روزانه چندین ایمیل دریافت می‌کنم و سوالاتی از این دست پرسیده میشه:

آیا از طریق بورس می‌توان پولدار شد؟

من X تومن پول دارم آیا شما تضمین می‌کنید که من از طریق بورس پولدار بشم؟

من دنبال یک کسب و کار عملی هستم آیا بورس یک کسب و کار عملی است و می‌توان پولدار شد؟

شما اول من رو از طریق بورس پولدار کن بعد من از خجالت شما در میام و بابت کارتون بهتون پول میدم.

و …

طبیعی است که هر کسی دوست داره پولدار بشه! احتمالا تو هم به این فکر کرده‌ای که چه می‌شد اگر من هم می‌توانستم از طریق بورس پولدار بشم یا آیا واقعا کسی بوده که از این طریق وضعیت مالی خودش رو عالی کنه؟

شاید بین انتخاب ورود یا عدم ورود به بورس گیر کرده باشی و ندونی کدام یکی را باید انتخاب کنی تا آینده بهتری داشته باشی. یا شایدم اواسط راه هستی ولی هنوز از آینده خودت در این حوزه یعنی بورس و بازار سرمایه اطمینان نداری.

من هم دقیقا مثل تو بودم. آن اوایل عاشق این بودم که کسی با اطمینان به من بگوید که بله، این کار ۱۰۰% جواب می‌دهد. اما کسی نبود! الان هم کسی نیست! اما چرا؟

چون “آینده تو برای هیچکس به اندازه خودت مهم نیست.”

آیا تا به حال شده که نگران آینده کاری همسایت بشی؟ آیا اصلا می‌دونی چه کسب و کاری داره؟ یا اگر همین الان در بورس فعالیت داری آیا تا به حال شده که نگران سود و زیان فرد دیگری باشی؟ آیا اصلا می‌دونی سود می‌کنه یا ضرر؟

احتمالا نه.  درست است؟؟؟

چون احتمالا پیش خودت می‌گویی چه اهمیتی دارد بخواهم فکرم را با این چیزها مشغول کنم!!

فکر می‌کنم بهتر از هر کسی می‌دانی که هیچکس در این دنیا نیست که به تو با اطمینان و دلسوزانه بگوید آینده سرمایه گذاری‌ات چگونه خواهد بود مگر جادوگر و یا رمالی که قصد سواستفاده از تو را داشته باشد.

images

به همین خاطر پیشنهاد می‌کنم ادامه مقاله را به دقت بخوانی، چون می‌خواهم حقایقی را نشانت دهم که خودت توانایی پیش‌بینی آینده‌ی سرمایه‌گذاری و فعالیتت در بورس را بدست بیاوری!

حقایق انکار نشدنی درباره سرمایه‌گذاری و فعالیت در بورس

حقیقت اول: هیچ فردی در بازار سرمایه و بورس وجود ندارد که بگوید من اصلا ضرر نکردم

در طول سرمایه‌گذاری در بورس قطعا متحمل ضررهایی خواهی شد و این چیزی است که اکثر افراد سعی می‌کنند از تو پنهان کنند. نه به این خاطر که از این موضوع آگاه نیستند بلکه به این خاطر که کسی دوست ندارد خبر بد بدهد. اما اگر از این ضررها به سلامت عبور کنی قطعا به جایگاهی می‌رسی که حتی امروز توان تصور کردن آن را نداری. امکان ندارد بتوانی در بورس موفق شوی بدون اینکه حتی یک ضرر نکرده باشی.

“اگر کسی مدعی شود که در بورس ضرر نکرده، احتمالا به این خاطر است که هیچ معامله‌ای در بورس انجام نداده است
امیرحسین ادیب نیا

البته من همیشه مخالف واژه‌های منفی مثل ضرر و شکست هستم و اسم این واژه‌ها را در ذهن خودم با “پذیرش ریسک” و “کسب تجربه” تغییر داده‌ام و پیشنهاد می‌کنم شما هم از زاویه دیگری به قضیه نگاه کنید چون ضرر و شکست یعنی کسب تجربه که در نهایت منجر به موفقیت ما می‌شود و بهتر است به جای غر زدن، از اتفاقات درس بگیریم. برای بدست آوردن نتایج جدید باید کارهای قدیمی را تغییر دهیم. واقعا هم عاقلانه نیست که همان کارهای قدیم را انجام دهیم و انتظار داشته باشیم نتایج جدیدی بدست بیاوریم.

و نتیجه هر تغییری دو چیز بیشتر نمی‌تواند باشد:

 • تجربه
 • موفقیت

در بورس هم این موضوع صدق می‌کند. زمانی که اول راه هستی شاید دقیقا نتوانی جهت اصلی را پیدا کنی اما به مرور زمان با پیدا کردن راهکارهای مناسب و بهره‌گیری از تجربه می‌توانی جهت اصلی مسیرت در بورس را مشخص کنی. برای پیدا کردن جهت اصلی مسیر در بورس لازم نیست کار عجیب و غریبی انجام دهی. کافی است خوب تجربه کنی و به قول عطار “خود راه بگویدت که چون باید رفت.”

atar

حقیقت دوم: بورس هزینه دارد. این هزینه را یا با پول باید پرداخت کنی یا با زمان

تو می‌توانی یک میلیونر خودساخته بشی اما به شرطی که هزینه آن را پرداخت کرده باشی تا مثل هزاران نفری که در این حوزه موفق بودند بدرخشی. اگر فکر می‌کنی شم اقتصادی خوبی داری، پس می‌توانی با وارد کردن یک سرمایه خوب و کمی تجربه و آموزش بورس و با روش‌های مستقیم و غیر مستقیم به سودهای خوبی دست پیدا کنی. اما شاید برای شروع کار پولی نداشته باشی. اشکالی هم ندارد راه حل دومی وجود دارد.

در این روش باید این هزینه را با وقتت بپردازی تا به معجزه سرمایه‎‌گذاری ایمان بیاری!

طبیعی است که یکی از مهم‌ترین کارها برای رسیدن به موفقیت، آموزش دیدن و کسب مهارت است، در بورس هم رسیدن به سودهای خوب نیاز به مهارت و دانش کافی در این حوزه دارد. شما اگه دانش لازم را داشته باشید، هم می‌توانید با سرمایه‌های خیلی کوچک به موفقیت برسید و هم بدون شک همیشه افرادی حاضر هستند که سرمایه‌هایشان را در اختیار شما قرار دهند که شما برایشان سرمایه‌گذاری کنید و به این صورت خودتان هم به سود برسید. اما دانش بورس چیزی نیست که یک شبه بدست بیاید و یک شبه هم نتیجه بدهد. اگر مصمم باشی و هر روز ساعاتی را به آموزش خود در بورس اختصاص دهی می‌توانی انتظار داشته باشی بین ۶ ماه تا ۱ سال، نتیجه خوبی را بدست آوری.

این یعنی برای هر کسی در هر شرایطی قطعا راهی وجود دارد!

پس بهتره دنبال راهکارهای عجیب و غریب نباشید و بدانید که تنها کسی که می‌تونه به شما کمک کنه خودتان هستید.

پولدار شدن از طریق بورس

حقیقت سوم: ترس

خیلی ها را دیده‌ام که همواره با ترس وارد این حوزه می‌شوند و یا بدتر از آن، با ترس معامله می‌‌کنند. وجه مشترک تمام این افراد این است که فراموش می‌کنند که برای چه وارد بورس شده‌اند. فراموش می‌کنند که برای یک سرمایه‌گذاری عالی و کسب ثروت وارد بورس شده‌اند. ولی تمام تمرکزشان روی ضرر است و با ترس و دلهره سهام می‌خرند و نتیجه خارج از چیزی که فکر می‌کنند نیست. این افراد همواره به این فکر می‌کنند که ممکن است ضرر کنند و به خود می‌گویند اگر ضرر کنیم چه می‌شود! پس دقیقا همان ترس و ضرر را دریافت خواهند کرد.

.Whether you think you can, or you think you can’t – you’re right

اگر بدانید برای چه وارد این حوزه شده‌اید و تمرکزتان روی آن باشد قطعا نتایج و سودهای عالی را خواهید دید. در حوزه سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی، وارن بافت را خیلی دوست دارم چون خیلی ساده و با روش‌هایی کاملا بدیهی ولی با استمرار و بدون عجله به بهترین چهره در این حوزه تبدیل شده است از اینرو کافی است نگاه ما هم شبیه به همین افراد ثروتمند خودساخته باشد تا نتایجی شبیه به آن‌ها دریافت کنیم.

فقط چیزی  که شما را کاملا خوشحال می­‌کند بخرید، حتی اگر به شما بگویند که بازار به مدت ده سال تعطیل خواهد شد.

وارن بافت

 

اگر به دنبال چیزی هستید که شما را خوشحال نمی‌کند و دائما شما را با حس بد، ترس و نگرانی همراه می‌کند، باید بگویم بهتر است در مورد حوزه‌ای که  انتخاب کردید تجدید نظر کنید!

به یاد داشته باشید که همواره فقرا به دنبال پول می‌دوند. اما ثروتمندان اجازه می‌دهند که پول دنبال آن‌ها بدود.

باید اعتراف کنم اولین بار که این جمله را شنیدم به خودم گفتم این جمله چرندی بیش نیست! اما امروز می‌دانم تصورم از چرند بودن این جمله چرند بوده است. ? ? ? ?

زمانی که پول نداری هر کاری می‌کنی تا پول بدست آوری. کانون توجه زندگی‌ات پول می‌شود بی‌خبر از اینکه پول زمانی بدست می‌آید که تو لایق آن باشی و بدون هیچ ترسی بپذیری که استحقاق داشتن پول فراوان را داری! اما ترس دقیقا در نقطه مقابل این تفکر است!

ممکن است از ورود به بورس و تجربه کردن ترس داشته باشید اما پیروز میدان کسی است که به ترس‌هایش غلبه کند و خود را لایق ثروت بداند.

ila 0808 copy

حقیقت چهارم: مهم نیست چقدر اطلاعات داری، مهم این است که چقدر عمل می‌کنی

عده‌ای هم هستند که ذهنشان را تبدیل به انباری از اطلاعات کرده‌اند. کتاب‌های زیادی را خوانده‌اند. در دوره‌های آموزشی زیادی شرکت کرده‌اند. ده‌ها مقاله خوانده‌اند. اما به هیچکدام از آن‌ها عمل نمی‌کنند و همواره از این کتاب و آموزش‌ها تعریف می‌کنند تا خود را روشن‌فکر جلوه دهند بی آنکه به آن دانسته‌ها عمل کنند!

عده‌ای دیگر هم از معضل کما‌لگرایی رنج می‌برند و به خودشان می‌گویند تا در فلان حوزه کامل نشوم، شروع نمی‌کنم و تنها خدا می‌داند که آیا تا آخر عمرشان قرار است در آن کار کامل شوند یا نه!!! به شما اطمینان می‌دهم که  این افراد هیچوقت شروع نخواهند کرد! چرا که همیشه پله‌ای برای پیشرفت و بیشتر یاد گرفتن وجود دارد!!

برای شروع کردن لازم نیست عالی باشی اما برای عالی شدن لازم است شروع کنی.

مهم نیست آن بیرون چند نفر بهتر از تو وجود دارند چون آن‌ها هم روزی از نقطه‌ای که تو در آن قرار داری شروع کرده‌اند یا شاید هم پایین‌تر، پس در هر سطحی که هستی شروع کن. بهتر شدن و پیشرفت کردن وظیفه‌ای است که در ادامه مسیر باید آن را انجام دهی. نگاهی به افراد موفق و خودساخته در حوزه‌های دیگر بیانداز! آنگاه خواهی دید که آن‌ها نیز در ابتدا کامل نبوده‌اند. این موضوع برای تو هم صادق است. مهم نیست در چه سطحی هستی. شروع کن و در ادامه مسیر، پیشرفت کردن را در دستور کار خودت قرار بده. شک نکن که در هر حوزه‌ای ورود کنی مسیرهایی برای پولدار شدن هست،

پس

از طریق بورس هم می‌شود پولدار شد، اما با راه درست!

اما فراموش نکن که افراد پولدار منتظر نماندند که کسی بیاید و آن‌ها را ثروتمند کند بلکه خودشان به خودشان این اطمینان را داده‌اند که باید ثروتمند شوند و به همین دلیل است که همه افراد این کره خاکی ثروتمند نیستند و فقط افرادی که خود را باور کردند ثروتمند شدند.

این جمله را از من داشته باش:

در هر حوزه‌ای اگر به دنبال کسی یا چیزی هستی که به تو اطمینان دهد که موفق می‌شوی

تو محکوم به شکست خواهی بود

چون ریشه این سوال برگرفته از عدم موفقیت توست.

کسی که به دنبال این سوال است دو چیز در ناخودآگاه او وجود دارد:

۱. یا به دنبال این است که کلا کسی به او این اطمینان را ندهد و او نیز بیخیال انجام آن کار شود.(معمولا افراد تنبل به دنبال این بهانه برای انجام ندادن کارها هستند و هیچ وقت هم کاری را انجام نمی‌دهند)

۲. یا به دنبال این است که کسی به او این اطمینان را بدهد و بعد از اینکه شکست خورد به فرد اطمینان دهنده ثابت کند که اشتباه کرده است.(معمولا این افراد نیز از همان ابتدا تصویر شکست را در ناخودآکاه خود ایجاد کرده‌اند و راحترین کار برای آنها غر زدن از شرایط بوجود آمده است)

در کل من مخالف اینکه کسی به شما مسیر را نشان دهد و به شما قوت قلب و اطمینان دهد نیستم چون خودم تاکنون انگیزه دهنده خیلی‌ها بوده‌ام اما نکته اینجاست که تنها دلیل انجام یک کار برای شما، نباید صرفا این موضوع باشد که کسی بیاید و ۱۰۰ درصد موفقیت شما را تضمین کند.

تنها کسی که می‌تواند به شما تضمین ۱۰۰ درصد موفقیت بدهد فقط و فقط خود شما هستید.

 

1 titre en

پس قطعا تو می‌توانی وقتی خودت را باور کنی.
آرزوی من برای تو موفقیت است…
#رویاتوباورکن
امیرحسین ادیب نیا

نظرات این مطلب

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.

۲۰۱ دیدگاه. شما هم نظر خود را بنویسید:

 • سید ایوب فضلی
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۰:۱۵

  ممنون از راهنماییتون
  حالت کلی کار در بازار سرمایه خوبه

  پاسخ
 • بنظرم شم اقتصادی یه استعداد ذاتیه چند تا برادر رو میشناسم فقط یکی از اونها خونه و شغل مناسب داره و از بچگیش مخ بود هم تو ریاضیات هم تو مسائل اقتصادی و حساب کتاب و الان هم کارمند حسابدار بانک هست خونش هم بالاشهره ولی بقیه برادراش هشتشون گرو یازدهشونه یکیشون مستاجره پایین شهر و شغل خوبی نداره یکیشون هم کلا بیکاره و اصلا شغل نداره
  به نظرم باید تو خون ادم باشه

  پاسخ
 • هماشاهبازنژاد
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۶:۲۶

  سلام من لیسانس دارم و هیچ شغلی ندارم و میخام با پول خیلی کم وارد بورس بشم

  پاسخ
  • محمد خدایی
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ۲۰:۳۹

   حتما وارد شو و حتما با پول کم وارد شو روزی ۱۸ ساعت وقت بذار همه چی رو یادداشت کن به چه دلیل داری میخری و کی میفروشی و چرا میفروشی و …. مطمئن باش موفق میشی به شرط اینکه تمرکز صددرصدی داشته باشی و از تمام دنیا ببری و تماما به بورس و معاملات و تحلیل و روند و بازیها و قواعد و نمودارها و چارت ها و الگوها و اقتصاد و روانشناسی و اطلاعات و …. بپردازی . همه چی رو بنویسی و صبور باشی هزار تا قانون هست که اونها رو باید رعایت کنی هر هزار تا رو پیدا کن و مانند یک نظامی قانونمند عمل کن حتما موفق میشی به شرط اینکه استراتژی داشته باشی

   پاسخ
 • سلام ، قبلاً هم عرض کردم پارسال که وارد بورس شدم ضرر کردم ، الان می‌خوام دوباره شروع کنم ، خواستم ببینم سهم هایی که الان تو ضرر هستند رو بفروشم یا صبر کنم که اوضاع بهتر بشه ، و … لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  پاسخ
 • سلام من پارسال سی میلیون سرمایه گذاشتم ، با اتفاقاتی که در بازار سرمایه افتاد منم مثل خیلی ها ضرر کردم ولی الان می‌خوام دوباره شروع کنم چون مطمئنم که این دوره افت بازار موقتی هست ، ممنون میشم که مطالب آموزشی رو برایم ارسال کنید . با سپاس

  پاسخ
 • سلام عالی بود

  پاسخ
 • من به شخصه به بازارهای مالی علاقه مندم و حدود چند ماهی هست فعالیت دارم توی این بازار و میخوام با دیدن آدمهای مولتی میلیاردر توی این حوزه ایمانم و باورهام قوی تر بشه که اگر اینا تونستن قطعا منهم میتونم.مرسی از سایت خوبتون

  پاسخ
 • زنده باشید عالیست.
  کاملا به جا

  پاسخ
 • سلام آقای ادیب نیا امروز دیدگاه بنده نسبت به بورس به طور کل تغییر کرد مرسی از شما

  پاسخ
 • سلام آفرین به این طرز نگاهت منم جدیدا اینطور نگاه میکنم‌و مطمئنم اتفاقات خوبی میفته
  نشونهاش رو دارم‌میبینم
  طرز نگاه و دیگر هیچ

  پاسخ
 • سلام
  امواج الیوت چیه

  پاسخ
 • سلام پیشنهاد میکنم اگه واقعا دانش بورسی ندارین اول از طریق سبد گردانهای دارای مجوز رسمی ورود کنید
  خودم از طریق سبد گردان ورود کردم و واقعا راضی ام

  پاسخ
 • سلام.سپاس از راهنمایی های بینظیرتون
  من ۱۶ سالمه و کمتر از ۳ ماهه ک تصمیم به اموزش دیدن در بورس دارم.همین امروز کم کم داشتم منصرف میشدم ک خوندن مقاله شما نظرمو عوض کرد

  پاسخ
 • سلام آقای ادیب نیا ببخشید من الان ۱۶ سالمه و دارم دوره رایگان شمارو میبینم اگر من از سال دیگه بورس رو با سرمایه ۱۰ میلیون شروع کنم و ۳ درصد یا ۵ درصد هم سود داشته باشم بعد تقریبا ۹ سال چقدر سرمایه دارم…..لطفا تقریبی یه سرمایه ای بگید ممنون

  پاسخ
 • سلام آقای ادیب باتوجه به اینکه من از سهام وبورس هنوز چیزی نمیدونم خواستم بپرسم از طریق خود شما میتونم سرمایه را به خود شما یا کسی که شما صلاح میدونید واگذار کنم ممنون از شما .

  پاسخ
  • سلام من یک مادرم و چیزی از بورس نمیدونم ولی در مورد صندوق ها شنیدم مقدار سرمایه ای که دارم هم ۵ ملیون تومان هست میخواستم بدونم با سرمایه گذاری در صندوق به مدت ۱۰ سال ارزشش رو داره برای اینده فرزندانم سرمایه گذاری کنم ؟؟ ممنون

   پاسخ
   • سلام مریم خانوم بورس قدرتمند ترین تجارت دنیاست وبا کمی تجربه و دانش لازم به سود های غیر قابل تصور میرسید
    دلیل موفقیت تجاری کشور های غربی حضور عمده مردم در بورس آن کشور هست
    سلامت باشین

    پاسخ
 • سلام من لیسانس دارم بیکارم وسرمایه اولیه ۱۰میلیون دارم میشه برام توضیح بدین اگه من سهام فولاد اصفهمان یا پتروشیمی بگیرم تا ده سال بهش دست نزنم با سود مرکب حدودی چقدر میشه

  پاسخ
  • سلام علیرضا جان بهتره به جای سود گیری مرکب از نوسانات بازار و سرمایه گذاری های شش ماهه الی دو ساله بهره ببری و طعم میلیاردریو بچشی ارزوی موفقیت دارم

   پاسخ
   • که دا راته وواییئ چی په دغه بازارونو کی برخه په څه ډول اخیستل کیږی لومړی شروع یی سنګه ده او بله دا چی اخیری یعنی د پیل لپاره تر ټولو اخیری سرمایه باید څومره وی تر څو پکی سهم واخلو مننه

    پاسخ
 • سلام استاد ممنون از مطالبتون نظرتون در مورد استفاده از اندیکاتور چیه؟

  پاسخ
 • سلام یه سوال
  آیا میشه تو بورس هر ماه ۱۰۰% سود کرد؟
  آیا بورس چنین پتانسیلی داره؟

  پاسخ
  • بله

   پاسخ
   • واقعا!!!ولی من باور نمیکنم
    پس اگه اینجوریه هر کی باید شغلش رو رها کنه و بیاد تو بورس.

    پاسخ
    • ولی این هم لحاظ کنیدکه ممکنه سرمایتون نصف یاحتی کمتربشه مثلا۱۰میلیون بزارین بعددوماه ببینین شده ۴میلیون که این موارد در سرمایه گزاری های کوتاه مدت است و در بلندمدت امکان اش خیلی کم است که چنین ضررهایی واردبشه.

     پاسخ
   • په دغه بازار کی په کومو شرایطو برخه اخیستلی شی او هم اخری پانګه باید څومره وی چی په دغه بازار کی شرکت وکړو

    پاسخ
 • مقاله کوتاه و مفید و اثر بخش کاملا لذت بردم ممنون از ادمین❤️??

  پاسخ
 • مطالب عالی و مفید بود ممنون از لطف شما سپاسگزارم

  پاسخ
 • سلام برای آموزش کامل راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • سلام امکانش هست ۳الی۴تاسهم بنیادی برای نگهداری تا اخر۹۹ معرفی کنید

  پاسخ
 • باسلام خدمت مدیرمحترم سایت.بنده در حال حاضر یک میلیارد تومان سرمایه دارم.میخواستم بدونم اگه وارد بورس شوم،بعد از۳سال چقدر به من پول میرسد.خواهشمندم فقط مبلغ بگید.ممنونم

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳

   سلام
   دوست من شما اگر با این مبلغ یک بوتیک یا یک سوپرمارکت یا هر کسب و کار دیگه‌ای راه بندازید بعد از ۳ سال چقدر سود می‌کنید؟!
   آیا می‌تونید عدد دقیفی به من بگید؟!
   یا حتی اگر پولتون رو مسکن، طلا یا دلار سرمایه‌گذاری کنید می‌تونید بگید بعد از ۳ سال چقدر سود خواهید کرد؟!

   پاسخ
   • سلام من حدود چهار ماه است که وارد بورس شدم
    باسرمایه حدود سی میلیون
    بعد از چهار ماه سی میلیون اضافه شد یعنی چهار ماه صد در صد سود داشته

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۸

     سلام
     خداروشکر که براتون خوب بوده
     ولی حتما برای آموزشتون هم زمان بذارید

     پاسخ
     • سلام جناب امیدوارم تو این کشور نابسامان همه به سود برسند ممنون از مطالب مفید شما

  • ایلیا یوسف زاده
   ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰

   سلام. ببخشید من هیچ اطلاعاتی راجب بورس ندارم لطفأ اطلاعات در اختیارم بذارید ممنون.

   پاسخ
 • سلام .. درود بر شرف شما چقدر این مقاله و این حرف ها قشنگ بودن تمام روحم تحت تاثیر قرار گرفت اصلا یک حال خوبی دارم الان و میدونم که منم میتونم به همه چیزهایی ک لایقش هستم برسم .. منم یک ماهه وارد بورس شدم و هر روز ۲ ساعت از وقتم رو ب اموزش دیدن اختصاص دادم ..

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۵۷

   سلام
   امیدوارم در این مسیر موفق باشید

   پاسخ
   • سلام عذر خواهی میکنم با چقدر باید شروع کرد

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵

     سلام
     با هر چه قدر که در توانتون هست
     از ۵۰۰ هزار تومن تا ۵۰۰ میلیارد تومن
     اما اوایل با سرمایه کم شروع کنید

     پاسخ
     • سلام میشه برای کسایی ک با سرمایه ی خیلی کم میخان شروع کنن سهام بنیادی معرفی کنید؟؟

   • سلام چطوری و از کجا باید شروع کرد.من مقداری سرمایه دارم آیا کسی دیگر میتواند با سرمایه من کار کند تا خودم راه بیوفته.

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۵۲

     سلام
     بستگی به مقدار سرمایتون داره
     مثلا اگر بالای ۵۰۰ میلیون هست میتونید توسط یک سبدگردان پولتون رو سرمایه گذاری کنید.
     اگر کمتر هست میتونید وارد صندوق های سرمایه گذاری بشید.
     .
     برای شروع کار خودتون هم میتونید از آموزش‌های رایگان ما بهره ببرید.

     پاسخ
  • خخخخ افرین

   پاسخ
   • سلام آموزش دوره های رایگان شما را چطور دریافت کنیم.وایا آموزش حضوری هم دارید که هم سرمایه گذاری و شروع کنیم و کد بورسی بگیریم و هم آموزش ببینیم.

    پاسخ
   • سلام خیلی ممنون بابت مطالب مفید شما دوست عزیز انشالله همیشه موفق باشی طبق گفته شما
    از فردا میخوام باسرمایه کم‌شروع کنم یک میلیون تومان اول کسب تجربه کنم و بعد مدتی که به مسائل بورس اشنا شدم سرمتیه اصلی خودم رو وارد بورس کنم
    ممنون از شما

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۳۴

     سلام
     خواهش میکنم
     بهترین و مطمئن‌ترین روش قطعا همین هست
     البته توصیه میکنم حتما آموزش دیدن رو هم در اولویت خودتون قرار بدید

     پاسخ
  • سلام من لیسانس دارم بیکارم وسرمایه اولیه ۱۰میلیون دارم میشه برام توضیح بدین اگه من سهام فولاد اصفهمان یا پتروشیمی بگیرم تا ده سال بهش دست نزنم با سود مرکب حدودی چقدر میشه

   پاسخ
 • سلام استاد. ممنون از راهنمایی های شما. (میخواستم نظر شما رو هم بدونم) موندم چکار کنم محکم بخونم برا پزشکی یا محکم بورس رو یاد بگیرم. عاشق پولم؛ فقط میخوام به پول برسم و بیشتر سود کنم.

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۳:۱۶

   سلام
   چیزی رو که علاقه دارید دنبال کنید
   قطعا در هر کاری که با علاقه انجام بشه پول فراوان هست
   هم در پزشکی پول هست و هم در بورس و هم در هر کار دیگه ای که با علاقه جلو بره

   پاسخ
 • سلام استاد خیلی ممنون از راهنمایی ها تون. آیا این درسته که می‌گن اگه تو بورس حرفه ای بشی به یه شم اقتصادی میرسی که میتونی تو بازار های دیگه هم موفق باشی؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۹:۳۴

   سلام عزیزم
   شما حرفه‌ای بشو قطعا شم اقتصادیت در حوزه‌های دیگه هم بالا میره

   پاسخ
  • سلام من الان یکسال و ۶ ماه هست که تو بازارهای فارکس و باینری اپشن فعالیت میکنم ولی هنوز موفق نشدم شاید تا حالا ۱۰ میلیون تومان ضرر کردم البته این ضرر بیشتر مربوط به حساب های وریفای نشده بود یا کارمزد های دوبرابر ، اگر در این نوع بازار های تازه وارد شدید توصیه میکنم اول حساب‌های خود را وریفای کنید تا با مشکل بلوکه شدن یا برداشت مشکلی نداشته باشید
   بعدش هم باید تاب تحمل ضرر و حوصله را باید داشته باشید
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام استاد.
  من ۱۴ سالمه و میخوام از همین الان آموزش های مربوط به بورس رو ببینم.

  از کجا میتونم به صورت مجازی آموزش ببینم؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۵۴

   سلام دوست من
   از طریق همین سایت با مفالات و ویدئوهای رایگان
   و همزمان با گرفتن کد بورسی آفلاین کم کم وارد بورس بشی

   پاسخ
 • سلام من تنها ۱۶ سال دارم من تو سن خوبی شروع به فعالیت بورسی میکنم؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۵۱

   سلام
   بهترین سن برای آموزش و یادگیری سنین نوجوانی هست
   اگر الان شروع به آموزش کنی و تو این مسیر استمرار داشته باشی قطعا میتونی به موفقیت‌های بزرگی برسی

   پاسخ
 • اها ممنون ..خب هرکی اولش بلد نیست دارم هی میپرسم و یاد میگیرم من هنوز اصلا وارد بورس نشدم و کد نگرفتم و تا زمانی ک یاد نگرفتمم وارد نمیشم….خب من فک میکردم وقتی ما سهام ی شرکتیو میخریم باید ب قیمت نگا کنیم وهروقت رو قیمتی ک خریدیم اومد اون میشه سود ما مثلا حالا ۲۰۰تومن ۳۰۰تومن بیاد روش یا اصلا جور دیگس؟؟؟

  پاسخ
 • سلام میگم مثلا قیمت هرسهم خساپا۱۳۴۰۰ریاله و قیمت هرسهم فملی ۶۵۰۰ریابه خب ما اگه بخایم از خساپا بخریم چون گرونتره سهم کمتری میتونیم بخریم سودمون از اون طرف کمتره ولی اگه فملی رو بخریم قانونا ۳برابر اینو میتونیم بخریم و سود بیشتر هم میتونیم بکنیم مثلا از ما اگه یک میلیون داشته باشیم از خساپا میتونیم۹۰۰تا سهم بخریم ولی با همین پول میتونیم ۳برابر همینو از فملی بخریم نظرتون در مورد این کار چیه سهم ارزون بخریم و سود بیشتر؟؟؟؟؟؟

  ؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۲:۱۷

   سلام عزیزم
   خواهشی که دارم اینه که سعی کنید اول این بازار رو درک کنید بعد وارد خرید و فروش بشید. البته ندونستن بد نیست نپرسیدن بده که متاسفانه خیلی از افراد بدون دانایی و پرس و جو وارد بازاری میشن که الفبای اون رو هم بلد نیستن و همین میشه که خیلی ها ناراضی هستن و یا بعضی وقتا شاهد وضع شدن قوانینی میشیم که دست و پا گیر هست ولی سازمان برای پیشگیری از این ضرر برای افراد مجبوره این کار رو بکنه. مثلا دامنه رو محدود میکنه یا میگه بعد از یک ماه کد بورسی میدیم یا …
   البته روی صحبتم با شما نیست. شما همین که شهامت سوال پرسیدن داشتید از خیلی ها جلوتر هستید اما خواهش میکنم بیشتر در مورد این بازار تحقیق کنید.

   و اما جواب سوال شما:
   ارزون بودن یا گرون بودن یک سهم به لحاظ ریالی به معنی ارزنده بودن یا نبودن نیست. اگر از یک سهمی ۵ عدد داشته باشید و از یک سهم دیگه ۱۰ عدد این به این معنی نیست که چون عدد ۱۰ بزرگ تر هست پس قراره سود بیشتری بکنیم. شما بر اساس ارزش دارایی یک شرکت و مقدار سهامی که در اون شرکت سهیم هستید قرار هست سود کنید.

   پاسخ
  • عزیز دل برادر اگر قرار باشه که سهم شما سود کنه اون سود بصورت درصدی است حالا شما میخاید سهم یکتومنی بردار یا سهم هزلر تومنی. شما هرچی سرمایه گذاشتید نهایتأ در روز تا ۵℅سود یا ضرر میکنید

   پاسخ
  • سلام دوست عزیز ، اگه به فکر سود مقطعی هستی اونی بخر که ارزانتر هست اما اگه به فکر سود کلان و همیشگی هستی باید ریشه یابی کنی باید در مورد شرکت تحقیق کنی بدونی چی بخری کی بخری بعضی از شرکت ها اگه مفت هم بدن ارزش ذاتی نداره برخی اگه قیمتشون ۱۰ میلیونم باشه باز ارزش ذاتی داره بخری

   پاسخ
 • سلام استاد نظرتون در مورد سایتهای ارائه کننده سیگنال چیه؟ چون من با یکی از این سایتها آشنا شدم که اتفاقا معروف هست و میگن معتبره و قصد دارم از سیگنال های ارایه شده توی این سایت سهام خریداری کنم. ولی بازم نظر شما استاد عزیز خیلی مهمه. با تشکر

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱ اسفند ۱۳۹۸ ۲۲:۴۷

   سلام دوست عزیز
   من خودم اعتقادی به سیگنال ندارم.
   با این حال توصیه میکنم اگر از جایی هم سیگنال میگیزید خودتون هم باید تا حدودی علمش رو داشته باشید تا بتونید با شرایط خودتون سرمایه گذاری مناسبی داشته باشید.
   در ضمن هر سایتی هم معتبر نیست. اگر قصد داشتید این کار رو بکنید (که در کل من خیلی موافقش نیستم) بهتره از سایت های مجاز استفاده کنید. سایت‌های مجاز هم سایت‌هایی هستند که زیر نظر سازمان بورس مجوز مشاوره سرمایه گذاری دارن که داخل سایت سازمان بورس میتونید لیست شرکت‌های مشاوره سرمایه گذاری رو استخراج کنید.

   پاسخ
   • اتفاقا سایتی هست که از شما هم سیگنال هایی رو دیدم. شما هم توی اون سایت سیگنال خرید داده بودید. اسم سایت هم ف هست. حالا اسم سایت رو نخواستم بگم دیگه گفتم بگم.

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۰:۰۷

     من در هیچ سایتی سیگنال نمیدم.
     در اینگونه سایت ها هرکسی میتونه بره ثبت نام کنه و سیگنال بده.
     حتی میشه به اسم دیگران رفت و سیگنال داد. یعنی ممکنه با اسم من هم این کار شده باشه.
     در هر صورت من خیلی توصیه نمیکنم این سایت هارو

     پاسخ
     • سلام.من ۱۰۰ ملیون وام گرفتم میخوام وارد بورس کنم به امید اینکه در یک سال چند برابر بشه.میشه انشاله یعنی؟

     • امیرحسین ادیب نیا
      ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ۰۴:۰۹

      سلام. این تفکر که با پول قرضی و وام بخواهید پولدار بشید از ریشه غلط است و به نظرم انجام این کار محکوم به شکست خواهد بود.

    • ممنون استاد واقعا حرفهاتون حقه هیچ کسی توی دنیا نمیتونه ۱۰۰درصد مطمئن باشه توی بازار چه اتفاقی خواهد افتاد فقط میشه تجربه کسب کنیم و بدونیم چه موقع جلوی ضرر بیشتر و چه موقع سهام رو خرید و فروش کنیم که سود دهی بالا داشته باشیم

     پاسخ
    • من میخوام اموزش ببینم ولی پول ندارم میخواستم ببینم امکان داره؟؟

     پاسخ
     • ابوالفضل عرفانیان
      ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵

      سلام
      بله از طریق مقالات و ویدیوهای رایگان سایت ما میتونی شروع کنی

    • سلام من لیسانس دارم بیکارم وسرمایه اولیه ۱۰میلیون دارم میشه برام توضیح بدین اگه من سهام فولاد اصفهمان یا پتروشیمی بگیرم تا ده سال بهش دست نزنم با سود مرکب حدودی چقدر میشه

     پاسخ
  • سلام اقای ادیب نیا ، من ی دانشجوئم واقعا ب مشکل مالی برخوردم و سرمایه اولی انچنانی هم ندارم ، این بازار میتونه کمک کنه من ماهانه در حد یک میلیون تومن درامد واسه گذروندن معاشم داشته باشم؟

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۴۷

    سلام دوست من
    توصیه میکنم حتما ویدیو “درآمد ماهیانه در بورس” رو ببینی

    پاسخ
   • امیرحسین ادیب نیا
    ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۲۳:۰۳

    سلام عزیزم
    ویدئویی که آقای عرفانیان گفتند ببینید.
    اما بخوام پاسخ کوتاه بهتون بدم این هست که اگر با این نگاه قصد ورود به این بازار رو دارید کلا این بازار رو فراموش کنید و برید جایی مشغول به کار بشید که ماهیانه بهتون حقوق بدن

    پاسخ
   • محمد یاسین فخاری
    ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۰۴

    سلام من ۱۵ ساله از اصفهان هستم
    میخوام از الان تو بورس کار کنم تا پولدار شوم.من در مدرسه تیزهوشان اصفهان درس میخوانم و دلم میخواد کسب کاری بدون انجام کار راه اندازی کنم .چون ب نظرم به جای اینکه از دستام کار بکشم بهتره از مغزم کار بکشم.
    سرمایه ام حدودا ۴۰۰ هزار تومانه آیا با این سرمایه میشود شروع به کار کرد

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۲۹

     سلام
     بله عزیزم قطعا میتونی
     اگر از همین سن شروع کنی چند سال دیگه باید اسمت رو به عنوان جوان موفق ثروتمند بشنویم.
     یک کد به اسم پدر یا مادرت بگیر و شروع کن به خرید عرضه اولیه و در کنارش یادگیری رو شروع کن.
     مطمئنم موفق میشی

     پاسخ
     • پارسا کبیری
      ۸ شهریور ۱۴۰۱ ۰۲:۰۳

      سلام
      آقای ادیب نیا ببخشید
      یه سوال داشتم.
      من در حال حاضر ۱۷ سالمه.
      و می‌خوام تازه شروع کنم.
      به نظر شما میتونم تا ۲۱ سالکی درآمدم به حدی برسه که یه ماشین برای خودم بخرم؟؟

     • امیرحسین ادیب نیا
      ۸ شهریور ۱۴۰۱ ۲۱:۵۱

      سلام عزیزم
      در این دنیا هر چیزی امکان پذیره
      قطعا ۴ سال خیلی زمان خوبی هست که به خیلی چیزها برسی.
      اگر برای ۴ سال تمرکز خوبی روی کار بذاری قطعا خیلی بیشتر از یه ماشین میتونی دستاورد داشته باشی.

   • سلام جناب من تازه وارد بورس شدم آموزش تکنیکال هم دیدم و کد بورسی دارم ۱میلیون هم به حساب کارگزاری دنیای نوین کردم فقط بنده خواستم بفهم که آیا امکان پولدار شدن از این بورس هس یا نه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید?

    پاسخ
 • فرزاد منصوری
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۷:۲۶

  سلام آقای ادیب نیا خسته نباشید. من چند ماه میشه که توی بورس فعالم اوایل فقط ضرر میکردم ولی الان خدارو شکر خوبه. یه جا خونده بودم که نوشته بود اگر یک مبلغ مشخص مثلا یک میلیون داشته باشم و بتونم در ۱۰ سال ماهانه ۱۰ درصد سود کنم بعد از ده سال سرمایه یک میلیونی به شدت زیاد میشه حالا به نظر شما میشه همچین چیزی یا نه؟ امکانپذیر هست این امر؟ با تشکر

  پاسخ
 • سلام میشه از تو تلگرام آموزش رو برای من بفرستین؟ایمیلم بالا نمیاد

  پاسخ
 • سلام آقای ادیب نیا من میخواهم سهمهای فراکابی رابه دید ده ساله بخرم مثلا ماهی ۲۰۰یا ۳۰۰ هزار تومان وهرماه بخرم برای ده سال ایا این کار باعث ثروت زیاد میشود

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۰:۰۲

   سلام دوست عزیز
   منظورتون از فراکابی رو نفهمیدم
   ولی سرمایه گذاری ماهانه طی ۱۰ سال روی سهام بنیادی نتایج فوق العاده ای براتون خواهد داشت

   پاسخ
   • سلام استاد خیلی ممنون از مطالب خوبتون. یه سوال:آیا برای معامله و کسب سود در بورس حتما باید از زمان شروع بازار تا پایان آن‌ در بازار باشیم؟ مثلا من که یک نظامی ام و از صبح تا ساعت‌۱۴ سرکارم آیا معامله در بورس سودآور و ممکنه؟

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۳۸

     سلام
     در مورد سوالی که پرسیدید
     لزومی تداره که شما همیشه و در هر لحظه بازار رو رصد کنید
     شما میتونید در ساعت‌های خارج از بازار یا حتی روزهای تعطیل تحلیل‌های خودتون رو انجام بدید
     و مثلا هر سال روی سهام ۲ یا ۳ تا شرکت سرمایه‌گذاری کنید و بازدهی‌های خیلی خوبی هم گسب کنید

     پاسخ
    • سلام من ۱۵ سالمه و به بورس هم علاقه دارم و چیزیو که توش پول باشه وعلاقه داشته باشم خیلی زود توش موفق میشم
     میخواستم بدونم که میانگین سود بورس بازان حرفه ای چقدره
     مثلا الان اگه سهم خوبی رو کسی بخره اگر تو هفته سه روز مثبت باشه سود خوبی میبره که کم کم بگیم ۱۰درصد که تو یک ماه میشه ۴۰درصد
     اینطوری بعد ۵سال حساب کردم درامدش خیلی زیاد میشه بقدری که حتی خوندنش هم مشکله
     اما تو سایت ها نوشته سرمایه گزاران در یک سال انتضار سود ۳۰درصدی دارند و من این رو متوجه نمیشم
     در حالی که حتی صندوق های سرمایه گزاری سالانه سود ۴۵۰درصدی میدن
     که درامدش تو بلند مدت یه چیز عجیبی میشه
     اگه میشه توضیح بدید که این قضیه چجوریه

     پاسخ
     • ابوالفضل عرفانیان
      ۳ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲

      سلام عزیزم
      میانگین سود طی سالیان اخیر در بورس برای کسی که دانش، تجربه و مهارت کافی رو داشته
      و به نوعی در این بازار حرفه‌ای هست
      بین ۶۰ تا ۱۰۰% بوده
      اعداد و ارقامی که گفتی صرفا برای یکی دو سال اخیر هست و اگر سابقه بازار رو در سال‌های قبل رصد بکنی متوجه میشی که خیلی مواقع اعداد خیلی پایین‌تر هست
      و حتی در بازه‌هایی ممکنه زیان‌ده هم بوده باشه!
      اما برای کسی که دانش و تجربه کافی داره قطعا رسیدن به اعداد و ارقام بیشتر از ۱۰۰% و همون اعدادی که برات عجیب هستن قابل دسترسی هست

     • سلام. با پنجاه ملیون میخام تو صندوق سرمایه گذاری سپهر اول بانک صادرات سرمایه گذاری کنم تا چند روزبعد . صندوق سهامی هست. احتمال ضررم چه میزانه تو یکسال؟

     • مطمئنی صندوق های سرمایه گذاری سالانه ۴۵۰ درصد سود میدن؟؟ اینطوری نیس در موردش تحقیق کنید

 • سلام من از بورس هیچ اطلاعی ندارم لطفا منو راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم؟ ممنون

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر ببخشید من تازه کلاسهای مقدماتی بورس رو تموم کردم به نطر شما اگر دوره های تکنیکال رو هم بگذرونم میتونم بورس رو به عنوان شغل اولم بزارم؟؟؟؟ چون من رشته روانشناسی میخونم و از اونجایی که میدونم بازار کار نداره هدفم اینکه بورس شغل اصلیم باشه.

  پاسخ
 • سلام آقای ادیب نیا مرسی از مطالب ارزشمندتان و آموزش های که به افراد می دهید منم تازه می خواهم وارد بورس شوم ولی الان بیشتر قیمت سهام شرکت ها تو اوجشون هستند و بنظرم صددرصد یک دفعه هم نزول میکنند چکار کنم صبر کنم وقتی که نزول کرد بخرم یانه ؟
  خوشبختانه دید منم دید بلند مدت هست به بورس میدونم که هیچ چیزی بدون صبر و بدون زمان به دست نمیاد
  بعد یه سوال دیه این که چرا تو فرانسه تظاهرات ضد سرمایه گذاری هستش؟ (البته ببخشید خارج از مطلبه) مگه سرمایه گذاری به قشر اکثریت مردم فشار وارد میکنه؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۶ دی ۱۳۹۸ ۱۷:۴۱

   سلام دوست عزیز
   برای جواب سوال اولتون میتونید این ویدئو رو ببینید
   https://www.adibnia.com/best-investment-time-in-current-economic-conditions/

   سوال دومتون هم خودتون عنوان کردید که خارج از مطلب هست و من هم از سیاست چیزی سر در نمیارم مضاف بر اینکه احتمالا تظاهرات ضد سرمایه داری هست نه ضد سرمایه گذاری
   والبته که بهتره ما دنبال‌رو دل خودمون باشیم نه دنبال قشر اکثریت مردم

   پاسخ
   • سلام اقای ادیب من یه دوستی دارم که توی بورس خیلی استاده و می خواد توی بورس کمکم کنه اگه من ۲ ملیون سرمایه گذاری کنم بعد از تقریبا۸ سال چقدر پول بهم میرسه؟؟

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۸:۴۱

     سلام
     مقدار درآمد شما در بورس بستگی به دانش، تجربه و مهارتتون داره
     اما اگر نگاهتون بلندمدت باشه و دانش تحلیلی لازم رو داشته باشید قطعا سود خوبی در آین بازار می‌کنید

     پاسخ
     • سلام استاد
      ممنون بابت وقتی که گذاشتین
      برای موفقیت در بورس چقدر سواد لازم است ؟
      برای یادگیری بورس کتاب یا فایل آموزشی کدامیک میتواند بیشتر به
      یادگیری کمک کند ؟
      آیا درکلاس صفرتاصد آموزش عملی بورس را آموزش میدهید؟
      ممنون

 • سلام استاد یه سوال داشتم
  به صورت میانگین سالی چند درصد میشه در بورس سود کرد برای یه فردی که ریسک پذیری معمولی داره ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۳ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۴۰

   سلام
   پاسخ شما ابعاد مختلفی رو شامل میشه واسه همین سعی میکنم جواب این سوال رو در قالب یک ویدئو براتون آماده کنم.

   (اما اگر بخوام یه جواب کلی بهت بدم شما در یک بازه ۵ ساله میانگین ۱۰۰ درصد رو در ذهنت داشته باش.(ممکنه یک سال ۳۰۰ درصد یک سال ۳۰ درصد) شما پولتو داخل صندوق‌های بورسی هم بذاری بعد ۵ سال میتونی همین قدر سود کنی)

   پاسخ
 • سلام خیلی خوشحالم که با شما اشنا شدم یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایم کنید
  ایا میشه به بورس به عنوان شغل اول نگاه کرد ؟
  مچکرم ازتون.

  پاسخ
 • سلام آقای ادیب نیا خواستم نظرتون رو در مورد نرم افزارهای تحلیل گر ی که موجود هستند بدونم؟

  پاسخ
 • سلام آقای ادیب نیا عزیز و گرامی با تشکر فراوان از راهنمایی های خیلی خیلی خوبتون امیدوارم که در تمامی عرصه های زندگی موفق و سربلند باشید. یک سوال بسیار اساسی در این روزهای پر التهاب بازار سرمایه و بورس ذهن منو خیلی به خودش مشغول کرده به حدی که میتونم بگم حتی خواب و آرامش رو واسه مدتی ازم گرفته و اونم اینه که در این روزها که همه شاهد نوسانات شدید بازار بورس هستیم {البته منظورم افت شدید شاخص و بیشتر سهام ها} آیا بازم میشه به کسب سود های خیلی زیاد در بورس امیدوار بود؟{البته بافرض تحلیل همه جانبه سهام} به بیان ساده میخوام بدونم آیا کماکان میشه امید داشت که از طریق بورس پولدار شد؟ این همون سوالیه که گفتم؟؟

  پاسخ
 • معين رضايى
  ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶

  سلام یه سوال داشتم ایا زمانی که بازار به سمت زیان کردن میره کسایی مهشما اولشون بورسه که خیلی زیان میبینن اون زمان باید چی کار کرد ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام آقای ادیب نیا بنده مطالعاتی در مورد میزان سود در بورس و مباحث p/e و این قبیل مسایل داشتم و اتفاقا به یک مورد عجیب در مبحث p/e برخوردم و اون این بود که مثلا اگرp/e یک سهام برفرض ۲ باشه این یعنی این سهام در طول ۲ سال سودی به اندازه سرمایه اولیه میده در واقع منظورش این بود که این سهام سالی ۵۰ درصد سود میده. پس سودهای بالایی که در بورس وجود داره چرا با این منطق همخوانی نداره

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸

   سلام دوست عزیز
   بررسی p/e یک سهم به این سادگی نیست و قرار نیست سهمی که p/e دو داره رشد کنه و دو ساله پول شما رو دوبرابر کنه و برعکس.
   توضیح این بحث نیاز به ساعت‌ها آموزش داره که در کلاس‌های آموزشی مفصل توضیح میدیم.

   پاسخ
 • سلام آقای ادیب نیا من در یکی از کارگزاری ها کد بورسی و کد آنلاین گرفتم و مدتی هست که با استفاده از سیستم معاملاتی اون کارگزاری به معامله کردن مشغول هستم اما بنا به کمبود هایی که این سیستم داره مثله عدم محاسبهp/e میخوام با سیستم کارگزاری دیگه ای معامله کنم که نسبت p/eرو داشته باشه. میخواستم بدونم که ایا این کار امکان پذیره و سیستم معاملاتی کدوم کارگزاری هست که p/eو eps رو محاسبه میکنه. چون در اینترنت عکس هایی رو از سیستم معاملاتی یک کارگزاری دیدم که این نسبت ها رو محاسبه میکرد

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵

   سلام دوست عزیز
   عدد eps و p/e که شما روی سایت TSETMC مشاهده می‌کنید بر مبنای سود و زیان ۱۲ ماهه اخیر (TTM) محاسبه شده است و برای منِ سرمایه گذار چیزی که مهم است پیش‌بینی eps و p/e آینده این سهم است نه چیزی که در گذشته محقق شده است. این موارد رو مفصل در کلاس‌های آموزشیمون توضیح میدیم

   با این تفاسیر نمایش این اعداد در پنل معاملاتی بنده جذابیت چندانی ندارد. با این حال اگر برای شما مهم است میتوانید کارگزار خود را تغییر دهید.

   پاسخ
 • سلام آقای ادیب نیا شما آینده ی بازار سرمایه رو با توجه به شرایط فعلی چگونه ارزیابی میکنید؟ آیا با توجه به شرایط فعلی که ما شاهد رشد بی سابقه شاخص کل هستیم آیا این احتمال وجود داره که ما شاهد افت شدید شاخص کل باشیم؟؟؟؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹

   سلام دوست عزیز
   همیشه بعد از یک رشد ما شاهد ریزش و اصلاح خواهیم بود و قطعا این ریزش برای بازار ما هم رخ خواهد داد اما چند نکته وجود دارد
   ۱. به نظر من فعلا این ریزش رخ نخواهد داد
   ۲. حتی در بازارهای نزولی و در زمان ریزش سهم‌هایی هستند که رشد می‌کنند و اگر کسی علم لازم را داشته باشد برای او فرقی ندارد که بازار در حال رشد است یا ریزش چون در تمام شرایط سود ایجاد خواهد کرد

   پاسخ
 • میشه بفرمایید که ایا تو ایران میشه فارکس کار کرد و اگه میشه چه بروکری معتبر هست

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰

   سلام
   بازار فارکس در ایران به صورت قانونی مجوز نداره
   اما افرادی هستند که با بروکرهای خارجی کار می‌کنن که البته شرایط و ریسک‌های خاص خودش رو داره
   توصیه ما این هست که ابتدا با سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه خودمون شروع کنید و بعد اگر علاقمند به معامله‌گری بودید فارکس هم میتونه گزینه خوبی باشه

   پاسخ
 • با سلام وتشکر فراوان میخواستم نظر شما رو در مورد سهام غویتا{ویتانا} بدونم آینده ی این سهام رو چگونه میبینید؟؟؟ نظر شما برای من فوق العاده اهمیت داره ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۸:۳۳

   سلام
   معمولا در مورد سهام دوستان نظری رو نمیدم
   اما در کل چندین سهم گروه غذایی رو مستعد رشد میدونم که وضعیتشون از غویتا بهتر هست

   پاسخ
   • هنوز غویتا رو نخریدم و جز سبد سهامم نیست در حال تحقیق هستم. آیا میشه اون سهام هایی رو که میگید وضعیتشون از غویتا بهتره معرفی کنید؟؟؟؟ برای بررسی میخوام

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۰۳

     همونطوری که خدمتتون عرض کردم معمولا در مورد سهام دوستان نظری نمیدم چون مسئولیت خرید و فروش افراد با خودشون هست
     اما این سهم در واچ لیست من نیست و از اونجایی که بررسی این سهم مربوط به گذشته هست ممکنه الان شرایطش فرق کرده باشه پس توصیه میکنم خودتون از ابعاد مختلف از جمله بنیاد سهم و همچنین تکنیکال بررسیش کنید شاید پتانسیل رشد داشته باشه

     پاسخ
     • سلام مرسی امروز این ساعت این لحظه باعث استارت ی فرد عادی تو ی روز عادی شدین و میسازم ی فرد ساز تو ی روز خاص ب امید روزی ک تمامی مردم سرزمینم ب واسطه بورس در خیابان ها ب جای پراید پورش و بنز ببینم ب امید آن روز وتشکر بابت گفته های تان جناب ادیب عزیز مرسی ی دنیا همین الان کلاس بورس ثبت نام کردم من هم ب دنبال این بودم ک آیا پولدار میشوم یا ن و اینک شما آموختید ب من ک این خود است ک تعیین می‌کند پولدار شود یا ن نیز اینک خودم را لایق پولدار شدن میدانم زیرا تا قبل این لحظه رویا های آنرا هر شب در سر داشتم مرسی از شما محمد رضایی جوان

     • ابوالفضل عرفانیان
      ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸

      سلام
      حوشحالم از این که افراد پر انرژی مثل شما همراه ما هستن و مقالات و ویدیوهامون رو دنبال می‌کنن

     • با سلام و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار. منم مدت خیلی کوتاهی هست که کد آنلاین گرفتم و با توجه به اینکه اطلاعات خیلیی محدودی راجع به مباحث بورس و فرابورس دارم ترجیح دادم فعلا از عرضه اولیه ها استفاده کنم و خدارو شکر توو مدت کوتاه نتیجه خوبی گرفتم. مایلم همزمان که فعالیت میکنم به آموخته هام اضافه بشه. و از خوندن مطالب انگیزشی شما نهایت استفاده رو کردم. فقط میخواستم نظرتون رو راجع به همین عرضه اولیه بدونم که آیا قدم مثبتی هست یا آینده خوبی نمیتونه داشته باشه؟! منم به طبع مثل خیلیای دیگه دنبال یه سرمایه گذاری و منبع درآمد خوب هستم. ممنون میشم من رو هم راهنمایی بفرمایید

     • ابوالفضل عرفانیان
      ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۷:۳۶

      سلام و درود بر شما
      قطعا عرضه‌های اولیه بهترین روش برای کسب درآمد در بورس برای افراد تازه وارد هست
      اما همون‌طور که میدونید درآمدی که از این روش به وجود میاد محدود هست و برای کسب سودهای بیشتر باید بر روی سایر سهام بازار سرمایه‌گذاری کنیم
      و اتفاقا فرصت‌های خیلی زیادی هم در سهام دیگه بازار برای سرمایه‌گذاری وجود داره
      منتها باید با دانش و مهارت کافی اقدام کنید

    • سلام وقت بخیر جناب ادیب نیا
     من یک خانم هستم که به شدت مصمم هستم که یک تغییر مثبت در وضعیت مالیم و زندگیم ایجاد کنم
     دوستی به من پیشنهاد وارد شدن به بازار بورس رو دادن
     بنظرتون خانمی مثل من نوعی که هیچ اطلاعاتی و تجربه ای تو این زمینه نداره و حتی با یک سرمایه خیلی کم می خواد وارد این حرفه بشه می تونه امیدوار باشه که موفقیت نصیبش میشه ؟؟؟

     پاسخ
     • ابوالفضل عرفانیان
      ۲۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۵

      سلام
      از نظر ما هیچ کاری نشدنی نیست
      کما این که دانش‌پذیرهای خیلی زیادی رو با شرایط مشابه شما داشتیم و موفق شدن
      فقط کافیه اراده کنید و با انگیزه مسیر رو ادامه بدید

     • امیرحسین ادیب نیا
      ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۵

      سلام
      همانطور که آقای عرفانیان گفتند هیچ چیز نشد نداره

      قطعا هر چیزی در این دنیا شدنیه

      نیاز به یک تصمیم جدی و تعهد داره

      برای انجام هر کاری فقط خودتون میتونید بر موفقیت یا عدم موفقیت خودتون مهر تایید بزنید

      علی‌رغم اینکه همکارم پاسختون رو دادن با این حال من هم جواب دادم تا دلگرمی و امیدواری بیشتری بهتون بدم اما فراموش نکنید که کار اصلی رو خود شما باید انجام بدید

   • سلام ببخشید من چند تا سوال فکرمو درگیر کرده…. اولیش اینکه مثلا من۱۰ میلیون سهام میخرم بعد از ی تایم مشخصی گرون میشه. میشه ۱۵ میلیون. حالا ما این پنج میلیونو بر میداریم و باید دوباره منتظره گرون شدن سهام باشیم تا بتونیم دوباره برداشت کنیم؟؟؟؟
    دومین سوالم اینکه وقتی میگین مثلا۱۰درصد سود میده یعنی ده درصد گرون شده؟؟؟؟
    و اخرینشم اینکه حالا مثلا اون ده میلیونی ک سهام خریده بودی ۵ میلیون بیاد روش و وَرِش نداری سود واریزی بیشتر میشه؟

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵

     سلام
     من توصیه می‌کنم شما آموزش‌های رایگان سایت رو دنبال کنید تا آهسته آهسته جواب همه سوالاتون رو بگیرید

     پاسخ
  • سلام
   من پس از مدتی که در بورس فعالیت داشته ام به این نتیجه رسیده ام که گر چه داشتن اطلاعات فنی و آموزشهای تکنیکال و فاندامنتال در پیشرفت موثر است ولی بیش از هر چیزی روانشناسی بازار و داشتن اطلاعات اقتصادی بازار و آگاهی از تصمیمات خرد و کلان که گرفته میشود بسیار با ارزش تر است لطفا بفرمایید آیا نظریه من صحیح است یا خیر ؟
   با تشکر

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۷ شهریور ۱۳۹۹ ۲۳:۱۳

    سلام
    همه مواردی که گفتید اهمیت دارند و در کنار هم میتونن باعث کسب نتیجه بشن

    پاسخ
 • با سلام خدمت شما جناب آقای ادیب نیا مطالبتون واقعا عالی و امید بخش بود من مدتی هست که در بازار سرمایه فعال هستم از نظر شما کدوم صنعت فعال در بورس در حال حاضر شرایط بهتری برای سرمایه گذاری داره؟؟؟؟؟؟ میدونم که نمیشه در مورد بورس نمیشه به قطعیت گفت ولی به طور کلی شما کدوم صنعت یا صنایع رو ارجح میدونید؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۰:۳۸

   سلام
   یکی از عواملی که باید برای خوب بودن یک صنعت در بورس در نظر گرفت حجم پولی است که وارد اون صنعت میشه (در واقع دنبال کردن smart money)
   برای همین نمیشه نظر قطعی داد و بهتره که این فاکتوری که گفتم رو دنبال کنید.
   با این حال در شرایط کنونی سهم‌های بنیادی صنایعی مثل دارو ساختمان لیزینگ و غذایی می‌توانند پتانسل‌هایی داشته باشند

   پاسخ
   • سلام خدمت شما جناب آقای ادیب نیا گرامی و بزرگوار با راهنمایی شما و البته تحقیقات و بررسی های خودم یکی از صنایعی رو که گفتید دارای پتانسیل هستند خریدم و خدا رو شکر تا به امروز روند رو به رشدی داشته. خواستم از راهنمایی شما تشکر کنم

    پاسخ
 • سلام. من اهل تهران نیستم و در شهرستان زندگی میکنم. آیا با این شرایط امکان سرمایه گذاری در بازار سرمایه برای من فراهم می باشد؟؟ یعنی من می‌توانم بدون مراجعه حضوری سرمایه گذاری خود را انجام دهم؟ اگر می شود چگونه؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۱۰

   سلام دوست عزیز
   بله می‌شود
   در حال حاضر همه معاملات سهام اینترنتی انجام می‌شود
   همه مقالات و ویدئوهای رایگان سایت رو مشاهده کنید تا اطلاعاتتون زیاد بشه و بعد از اون میتونید محصول آموزشی رو بخرید و حرفه ای تر کار رو دنبال کنید

   پاسخ
 • سلام مرسی از مطالب مفیدتون. من یه انسان ریسک پذیری هستم و به شدت به بورس علاقه مند هستم اما با اطلاعات ناکافی و سرمایه اندکم نمیدونم چجوری باید در بورس موفق بشم؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۳۷

   سلام
   بهترین کار برای موفق شدن در هرکاری آموزش دیدن و بعد عمل کردن به آموزش‌هاست.
   پیشنهاد میکنم از مقالات و ویدئوهای رایگان سایت استفاده کنی

   پاسخ
 • سلام ایا بورس میتونه به عنوان شغل اول و پر درامد باشه ؟ممنون میشم راهنمایم کنید .

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر میشه در مورد هزینه و شرایط آموزش هاتون توضیح بدین

  پاسخ
 • بابک شهبازی
  ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۶

  سلام من حوصله کتاب خوندن ندارم دوست دارم همه چیو تو کار و با عمل کردن یاد بگیرم و از همین امروز شروع کنم حالا ی سرمایه کوچکی هم میتونم بذارم اگر لطف کنید به صورت تخصصی راهنماییم کنید تا شروع کنم مرسی

  پاسخ
 • سلام.وقتتون بخیر . میشه کتاب هایی که مربوط ب یادگیری بورس هستنو معرفی کنید .میشه با همین کتابا هم مهارت پیدا کرد؟؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۹

   سلام
   داخل اینترنت سرچ بزنید قطعا کتاب زیاد هست
   و ممکنه تا حدودی کمکتون بکنه
   اما تجربه ثابت کرده تا اقدام عملی برای کار در این بازار صورت نگیره صرفا خوندن کتاب خیلی کمکتون نخواهد کرد
   مضاف بر اینکه اکثر کتاب‌ها ترجمه متون بازارهای خارج از ایران هست که شاید در ایران کاربرد کمتری داشته باشه
   ویدئو‌ها و مقالات رایگان سایت ما رو از دست ندید
   و البته که دوستانی که قصد دارن به صورت حرفه‌ای کار رو دنبال کنند از محصول آموزشی ما هم استفاده می‌کنند

   پاسخ
 • این بورس همون فارکس هست؟ اگه منظور فارکسه منم دوست دارم راجب دوره های اموزشیتون مطلع بشم…

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۷

   ما اینجا در مورد بورس اوراق بهادار صحبت می‌کنیم
   شما ابتدا باید فرق بین بورس اوراق بهادار و فارکس رو بدونید
   این مقاله هم میتونه کمکتون بکنه
   https://www.adibnia.com/types-of-markets/
   البته آموزش‌های ما در هر بازار مالی کاربرد دارد مخصوصا مباحث تکنیکالی

   پاسخ
 • سلام ، بسیار عالی بود ، تا آخر حرف های زیباتون رو خوندم ، این رمز زندگی هست، نه فقط برای ثروتمند شدن، بلکه برای همه ی قسمت های زندگی بدرد میخوره ، امکانش هست راجع به آموزش هاتون توضیح بدین که شرایط چگونه است؟

  پاسخ
 • سلام لطفا برای دوره های اموزشی بورس من رو راهنمایی کنید

  پاسخ
 • حمید محمدیان مهر
  ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۲۵

  شما خودتون از این راه موفق شدین؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  میشه لطفا بفرمایید چجوری میتونم تو کلاساتون شرکت کنم؟!
  باتشکر

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۲۸

   سلام وقت شما هم بخیر
   پاسخ از طریق ایمیل براتون ارسال شد

   پاسخ
  • سلام خیلی ازتون ممنونم
   من به تازگی درمورد بورس چیز های شنیدم و دارم دربارش تحقیق میکنم ولی کسی نیست که درست راهنماییم کنه از شما مچکرم که این کارو برای من انجام دادین .
   چنتا سوال دیگه هم داشتم
   معمولا در بورس میشه به چند درصد سود در سال رسید ؟ 
   هستن کسائی که از بورس ثروتمند شده باشن؟
   شما دوره اموزش بورس دارین؟
   خیلی ازتون مچکرم بابت سایت خوبتون

   پاسخ
   • امیرحسین ادیب نیا
    ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۹:۵۶

    سلام دوست عزیز
    پاسخ تمام سوالاتتون در مقالات و ویدئوهای سایت موجوده
    پیشنهاد می‌کنم تمام مطالب رو دنبال کنید

    پاسخ
 • سلام دوستان من به چند هفته ای هست دنبال اموزش دیدن حرفه ای بورس هستم و دوست دارم این کارو شروع کنم و از مقاله مکتوب شما بسیار سپاسگزارم مطمئنم ادم به هرچیزی فکر کنه اونو بدست خواهد آورد و میخواستم بدونم چطور میتونم از اموزش های شما بهره من بشم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ
 • جناب ادیب نیا
  فدایی این مقاله عالی بود. چیز جدیدی برام نداشت!!! و عالی بود. از استایل شما لذت میبرم.

  پاسخ
 • سلام…. من یه کانال توی تلگرام خیلی اتفاقی عضو شدم ? مطالب وسوسه انگیز بود گفتم تو گوگل هم سرچ کنم که گویا بازم از سایت خود شما سر درآوردم…… من برای ورود به بورس تمایل دارم اما چون اطلاعات م کمه و قدرت ریسک پذیری ندارم? فک نمیکنم بتونم راهی از پیش ببرم

  پاسخ
 • سلام، چطوری میتونم در بورس موفق شم با وجود اینکه سرمایه کمی دارم.

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳

   سلام
   قطعا با آموزش دیدن و استفاده از سود مرکب میتونید با سرمایه های کم هم در بورس موفق باشید

   پاسخ
   • سلام عرض ادب و احترام.
    امیرحسین جان از توضیحاتت خیلی راضی بودم و خیلی خوشم اومد امیدوارم بتونم به کمکت پیشرفت کنم و به جایگاه دلخواهم برسم
    امیرحسین من یه سوال داشتم!
    بنظرشمابرای ثبت نام کدوم کارگزاری رو انتخواب کنم؟؟
    پیشنهاد دوستام کارگزاری آگاه بود نظر شما چیه؟؟

    پاسخ
 • سلام خیلی عالی بود امکانش هست راهنمایی کنید که بهترین راه برای یاد گرفتن دانش بورس چیه؟ آیا کتاب خاصی هست؟ یا دوره های آموزشی بیرون رو‌برم ؟ یا خرید سی های آموزشی؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۲

   سلام شبنم عزیز
   قطعا برای یادگیری دانش بورس نیاز به آموزش هست.
   در صورت تمایل میتونید از دوره‌های آموزشی ما استفاده کنید.

   پاسخ
 • سلام، من اگه بخوام یه حرفه ای توی بورس بشم باید چکار کنم؟ من یه شخصیتی دارم تا چیزی رو کامل یاد نگرفتم سعی نمیکنم اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۰:۱۴

   سلام محسن عزیز
   اینکه شخصیتتون طوری است که دوست دارید چیزی رو کامل یاد بگیرید و بعد اقدام کنید چیز خوبی است اما نباید خیلی هم کمال گرا باشید که خدایی نکرده باعث بشه هیچ وقت دست به اقدام نزنید.
   در حوزه بورس هم قطعا مهمترین چیز آموزش دیدن است. ابتدا آموزش ببینید و سپس به یک سرمایه‌گذار موفق تبدیل شوید.

   پاسخ
   • بهزاد امجدیان
    ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۹:۳۱

    دقیقا . من همین مشکل رو داشتم و وارد هر کاری و هر رشته دانشگاه که شدم ، حس میکردم باید کامل بلد باشم تا شروع کنم اما تقریبا به موقع به اشتباه خودم پی بردم . بااااید شروع کرد و حین انجام اون کار ، با نهایت تلاش و یادگیری موارد مربوطه ، درصد اشتباهاتو به صفر رسوند ، هیییچ کاری بدون ریسک پذیری و بدون تلاش های متعدد انجام پذیر نیست . پس باید شروع کرد و با تلاش و تلاش و تلاش به موفقیت رسید .

    پاسخ
 • سلام
  خداقوت واقعا.مطالب عالی هستن و چیزی کم ندارن.با این جمله ای که گفتین برای موفقیت باید هزینه ای پرداخت بشه کاملا موافقم حالا این هزینه میخواد مالی باشه یا اینکه وقت بذاری و یه تجربه ای کسب کنی چون این اتفاق برای من افتاده و بابت از دست دادن زمانم ناراحت نیستم.در واقع نمیشه گفت از دست دادن زمان چون در قبال این وقت گذاشتن یه چیزی داری یاد میگیری یه تجربه ای کسب میکنی که این تجربه و دانش بعدا بهت کمک میکنه دوبرابر چیزی میخواستی بدست بیاری.خیلی خوبه این مقاله مخصوصا وقتی که خود ادم تجربش کنه.خداقوت جناب ادیب نیا

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۱۳

   سلام عاطفه عزیز
   ممنون از همراهیتون
   امیدوارم همونطوری که گفتی همیشه بتونی دو برابر چیزایی که میخواستی رو بدست بیاری

   پاسخ
 • سپاس از مطالب مفیدی که منتشر میکنید، ارزش ذاتی سهام رو چه جوری میشه محاسبه کرد؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۱۹

   سلام زهرا عزیز
   خوب روش‌ها و سلایق بسیاری برای بدست آوردن ارزش ذاتی سهام شرکت‌ها وجود داره که مهمترین اونهارو دوره‌های آموزشی به علاقه‌مندان این حوزه آموزش میدم. اما سعی خواهم کرد در مقالات و ویدئوهای سایت اشاراتی به آنها بکنم.

   پاسخ
 • با سلام
  پیرو تایید گفته های استاد گرانقدر بعرض میرسانم که بنظر من در هیچ حرفه ای کسی نمیتواند ادعا کند که آن حرفه برای هر کس موفقیت آمیز خواهد بود مگر آنکه شروع کننده آن کار در باطنش به موفقیت خویش اعتماد داشته باشد.ثروتمندترین افراد هم در آغاز کارشان ممکن است که هیچ تاییدی از هیچ شخصی برای موفقیتشان دریافت نکرده اند.سرمایه گذاری در بورس فرقی با سرمایه گذاری در احداث یک کارخانه ندارد .هر دوی اینها مستلزم داشتن اعتماد و اطمینان قلبی است و بدون آن با شکست مواجه خواهد شد.من با همین نگرش وارد بازار بورس شده ام.در ابتدای راهم اما میدانم که موفق خواهم شد.امیدوارم همه آنهایی که این مقاله زیبا و ارزشمند را خوانده اند نیز چنین عقیده ای داشته باشند.
  برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۶:۰۶

   سلام پرویز عزیز
   ممنون از همراهیتون
   مطمئنم شما و دوستانی که با این نگرش وارد هر حوزه‌ای شوند موفق خواهند بود.
   امیدوارم در مسیرتون استوار باشید و با توکل به خدا به نتایج دلخواهتون برسید.

   پاسخ
 • سلام بر استاد ادیب نیا عزیز و دوست داشتنی
  ترکیب مقالات تخصصی و اینگونه مقالاتی که هیچ جایی ندیده ام بی نظیر است.
  خواستم تشکر کنم هم بابت مقالات فنی در مورد بورس و هم مقالات این چنینی که به سوالات ذهنی ما پاسخ کامل میدهد.
  امیدوارم همیشه پایدار و ثروتمند باشید

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۲۹

   سلام رامین عزیز
   ممنونم بابت اظهار لطفتت
   امیدوارم همه ما بتونیم خوب باشیم و دنیا رو جای خوبی برای زندگی کنیم
   من هم برای شما بهترین هارو ارزو میکنم

   پاسخ
 • استاد واقعا عالی بود
  خواهش میکنم از این دست مقالات و ویدئوهارو افزایش بدید
  احساس میکنم دریچه های جدیدی به روی من باز میشوند

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۸

   سلام حامد عزیز
   خوشحالم که با این نظرات مواجه میشوم چون این احساس رو به من میده که در مسیر درستی قرار دارم.
   انشاالله مقالات و ویدئوهای بیشتری از من خواهید دید.

   پاسخ
 • سلام بسیار عالی لذت بردم یاد کلاسهای گلد کودیست افتادم ( البته از نظر رسیدن به آرزوها ) ممنون من شروع کردم و در تلاش هستم همکاران و اعضای خانواده رو هم به این کار تشویق کنم شما هم من و حمایت کنید بازم ممنون از زحمات شما

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۲

   سلام علی عزیز
   خدا رو شکر که کاری رو که فکر میکنید درسته شروع کردید و انشاالله نتیجه خوبی هم خواهید گرفت. در این مسیر ما هم کنارتون خواهیم بود ولی طبق چیزی که داخل مقاله هم گفتم فرامش نکنید که اجرا کننده و قهرمان اصلی این کار خود شما هستید.
   در رابطه با تشویق کردن دیگران هم کار خوبیه ولی من همیشه گفتم تو همه مسائل زندگیتون کسی رو مجبور به کاری نکنید. اجازه بدید نتیجه ها حاصل بشن قطعا خود افراد به دنبال شما خواهند آمد که مسیری رو که رفتید به اونها هم نشون بدید واسه همین تاکید دارم خیلی روی اینکه بخواید کسی رو ترغیب کنید که این کار رو انجام بده اصراری نکنید و مطمئمن باشید زمانی که با عمل خودتون به نتیجه برسید همه اطرافیانتون تشویق و ترغیب میشن که مسیر شما رو دنبال کنند.
   امیدوارم در این مسیر موفق باشید

   پاسخ
 • عالی بود.واقعن تاثیرگذار بود.الان من کلی ترغیب شدم شروع کنم.تا قبل از این مقاله با حرفای قبلی تون خیلی ترغیب نشده بودم واقعن. یعنی فکر می کردم خوبه اما می گفتم من آدمش نیستم.اما نمی دونم تو این حرفاتون چه چیز جدیدی بود که انگیزه داد بهم! برای وارد شدن تو بورس سرمایه ی حداقلی چقد باید باشه؟؟؟ الان شما می گید همین که با حداقل می خوای شروع کنی یعنی دید مثبتی نداری.نه واقعن فکر می کنم به قول شما اگه آگاه و با انگیزه و مثبت کاری رو شروع کنی قطعن موفق می شی اما مساله اینه که من آگاه نیستم و فکر می کنم زمان زیادی نیاز دارم تا بفهمم چه باید بکنم.

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۲۵

   سلام نرگس عزیز
   شما با ۱۰۰ هزار تومن هم میتونی کار رو شروع کنی ولی خوب قطعا در اینده که تجربه بیشتری بدست آوردی میتونی این عدد رو بیشتر کنی و انتظار سود بیشتری رو هم داشته باشی.

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید میشه به منم راهنمایی کنید منم میخام هر پولی که در میارم از شغل آزاد در بورس سرمایه گذاری کنم وچند سال بهش دست نزنم میشه میشه در راه موفق باشم

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۲۰:۱۰

     سلام
     برای شروع کار بهتر است از آموزش‌های رایگان سایت استفاده کنید.

     پاسخ
     • سلام چطوری و از کجا باید شروع کرد.من مقداری سرمایه دارم آیا کسی دیگر میتواند با سرمایه من کار کند تا خودم راه بیوفته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.