گاهی اوقات افراد فکر می‌کنند که ثروتمندان و کسانی که پول فراوانی دارند، یا خوش شانس هستند یا متقلب! اما آیا واقعا این گونه است؟ یا ما به خاطر تفکرات اشتباهمان، فقط آن تعداد کمی از افراد که این‌گونه ثروتمند شده‌اند را می‌بینیم و به آن‌ها توجه می‌کنیم؟ اگر شما هم به طور دقیق با زندگی ثروتمندان آشنا شوید، خواهید دید که درصد زیادی از آن‌‌ها به طور صحیح و با باورهای درست و بدون پذیرش شانس یا تقلب، به ثروت‌های عظیمی دست یافته‌‌‌اند. این افراد که تعدادشان نیز حقیقتا بی‌شمار است، به عنوان ثروتمندان خودساخته شناخته می‌شوند!

ثروتمندان خودساخته کسانی هستند که خود برای ترقی و پیشرفت‌شان گام برداشته‌اند تا به جایگاهی برسند که آن را حق خود می‌دانند. نکته‌ای که آدم‌های معمولی حتی به آن فکر هم نمی‌کنند، چه برسد به این که بخواهند در راستای آن حرکتی کرده و قدمی بردارند!

داستان کسب و کار ها و افراد موفق دنیا را بخوانید

ثروتمندان خودساخته کسانی هستند که حاضر شده‌اند برای به ثمر رسیدن قدم‌هایشان، عاشقانه کار کنند و توجه‌شان را بر خواسته‌هایشان متمرکز کنند. آیا همه افراد حاضرند که بپذیرند ثروتمند شدن بدون شانس و تقلب و رانت دست یافتنی است؟

تمام آن‌چیزی که می‌تواند فرق بین یک فرد ثروتمند را با یک فرد فقیر نشان دهد، طرز فکر آن‌هاست. از این رو قصد داریم در این مقاله، ویژگی‌های ثروتمندان خودساخته را به صورت مختصر و مفید ارائه دهیم. برای اینکه بدانید ثروتمندان خودساخته چه کسانی هستند و چگونه به ثروت رسیده‌اند، همراه ما باشید.

داستان موفقیت مایکروسافت و بیل گیتس

ثروتمندان خودساخته از پله اول شروع کرده اند!

اکثر ثروتمندان خودساخته، کسانی هستند که هیچ‌گاه به دنبال حمایت مالی خانواده، اشخاص، ارگان‌ها، بانک‌ها و نهادهای دولتی نبوده‌اند و تمام سعی خود را بر این باور استوار کرده‌اند که به جایی دل‌خوش نکنند و همواره به خود و توانایی‌هایشان متکی باشند. آنها اعتقاد دارند، ثروت بدست آوردنی است و برای رسیدن به آن از هیچ تجربه‌ای هراس نداشته‌اند و نخواهند داشت.

جالب است بدانید: ساعات روزانه‌ی یک فرد ثروتمند با یک فرد عادی، هیچ فرقی با هم ندارند و هر دو ۲۴ ساعت زمان دارند.??  اما در این زمان محدود(!) آموخته‌اند که چگونه افکار خود را روی خواسته‌هایشان متمرکز کنند، ولی افراد عادی یا منتظر شانس هستند و یا رسیدن به ثروت را غیرقابل باور و یا حتی نامشروع می‌دانند! تفاوت‌ها در ذهنیت است و همین عامل توانسته افراد ثروتمند را به خواسته‌هایشان برساند. (و البته افراد عادی هم به خواسته‌هایشان مثل اتکا به شانس، دست‌نیافتنی بودن ثروت و … خواهند رسید!)

لازم است بدانید: ثروتمندان خودساخته از پله‌ی اول شروع کرده‌اند و در عین حال که بر روی رسیدن به پله دوم متمرکز بوده‌اند، در رویای خود به لذت فتح قله نیز اندیشیده‌اند. بنابراین مهم نیست در چه موقعیتی قرار گرفته‌اید و چقدر برای شروع آماده هستید! چیزی که اهمیت دارد، گام اول است! هر چه سریع‌تر گام اول را پرقدرت و پرتوان بردارید.

ثروتمندان واقعی خودخواه هستند!

شاید این جمله عجیب به نظر برسد. اما اگر مفهوم دقیق خودخواهی را درک کنیم، دنیا جای زیباتری برای زندگی خواهد شد. ثروتمندان خودساخته، خودشان را در اولویت اول قرار می‌دهند. آنها برای خوشحال کردن خود از انجام دادن هیچ کار خوبی دریغ نمی‌کنند، چون می‌دانند رسیدن به اهداف‌شان مستلزم خوب بودن حال خودشان است. آن‌ها مطمئن هستند که با رسیدن به اهدافشان دنیا جای بهتر و زیباتری برای زندگی خواهد بود. در این هنگام است که می‌توانند عملا به دیگران هم کمک کنند تا آن‌ها نیز به خواسته‌هایشان برسند. آیا شما حاضر هستید خودخواه باشید!؟!؟

فرق بین ثروتمندان خودساخته و افراد عادی این است که آن‌ها قصد ندارند جهان و قوانین حاکم بر کائنات را تغییر دهند، بلکه می‌خواهند عالی زندگی کنند و با عالی زندگی کزدن برای جامعه و جهان خود نیز مفید باشند. اما افراد عادی قصد دارند دنیا را نجات دهند، درحالی‌که حتی توانایی تغییر خود را نیز ندارند.

ثرتمندان خودساخته معتقدند اگر خودشان خوشحال و موفق نباشند، نمی‌توانند به فرد دیگری کمک کنند. از این‌رو قبل از همه چیز به خودشان فکر می‌کنند.

همیشه به دنبال پیشرفت و ترقی هستند!

یکی از خصوصیات و ویژگی‌های ثروتمندان خودساخته، اشتیاق بی‌پایان آن‌ها نسبت به پیشرفت و ترقی است! آن‌ها به خوبی می‌دانند که برای موفقیت و رسیدن به فراوانی، باید پیشرفت کنند. لذا با اشتیاق به دنبال اهدافشان می‌روند و تا زمانی‌که به آن‌ها دست پیدا نکنند، توقف برایشان معنایی ندارد. در عین حال که از مسیر نیز لذت می‌برند، همواره اهداف جدیدی را در ذهن خود تصویر می‌کنند و عملا هیچ‌گاه متوقف نشده و در این راه راضی و خشنودند.

داستان موفقیت فیسبوک و مارک زاکر برگ

برای هر مسئله‌ای یک راه حل دارند!

ثروتمندان خودساخته برای هر مسئله‌ای که در مسیر رسیدن به موفقیت برایشان پیش می‌آید، یا راه‌حلی می‌یابند و یا راه‌حلی می‌سازند. آنها از مسائل فرار نمی‌کنند و یا جای آن‌ها را تغییر نمی‌دهند، بلکه در برخورد با هر اتفاقی به خودشان مسلط هستند. آن‌ها می‌دانند که می‌توانند از پس هر کاری بربیایند و حتی بسیاری از مسائل را با اندکی تغییرات، فرصتی برای قدم‌های بعدی خود می‌کنند!

ثروتمندان خودساخته مدیریت مالی را به خوبی یاد گرفته اند!

مدیریت مالی جزء دروسی است که به عنوان یک درس اصلی در مدارس و دانشگاه‌های ایران ارائه نمی‌شود، در حالی‌که به طور حتم در تمام طول زندگی افراد کاربرد وسیعی خواهد داشت. مدیریت پول، ثروت و دارایی یکی از مواردی است که ثروتمندان خودساخته به خوبی از عهده‌ی آن بر می‌آیند. آن‌ها به درستی خرج می کنند، به درستی درآمد کسب می‌کنند و نگاه مثبتی به ثروت و مدیریت آن دارند. آنها بی‌دلیل و بدون نیاز هم خرج نمی‌کنند و همواره به دنبال سرمایه گذاری های مناسب هستند.

ثروتمندان خودساخته

چکیده مطلب:

گاهی اوقات افراد فکر می‌کنند، ثروتمندان و کسانی که پول فراوانی دارند، یا خوش شانس هستند یا متقلب! اما این همه آن‌چه می‌بینند نیست. تعداد بی‌شماری از ثروتمندان خودساخته هستند که با تفکر درست به خواسته‌های خود رسیده‌اند. آن‌ها گام اول را برداشته‌اند، خودخواه بوده و هستند، چرا که خودخواهی را پنجره‌ای برای زیبا کردن دنیا می‌دانند، همواره به دنبال پیشرفت و آموختن هستند، مسائل را بدون ترس از شکست حل می‌کنند و از دانش مدیریت مالی خود نیز به درستی استفاده می‌نمایند.

برخی از مطالب مرتبط:

داستان موفقیت آمازون و جف بزوس    داستان موفقیت صنایع کوک و چارلز کوک    داستان موفقیت اورگراند و هوی کا یان

داستان موفقیت زارا و آمانسیو اورتگا    داستان موفقیت لویی ووتان و برنارد آرنالت   داستان موفقیت برکشایر و وارن بافت

و داستان افراد و شرکت‌های دیگری که از طریق این لینک قابل مشاهده هستند ⇐ داستان موفقیت‌ها

نظرات این مطلب

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.

۵ دیدگاه. شما هم نظر خود را بنویسید:

 • عالی عالی عالی سپاسگزارم

  پاسخ
 • خیلی عالی و الهام بخش ممنون

  پاسخ
 • سپاس فراوان.
  به نظرم این جمله خیلی مهم اومد: “مهم نیست در چه موقعیتی قرار گرفته‌اید و چقدر برای شروع آماده هستید! چیزی که اهمیت دارد، گام اول است! هر چه سریع‌تر گام اول را پرقدرت و پرتوان بردارید.”

  پاسخ
 • خیلی عالی بود،ممنون

  پاسخ
 • این مقاله بی نظیر بود
  واقعا نکات ارزشمندی داشت که امیدوارم بتونیم اجراشون کنیم
  بی نهایت سپاسگزارم از خداوند که منو هدایت کرد به این سایت و این دیدگاه های قشنگ و هم از شمایی که زحمت میکشید و این مطالب عالی رو تهیه میکنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.