به گفته رئیس کل سازمان خصوصی سازی، آزاد سازی سهام عدالت برای ۴۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴۱ نفر مشمول، بعد از ۱۳ سال به دو روش مدیریت مستقیم بورسی و مدیریت غیر مستقیم از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و با انتخاب مشمول انجام می‌شود.

در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی را در مورد روش‌های آزاد سازی برای مشمولان سهام عدالت ارائه کنیم تا با آگاهی کامل در مورد سهام خود تصمیم بگیرند.

آزاد سازی سهام عدالت

در راستای اجرای فرمان آیت الله خامنه‌ای و موافقت ایشان با درخواست رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی سهام‌عدالت، سازمان خصوصی‌سازی با همکاری و مشارکت سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر نهادها در بازار سرمایه، اقدام به فراهم نمودن تمهیدات و اقدامات عملی لازم برای تحقق این امر نموده است تا شرایط بهره‌مندی هرچه سریع‌تر مردم از منافع و مدیریت سهام مذکور فراهم شود.

در همین ارتباط، هریک از سهام‌داران محترم سهام عدالت می‌توانند با انتخاب یکی از دو روش مطرح شده یعنی روش‌های مستقیم و غیر مستقیم نسبت به تعیین نحوه مدیریت سهام متعلق به خود تصمیم‌گیری نمایند.

انتخاب روش مسقیم آزادسازی سهام

در صورت انتخاب آزادسازی به روش مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت به‌ صورت مستقیم و بدون واسطه با لحاظ مراتب ذیل به شما تخصیص و انتقال می‌یابد:

به میزان سهام تخصیص ‌یافته به هر فرد در شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام‌عدالت و به ‌تناسب ارزش زمان واگذاری، تعدادی از سهام ۳۶ شرکت بورسی به شما تخصیص خواهد یافت. علاوه بر آن، این دسته از سهام‌داران سهام‌عدالت، به ازای سهام شرکت‌های غیر بورسی سرمایه‌پذیر سهام عدالت، سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را نیز دریافت خواهند نمود.

در این حالت مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام اختصاص‌یافته به عهده سهامدار بوده و در راستای حفظ ارزش سهام تخصیص‌یافته، قابلیت نقل‌ و انتقال سهام مزبور به غیر و فروش آن بر اساس محدودیت‌های زمانی و مقداری تعیین‌شده توسط شورای عالی بورس صورت خواهد گرفت. مطابق قانون تجارت شما سهامدار محسوب شده و از مزایای سهام تخصیص‌یافته ازجمله سود و … بهره‌مند خواهید شد.

همچنین شما می‌تونید دو ماه پس از تاریخ انتخاب روش مذکور با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از تعداد سهام تخصیص‌یافته نزد شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت مطلع شوید.

شایان‌ ذکر است بهره‌مندی از خدمات قابل ‌ارائه از جمله ایجاد امکان معامله‌پذیری سهام تخصیص‌یافته در آینده منوط به مراجعه به سامانه سجام، ثبت‌نام و احراز هویت در مراکز تعیین‌شده می‌باشد.

انتخاب روش غیر مستقیم آزادسازی سهام

در روش دوم و انتخاب آزادسازی به روش غیرمستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت شما با لحاظ مراتب ذیل از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد و شما حق انتقال به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهید داشت.

با دادن اختیار به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، سهام شما توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد. این سهام در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (۷۰%) و صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه استانی (۳۰%) قرار می‌گیرند.

ارزش کل سهام واگذار شده در قالب سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ به ۴۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴۱ نفر مشمول در ۶ دهک جمعیتی، از سهام ۵۰ شرکت شامل ۳۶ شرکت بورسی و ۱۴ شرکت غیر بورسی به ارزش کل ۲۶,۶۳۶ میلیارد تومان بود که اکنون بعد از حدود ۱۳ سال ارزش کل سهام‌عدالت به حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان (حدود ۱۱.۲ برابر ) رسیده است.

بر اساس صحبت‌های رئیس سازمان خصوصی سازی، شورای عالی بورس قرار است ظرف ماه جاری در مورد نحوه ورود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان سهام‌عدالت به بورس و حضور ۴۹ میلیون سهامدار جدید تصمیم گیری کند.

چطور سهام عدالت خود را آزادسازی کنیم؟!

برای انتخاب روش آزاد سازی سهام‌عدالت، باید مشمولان وارد سامانه‌سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir شوند و با وارد کردن اطلاعات هویتی خود اقدام نمایند. فرصت ورود مشمولان سهام‌عدالت به سامانه مذکور و گزینش نحوه آزادسازی سهام، ‌یک ماه (از ۱۰ اردیبهشت ۹۹ تا ۱۰ خرداد ۹۹) خواهد بود.

توجه کنید که انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تنها یک بار امکان پذیر بوده و مشمولان این طرح باید در گزینش روش آزادسازی سهام عدالت خود با مشورت و علم کافی اقدام نمایند.

نحوه آزادسازی سهام عدالت

سهام عدالت چقدر می ارزد؟!

هر چند پیش تر قیمت سهام عدالت ۵ میلیون تومان و در پایان سال گذشته نزدیک به هشت میلیون تومان اعلام شده بود، رییس سازمان خصوصی سازی ارزش این سهام را در شرایط کنونی حدود ۱۱ میلیون اعلام کرده است. به این ترتیب هر سهمی که قبلا حدود یک میلیون تومان ارزش داشته است، در حال حاضر ارزشی برابر با یازده میلیون تومان را داراست. هرچند که ممکن است در ماه‌های آینده تغییرات اندکی نیز در این ارقام به وجود آید.

آیا همه سهام عدالت یازده میلیون تومانی دارند؟!

طبق آخرین آمار اعلامی رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی، دو دهک کمیته امداد و سازمان بهزیستی برگه سهام یک میلیونی دارند و غیر از آن، ۲۵ میلیون نفر برگه‌های سهام‌عدالت ۵۳۲ هزار تومانی و ۱۰ میلیون نفر برگه‌های سهام ۴۷۸ هزار تومانی دراختیار دارند که البته ارزش هریک از این سهام حدود ۱۱ برابر شده است و برای دارنده سهام عدالت یک میلیون تومانی در سه سال گذشته ۵۰۰ هزار تومان سود واریز شده است.

پس می‌توان گفت که ارزش سهام‌عدالت دهک‌های کمیته امداد و سازمان بهزیستی در حال حاضر حدود ۱۱ میلیون تومن و ارزش سهام‌عدالت سایر افراد حدود ۵ میلیون تومان می‌باشد.

لازم به ذکر است که پیش از این دارندگان سهام‌عدالت در سه مرحله سود سهام خود را دریافت کرده‌اند. سود مرحله اول برای هر سهم یک میلیونی ۱۵۰ هزار تومان، در مرحله دوم ۱۷۵ هزار تومان و مرحله سوم ۲۰۵ هزار تومان بود. سومین مرحله واریز سود سهام عدالت در اسفند ماه سال گذشته صورت گرفته است.

کدام روش آزادسازی به نفع دارندگان سهام عدالت است؟

هر دو روشی که در سامانه سهام‌عدالت برای آزادسازی اعلام شده، بورسی است یعنی از طریق بورس انجام خواهد شد. در روش آزادسازی مستقیم سهام‌دار خودش مسئولیت پرتفوی بورسی (با شرایط خاص که در آینده تعریف خواهد شد) را به عهده دارد، ولی در روش غیرمستقیم پرتفوی افراد در شرکت سرمایه‌گذاری استانی قرار می‌گیرد و شرکت‌ها به نیابت از سهامداران سهام آن‌ها را مدیریت می‌کنند، بنابراین در روش دوم شخص به طور مستقیم درگیر نیست.

ماهیت این روش‌ها به شکل محسوسی فرقی ندارد یعنی از نظر سود و زیان یکی بهتر از دیگری نیست و هر دو تابع قانون تجارت و سازوکارهای بازار سرمایه است. قرار است که چارچوب آزادسازی سهام عدالت (شامل چه بازه زمانی و با چه درصدی) در شورای عالی بورس تصویب شده و اعلام گردد.

دو نکته بسیار مهم!

 • در حال حاضر امکان فروش سهام‌عدالت مشولان وجود ندارد. اما افرادی که قصد دارند در آینده سهام خود را به فروش برسانند می‌بایست با ورود به سایت www.samanese.ir روش آزادسازی سهام خود را انتخاب کنند.
 • توجه کنید که ثبت نام سهام‌عدالت در حال حاضر انجام نمی‌شود و این طرح تنها شامل کسانی است که در سال‌های گذشته ثبت نام خود را انجام داده‌اند.

در حال حاضر ثبت نام سهام عدالت انجام نمی‌شود!

چکیده مطلب:

سهام عدالت طرحی بود که در سال‌های ۸۴ و ۸۵ برای افزایش ثروت اقشار کم‌درآمد جامعه در نظر گرفته شد. در آن زمان برای هر نفر عددی حدود ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان سهمیه سهام عدالت در نظر گرفته شد که در حال حاضر و با گذشت ۱۴ سال ارزش فعلی سهام عدالت برای هر نفر چیزی حدود ۵ تا ۱۱ میلیون تومان برآورد می‌شود. البته قطعا شما هم می‌دانید که این رقم به هیچ وجه نمی‌تواند افرادی که به دنبال موفقیت و استقلال مالی هستند را راضی کند! برای اثبات این موضوع هم کافی است به قیمت یک خودروی پراید در بازار آزاد رجوع کنید!

ما معتقدیم که انسان‌های پر تلاش و با انگیزه لیاقت رسیدن به ثروت‌ها و نعمات بیشتری را دارند. تا هم خودشان رفاه و استقلال مالی واقعی را تجربه کنند و هم به رشد و پویایی اقتصاد کشور عزیزمان کمک کنند.

نظرات این مطلب

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.

۴۳۳ دیدگاه. شما هم نظر خود را بنویسید:

 • شمارو به خدا پیگیری کنید نیاز داریم به پول فروش سهام عدالت چرا پس نمیریزن بانک سپه ثبت فروش انجام دادم یه برگه ثبت فروش دادن به من از دهم خرداد هنوز پولی واریز نشده چرا نمیریزن پیگیر باشید لطفا رسیدگی بانک سپه بیشتر از یه ماه شده چیکار کنم مستاجر هستم

  پاسخ
 • نادر خلیلی
  ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۵

  بابا خسته شدیم از ۱۰خردادماه تا حالا بانک سپه چرا پس پول فروش سهام عدالت رو واریز نمیکنه .شماره هم درسته شبا هم درسته.

  پاسخ
 • سلام لطفا راهنمایی کنید
  من ۱۹خرداد ۳۰درصد سهام عدالت رافروختم و کد تاییدشم امد ولی هنوز پولی دریافت نکردم

  پاسخ
 • سلام سی درصدسهامموتوبرنامه رایان همراه چجوری بفروشم

  پاسخ
 • سلام!!
  من وقتی می خوام وارد سامانه سهام عدالت کارگزاری بشم شماره موبایل رو میزنم میگه شماره موبایل سهام دار نامعتبره!!مشکل چیه؟

  پاسخ
  • با سلام .
   آیا همین شماره تلفن همراه شما قبلا در سامانه سهام ثبت گردیده ؟

   پاسخ
   • سلام.هفتاد هفتاد درصد سهام باقی مانده رو الان میشه فروخت ؟اگه جواب بله هست از چه طریق میشه راهنمایی کنید .برای عمل جراحی یه دختر بچه نیاز دارم .

    پاسخ
 • سلام من میخوام ۳۰٪ از سهاممو بفروشم،خریدار هست؟؟

  پاسخ
  • سلام، جایی نمیخواد برین . اگر تو بانک ملت و ملی و پاسارگارد حساب دارین ، برین تو سایت این بانک ها و قسمت فروش سهام عدالت، بعد کد ملی تونو وارد کنید ، اگر اطلاعات از سامانه سهام عدالت ارسال شده باشه، یه پیامک به تلفن همراه ثبت شده در سامانه سهام عدالت براتون میاد(توجه داشته باشین تلفن باید به نام شما باشد)، بعد یه تعهد نامه رو تایید میکنید و تمام ، منتظر میمونیین تا کارگزاری بانک سهام رو بفروشه و به حسابتون که در سامانه سهام عدالت براتون سود واریز میشد یا همون شماره شبایی که تو سامانه دادین، پول واریز میشه.

   پاسخ
   • سلام من سهام پسرم را بانک رفاه برای فروش گذاشتم ولی هر وقت خواستم برم ببینم فروخته شده یانه می نویسه شماره همخوانی ندارد پسرم زیر ۱۸سال هست خودم فروش زدم چطور بفهمم فروخته شده تافت به نام خودم وسهام از پسرم

    پاسخ
   • سلام ببخشید اینو امیگین الان یه ماه ازاد کردم ولی هر موقع مراجعه میکنم میگه اطلاعات سهام از سامانه سهام عدالت دریافت نشده مسخره بازی مگه پس ثبت میکنن نه یک روز الان یماه

    پاسخ
   • ازبانک زمان بره
    از کارگزاری های بورس سریع تر فروش میره

    پاسخ
 • سلام. امکان فروش سهام عدالت هست؟ و کجا باید بریم برای فروش سهام؟ کجا سهام ها رو میخرن؟

  پاسخ
  • سلام، جایی نمیخواد برین . اگر تو بانک ملت و ملی و پاسارگارد حساب دارین ، برین تو سایت این بانک ها و قسمت فروش سهام عدالت، بعد کد ملی تونو وارد کنید ، اگر اطلاعات از سامانه سهام عدالت ارسال شده باشه، یه پیامک به تلفن همراه ثبت شده در سامانه سهام عدالت براتون میاد(توجه داشته باشین تلفن باید به نام شما باشد)، بعد یه تعهد نامه رو تایید میکنید و تمام ، منتظر میمونیین تا کارگزاری بانک سهام رو بفروشه و به حسابتون که در سامانه سهام عدالت براتون سود واریز میشد یا همون شماره شبایی که تو سامانه دادین، پول واریز میشه.

   پاسخ
   • سلام عذر میخوام اگه بانک صادرات باشه چی؟و اینکه همه میگن طول می‌کشه تا واریز بشه داستانش چیه؟میشه لطفاً راهنمایی کنید

    پاسخ
  • سلام .من یه بار شماره مو تو سامانه تغییر دادم .الان چه جوری میتونم شماره قبلی تغییر بدم شماره جدید بزارم

   پاسخ
 • سلام آقا میشه کل سهامو فروخت من نمیخوام فقط ۳۰ درصدو بفروشم کلشو یجا میخوام بفروشم امکان داره

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۴۸

   سلام
   خیر در حال حاضر امکانش نیست

   پاسخ
   • سلام شماره شبا بانک رسالت واسه فروش اقدام کردم ولی هیچ پولی به حسابم واریز نشده

    پاسخ
    • حسین تورانی
     ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۴۲

     آقا توروخدابگومن که از۱۰خردادفروختم وتاحالا خبری نشده چکار کنم لازم دارم سلام درسته شمارمم ما خودمه توسجامم ثبت نام کردم ولی وقتی میخوای حداقل داراییتوببینی میزنم تلفن باکدملی مطابقت ندارم واین اصلا صحت ندارم دیگه دستم بجایی بندنیست چکارکنم؟

     پاسخ
   • کی امکانش هست که بخوام سهامویکجا بفروشم؟

    پاسخ
 • سلام میشه الان سهام عدالتمو بفروشم

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۶

   سلام
   تا ۳۰% سهام عدالتتون رو میتونید بفروشید

   پاسخ
  • سلام .من یه بار شماره مو تو سامانه تغییر دادم .الان چه جوری میتونم شماره قبلی تغییر بدم شماره جدید بزارم

   پاسخ
 • سلام الان میتونیم سهاممونوبفروشیم؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۱

   سلام
   بله تا ۳۰% اش رو میتونید بفروشید

   پاسخ
   • کجا. وبه کی بفروشم چونیاز ضروری دارم

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۸ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۰۳

     فقط از طریق بانک یا کارگزار میتونید سهامتون رو بفروشید

     پاسخ
     • سلام آقای ابوالفضل عرفانیان لطفا شما پاسخ بدید من از طریق اینترنت برای فروش سهام اقدام کرد اعتباری دارد ؟ حتی کد اقرارنامه شو دارم ولی خب پولی واریز نشد

     • ابوالفضل عرفانیان
      ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۱۳

      از طریق همون سایتی که اقدام کردید باید پیگیری کنید

    • سلام، جایی نمیخواد برین . اگر تو بانک ملت و ملی و پاسارگارد حساب دارین ، برین تو سایت این بانک ها و قسمت فروش سهام عدالت، بعد کد ملی تونو وارد کنید ، اگر اطلاعات از سامانه سهام عدالت ارسال شده باشه، یه پیامک به تلفن همراه ثبت شده در سامانه سهام عدالت براتون میاد(توجه داشته باشین تلفن باید به نام شما باشد)، بعد یه تعهد نامه رو تایید میکنید و تمام ، منتظر میمونیین تا کارگزاری بانک سهام رو بفروشه و به حسابتون که در سامانه سهام عدالت براتون سود واریز میشد یا همون شماره شبایی که تو سامانه دادین، پول واریز میشه.

     پاسخ
    • سلام من میخوام سهاممو بفروشم.درسته میگن واسه هرکی توخانواده جدا ۱۲۰میلیون واریز میکنن چقد طول میکشه کل پول به حسابمون واریز شه؟

     پاسخ
  • سلام من سهام عدالتمو حدود ۸روزه که آزاد سازی کردم ولی الان تو هر سایت کارگزاری که کد ملیمو میزنم که از اونجا بتونم بفروشم میزنه کد ملی فاقد سهام عدالت میباشد باید چیکار کنم اگه میشه راهنماییم کنید ممنون

   پاسخ
 • میلاد معطوق پور
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۵۵

  با عرض. میخوام سهام عدالت بفروشم رفتم بانک، بانک ملی جوابم داد برو کافی‌نت بعد رفتم اونجا بعد بهم گفت باید آزاد سازی کرد بعد گفت برو بانک رفتم اونجا بعدش بانک ما نمی‌توانیم کاری بکنیم گفتن برو کافی نت اونجا بفروش بعد رفتم پیشه کارگزار گفت من نمیتونم کاری بکنم…. حالا من باید چکار کنم یکی بهم بگه

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۰۱

   سلام
   از طریق این لینک میتونید اقدام کنید

   پاسخ
   • ابراهیم صفرزاده
    ۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۳

    سلام خسته نباشید من الان میخوام سهام عدالت خود رو بفروشم چکار باید بکنم

    پاسخ
  • مهدی زندیه
   ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۱۶

   سلام هسته نباشین من شرکت کارگزاری آگاه ثبت نام کردم قبلا و کد بورسی هم دارم اما وارد سامانه که میشم و مشخصاتم رو وارد میکنم میزنه که شماره موبایل هنوز مورد تایید قرار نگرفته در صورتی که توی سامانه عدالت من شمارمو وارد کردم و شماره موبایل هم به نام خودمه کمک کنین چی کار کنم الان !!!!!!؟

   پاسخ
 • سلام ببخشید لطفا راهنمایی کنید
  سهام عدالت در کل اصلا اینده وارد پرتفوی یا صحفه اصلی بورس میشه که هرکس هر سهمی رو که بهش تعلق گرفته بفروشه ؟

  یا کلا ملتو مسخره کردن یعنی چی کی یه سایت جدا باز کردن بری اونجا بزنی درخواست ۳۰ ٪ فروش

  پاسخ
 • سلام من دوتا برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی دارم برای فروش چقدر می خرید

  پاسخ
 • ببخشید کده من برای فروش سهام حذف شده باید چه کاری انجام دهم؟لطفا کمک کنید

  پاسخ
  • میتونید برید توسایتش ویرایش بزنید و کد رو اونجا تماشا کنید.

   پاسخ
   • سلام ببخشید میخوام سهام خودمو از طریق بانک اینده بفروشم بعد که مشخصات رو وارد میکنم میگه که شما مجاز به ثبت نام نیستید با اینکه الان ۱۵ روز از احراز هویتم گذشته

    پاسخ
  • سلام من سهام پسرم ۶خرداد بانک رفاه فروش زدم تو هیچ سایت فروش نمی توانم وارد شوم چون سهام پسرم هست تلفن از خودم در سامانه ثبت شده پسرم زیر ۱۸ساله چطور اقدام کنم لطف کنید راهنمای کنید

   پاسخ
 • غلام‌حسین استادرضاپور
  ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۴۴

  سلام خسته نباشید شماره رو عوض کردم ولی یه شماره ایرانسل میادوقتی میخوام ارطریق بانک ملی بفروشم باید چیکارکنم.

  پاسخ
 • سلام لطفااااا سوالمو جواب بدین
  ما یه خانواده پنج نفری هستیم که سهام رو ازاد کردیم اگه اونو نفروشیم و نگهه داریم ایا سود سهام بهمون تعلق میگیره؟

  پاسخ
 • الان قیمت سهام ۴۰۹ هزار تومنه برید بفروشید حدود ۱۲۰هزار تومن بهتون میدن پس زیاد دنبال فروشش نباشید

  پاسخ
 • سلام من سهامم رو آزاد سازی کردم ولی میرم بانک بفروشم جواب نمیدن نمیدونم چرا لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام
   نیازی نیست بری بانک آنلاین از طریق سایت بانک ها اقدام به فروش کن البته باید بعد از آزاد سازی ۱۵ روز از آزاد سازی گذشته باشه که بتونی بفروشی

   پاسخ
  • روش غیرمستقیم انتخاب کردم چطورسهامم بفروشم

   پاسخ
   • روش آزادسازی سهام عدالت غیرمستقیم انتخاب کردم چطور۳۰درصدمیتونم بفروشم راهنمایی کنید

    پاسخ
 • سلام دوستان لطفا کمکم کنید من کارای سجامو اهراز هویتو همرو انجام دادم کد بورسیم گرفتم ولی الان نمیدونم از چه طریقی باید بفروشمش ممنون لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   برای فروش سهام عدالت کد بورسی نیازنیست وبعد از آزاد سازی سهام عدالت باید حداقل ۱۵ روز گذشته باشه که بیتونی از طریق سایتهای بانک ها اقدام به فروش کنی مثلا اگر حسابت بانک ملی باشه مبتونی به هر بانکی یا کار گذاری که دوست داری بفروشی بصورت انلاین نیازی نیست به بانک مراجعه کنی

   پاسخ
 • چطوری میشه سهام رو ازاد بفروشم..به پولش بیشتر نیاز دارم..ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 • من رفتم تو سامانه سجا ثبت نام کردم که بفروشم ازم ۱۰هزارتومن پول خواست واریز کردم کلی اطلاعات وارد کردم اما یهو هنگ کرد و بالا نمیاد چکار کنم

  پاسخ
  • واس فروش دگ نیازی نیس این چیزا…برو بانک یا ازگوشیت بفروش

   پاسخ
   • محمدتاجداری
    ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۲۵

    توضیح کاملتری بدین لطفا کدوم بانک و با گوشی چطور بفروشیم

    پاسخ
    • اگر مطمنی که سهام داری
     اول برو سامانه سهام عدالت مشخصاتتو بزن
     ببین شماره شبای کدوم بانکه
     بعد برو یکی از شعبه ها اونا ازت امضا میکیرن و خودشون میفروشن پولم میدن بهت
     توجه داسته باش بعضی بانکا نرم افزار دارن و نیاز نیست بری بانک از داخل نرم افزار دستور میدی اونا میفروشن….

     پاسخ
     • سلام من برای بانک اینده هستم ولی میگه اطلاعات وارد شده سهام نداره در صورتی که هم آزاد شده و هم سهام دارم ،باید چیکار کنم

 • با سلام و خدا قوت ، ببخشید مادرم سیم کارت به اسم خودشان نیست میتوانم شماره موبایل خودم را بنویسم ؟

  پاسخ
 • سلام.ببخشید من ۳۰درصد از سهام عدالتمو از طریق سامانه ۷۲۴به فروش گذاشتم.مشخصاتو نوشتم همشو کامل کردم بعدم نوشت ثبت شد.درسته دیگه؟چون الان که دوباره میزنم مینویسه مشخصات صحیح نیست

  پاسخ
  • سلام خسته نباشیدمن آزادسازی میتقیم انتخاب کردم رفتم دفترپیشخوان وکارگزاری مفیدرو انتخاب کردم فعلا سه روزه کد بورسی واسم نیومده چقدرطورمیکشه برام ارسال شه واینکه وقتز کد بورسی واسم ارسال شد چجوری وبه چی مراجعه کنم سهاممو بفروشم خواهش میکنم جواب بدین????

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۱۶

    سلام
    از طریق این لینک میتونید اقدام کنید

    پاسخ
    • سلام من کد معاملاتی هم دارم و عضو کارگزاری هستم وقتی تو این لینکی که شما فرستادید می رم میزنه شماره تلفن مورد تایید کارگزاری نیس یا اینکه در کارگزاری ثبت نشده درحالی که همین شماره تلفن به اسم خودم و تو سامانه سهام عدالت هم ثبت کردم یه بیست روزی میشه

     پاسخ
    • سلام وقتتون بخیر من بعد از ۳۱ اردیبهشت سهاممو آزاد کردم ولی هنوز اسمم وارد بانک نشده برای فروش.از کجا باید بفروشم؟

     پاسخ
 • من تو بورس سهام دارم و خرید و فروش میکنم،ولی سهام عدالتم به پرتفوی اصافه نشده چکار باید کنم ممنون راهنمایی کنید

  پاسخ
 • طاهره خوشروش ماسوله
  ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۱۶

  میخام سهام بفروشم چیکارکنم

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۵۹

   سلام
   از طریق این لینک میتونید اقدام کنید

   پاسخ
   • سلام
    من میخوام ۳۰درصد سهامم رو بفروشم چطوری میتونم اینکارو انجام بدم؟

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۵۲

     سلام
     از طریق این لینک میتونید اقدام کنید

     پاسخ
     • باسلام خسته نباشید۳۰درصدازسهام خودرابه بانگ فروختم که هنوزپولی واریزنشده باقی سهام خودراچگونه میتوانم بفروشم راهنمایی کنیدممنون

     • سلام من هرکاری میکنم نمیشه ثبت نام کنم باید اعداد رو انگلیسی بزنم ولی واسه من فارسی میره چرا؟

    • سلام.من میخوام سهام عدالتم رو بفروشم
     بانک صادرات.باید چند روز از ازادسازی گذشته باشه تا بتونم بفروشم؟؟؟
     لطفا جواب بدید؟

     پاسخ
    • سلام من یه ماهه روش مستقیم رو انتخاب کردم و احراز هویت انجام دادم و کد بورسی گرفتم اما وقتی میخوام از طریق کارگزاری سهامو بفروشم مینویسه که شماره نامعتبره در صورتی که اینجوری نیس

     پاسخ
 • سلام. ببخشید من الان به پول این سهام نیازی ندارم‌ ولی بهتره بفروشم یا نگه دارم؟؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من۴تاسهام دارم میخوام کل شون روبفروشم چون به پولش احتیاج دارم بایدچیکارکنم که همه ش بفروشم

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۳۰

   شما فعلا فقط میتونید ۳۰% از سهام عدالت خودتون رو با مراجعه به بانک یا یک کارگزار بفروشید

   پاسخ
   • سلام من سهام عدالت دارم ولی وقتی واردهمین لینکتون میشم کدملی ومیزنم بعدش میگه کدملی فاقدسهام عدالت هست،بایدچیکارکنم

    پاسخ
   • واینکه من کدبورسی دارم سهامم خریدوفروش میکنم ولی واسه سهام عدالت نمیدونم چیکارکنم،همش میزنه کدملیم فاقدسهام عدالته

    پاسخ
    • خواهشا این سوالو جواب بدین
     من تو سایت بانک میرم مشخصات میزنم برا فروش میگه شماره مشتری موجود نیس …
     از طریق کارگذاری میرم پرتفوی وارد نشده
     چیکار کنم من ؟

     پاسخ
 • با سلام ببخشید لطفا من را راهنمایی بفرمایید من میخواهم سهام عدالتم را بفروشم و وجهش به حسابم واریز شود . روش مستقیم را انتخاب کردم و نزد کارگزاری بماند را انتخاب کردم ولی میخواهم کلا بفروشم و ببندم

  پاسخ
 • حداقل یه جایی اعلام کنید احراز هویت کنیم شماره رو تغیر بده. شمارم عوض کردم تو سایت سهام عدالت هم شمارم و ویرایش کردم ولی باز برای فروش ازم شماره تلفن قبلی منو میخواد مال چند سال پیشه الان گمش کردم. میتونین راهنمایی کنین چجوری کلا عوض کنم‌شماره رو؟؟

  پاسخ
 • سلام ما چهارتا سهام یک میلیونی داریم ما میخایم سه تا رو بفروشم هرسه تارو ازادسازی مسقتیم کردم اگ ازاد سازی مستقیم کردم حتما باید بفروشم؟؟ یانه؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید دخترم امروز سهامش ۱ملیون بود ازاد کرد. کد بورسی دستمان نرسیده فعلا. وقتی امد آیا کلش رو میتونه بفروشه و این که کجا بفروشیم کارگذاری مفید هست مال ما. ممنون راهنمایی کنید

  پاسخ
 • ابوالفضل فلاح
  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۱۰

  الان که فروش سهام تا۳۰ درصد ازاد شده به نظر شما بهتره که الان ۳۰ درصدش رو بفروشم یاصبر کنم تا تمام سهام رو به فروش بگذارم؟

  پاسخ
 • سلام توروخدا جواب بدین من چون زیر۱۸ سال دارم خطی به نام خودم ندارم بایه خط مادرم تو سامانه ثبت کردم مشکلی پیش میاد کدملیا یکی نباشه؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۴۰

   سلام
   مشکلی نداره

   پاسخ
   • سلام میخواهم سهام عدالت مادرم با رضایت خودش بخرم . چون هم مسن هستند و هم بی سواد . آیا میتونم سهام عدالت مادرم رو بخرم و مشخصات خودم رو وارد کنم که بتونم در بورس فعالیت داشته باشم ؟

    پاسخ
    • سلام من ارزش سهامم ۱میلیون تومان است میخوام بفروشم میگن بانک ۴میلیون میخره ۳۰درصدو ولی اگ خودم تو بورس باکد کارگذاریم بفروشم نزدیک ۶ میلیون میتونم بفروشم.تورخدا جواب بدید خودم تو بورس بفروشم بهتره یا از طریق بانک بفروشم؟؟؟؟

     پاسخ
    • سلام من سهام عدالتمو حدود یک هفته است آزاد سازی کردم ولی تو هر سایت کارگزاری که کد ملیمو میزنم مینویسه سهام عدالت نداری باید چیکار کنم

     پاسخ
    • فرزانه دهقانی کوهدشت
     ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۱

     خوبه

     پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  برای فروش سهام روش مستقیم انتخاب کردم و به بانک مراجعه کردم متصدی بانک گفتن از طریق برنامه اپ می تونید بفروشید ولی موفق نشدم چون خط بنام کسی دیگه است و نمی تونم از اپ استفاده کنم،می خواستم بدونم الان باید چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام اقای عرفانیان یه سوال مگه نگفتن بعد از انتخاب روش مستقیم سهام ها به کد بورسی منتقل میشه و با این کد بورسی داخل هر کار گزاری امکان فروشش هست من الان کرگزاری اگاه دارم ولی چیزی که روی کد بورسیم نیومده

  الان فقط میشه با مراجعه به بانک ۳۰٪ سهام رو فرخت هر شخص خودش نمیتونه این کار رو بکنه ؟ چطوری ؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶

   سلام
   میتونید از طریق این لینک اقدام کنید

   پاسخ
   • سلام
    ممنون از مطالبتون
    سایتی خوندم که اگر روش مستقیم رو انتخاب کنید، فقط۳۰درصد میتونیم بفروشیم.
    ولی اگر غیر مستقیم باشه در آینده کل سهام رو میتونیم بفروشیم. این مطلب درسته؟

    پاسخ
  • سلام من شش روز پیش ۳۰درصدسهام خودم رادرسایت بانک ملی فروختم ولی متاسفانه هنوز پولی دریافت نکردم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  ببخشید من چهارشنبه ۴ عصر درخواست پرداخت وجه رو زدم تو حساب کارگذاری.الان شنبه ۱۲ ظهره هیچی‌نیومده حسابم. میتونین در این زمینه راهنمایی کنین؟خیلی ممنون میشم ازتون

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵

   سلام
   باید با کارگزارتون تماس بگیرید

   پاسخ
   • سلام من داخل سامانه ثبت نام کردم کد شبا هم دادم ولی داخل سایت میزنه کد شبا نامعتبر میخواستم دلیلشو بدونم

    پاسخ
    • سلام
     من سهامم آزاد سازی کردم ولی متاسفانه خط که مال سهام عدالتم بوده الان به اسم کس دیگه ی هست و کد برام نمیاد
     بانک رفتم میگه به ما کاری نداره
     دفتر خدماتی ام رفتم همینو میگه
     میشه بگید من چیکار کنم

     پاسخ
 • باسلام
  ارزش ۳۰درصد سهام چقدر تو چک نوشته ۱میلیون تومان اما تو سامانه نوشته ۵۳۲هزار قیمت ۳۰درصد چقدر هست

  پاسخ
 • سلام،من درسامانه ایوا ٣٠درصد سهام فروختم ولى الان پشیمون شدم راهى واسه برگشتش هست؟

  پاسخ
 • سلام من برگه سهام یک میلیونی دارم ولی در سایت سازمان خصوصی سازی سهام عدالت نوشته ارزش سهام ۴۵۲ هزار تومان یعنی چی میشه توضیح بدید لطفا؟؟

  پاسخ
  • سلام من کدبورسی دارم تو کارگزاری مفید هم معاملات انجام میدم الان روش مستقیم رو انتخاب کردم چجوری میتونم بفروشمش؟
   چراتوی پرتفوی نمیاد؟

   پاسخ
  • سجاد اسدپور دزکی
   ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۵۴

   کلا سه نوع سهام وجود داره ۱ میلیونی ۵۳۲ هزارتومنی و ۴۹۲ هزارتومنی اون برگه ایی که شما میگید ۱ میلیونی هست اونو همه دارن

   پاسخ
 • سلام اگر ثبت نام نکنیم میتونم سهام رابفروشم

  پاسخ
 • من امروز رفتم. بانک سپه. میگه هنوز ابلاغ یه باسه. ما نیامده برای فروش سهام. شما نمیدونی از. چه. تاریخی باید رفت

  پاسخ
 • ببخشید من اصن شماره شبام ثبت نبوده بعد اصن واریزی سود هم نگرفتم تازه شماره شبام رو ثبت کردم نوشته ۲ ماه طول میکشه تا ثبت بشه باید ثبت بشه تا بتونم بفروشم؟ اون سودی ک بهم ندادن رو چطوری میتونم بگیرم؟؟

  پاسخ
  • اون سود رو بهت نمیدن، من خودم الان دو سه ساله دارم سود میگیرم ششصد هزار تومان از قبل طلب دارم تو برگه منم نوشته که اینقدر طلب دارم ولی بهم ندادند. دزد مثل اینا هیج‌جای دنیا پیدا نمیشه.

   پاسخ
 • سلام . ببخشید من آزاد سازی رو از طریق مستقیم تو سامانه سجام انجام دادم کی پول برام واریز میشه اگ دهم برم بانک در جا میدن ?

  پاسخ
 • سلام خسته نباشی من روش غیرمستقیم انتخاب کردمه اگه بخام سهامم بفروشم به بانک مراجعه بایدکنم وبه نظرتون پول فروششقدرطول میکشه به حسابم بیادممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • در راه خدا یه مقدار تو اینترنت تحقیق کنید، غیر مستقیم نمیتونه سهام بفروشه، برای فروش باید اول ازادش کنی، اونم تازه ۳۰درصد فکر کنم قابل فروشه، و به قیمت روز.

   پاسخ
  • غیر مستقیم که که فک کنم نتونی بفرشی دیگه،
   الان دیگه اختیار دار سهام نیستی،
   باید مستقبم رو انتخاب میکرد

   پاسخ
 • سلام من برگه سهام عدالت رو دارم ولی پیگیری نکردم برای اون سودش ک تو سه مرحله واریز شد میتونم ایا برگه یک میلیکنی ک دارم رو بفروشم؟؟

  پاسخ
 • سلام به نظر شما سهام رو بفروشیم یا نه؟

  پاسخ
 • جناب عرفانیان وجناب ادیب ضمن سلام وخسته نباشید،آیابرای فروش سهام فرقی میکنه که کدوم روش مستقیم یاغیرمستقیم روانتخاب کنیم؟آیاباانتخاب هرکدوم ازروش های مستقیم یاغیرمستقیم میشه سهام روفروخت؟ممنون بابت زحماتتون

  پاسخ
 • سلام من برگه سهام یک میلیونى دارم ولى سهامم داخل سایت پانصد هزاره این یانی چی

  پاسخ
 • کسانی ک روش غیر مستقیم رو انتخاب کردند چند درصد از سهامشون رو میتونند بفروشند؟ چه زمانی؟ آیا زیر ۱۸ سال هم میتونه برای فروش اقدام کنه؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۴ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۰۱

   سلام
   مثل سایر افراد تا ۳۰% با مراجعه به بانک
   اما زمان بیشتری طول میکشه تا پول به حسابشون واریز بشه

   پاسخ
 • اگر. سهام. خودم با مراجعه. به بانک بفروشم پولش. کی واریز. میشه.

  پاسخ
 • سلام آیا. در موقه. فروش. سهام. باید. برگه. سهام. رو در اختیار داشت. من تو سیستم اسمم هست. کد بورسی هم دارم باید برگه سهام. رو در اختیار داشت یا نیازی نیست.

  پاسخ
 • من. برگه. سهام. ندارم. ولی. اسمم. تو سیستم. هست. میتونم. بفروشم

  پاسخ
 • سهام خودم رو که یک میلیونیه چطوری بفروشم

  پاسخ
 • سلام
  من شهام عدالت رو به روش مستقیم ازادسازی کردم
  سوال من اینه که اون ۱۱ میلیون که ارزش سهامم هست رو تو بورس میتونم تیکه تیکه بفروشم؟ینی فروشش تو بورس در اختیارم قرار داده میشه یا نه؟خیلی ممنون میشم جواب بدین?

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۹

   سلام
   سهام عدالت ۱۱ میلیونی (تقریبا ۱۱ میلیون) برای کسانی هست که برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند
   در مورد فروش هم باید از طریق بانکی که به حساب سهام عدالتتون متصل هست اقدام کنید

   پاسخ
   • سلام قصد فروش داشتم ولی بانک یه حرفی زد منصرف شدم سهام یک میلیونی گفت چهارصد .پانصده.اونکه ارزش سهامش ۳۰۰بفروشه۳۰درصد چقدر میشه میشه رهنمایی کنین ممنون میشم

    پاسخ
  • سلام من سهاممو زدم روش مستقیم حالا چطور بیام تو بورس موندم باید برم بانکی چیزی یا فقد همین سامانه سجام؟

   پاسخ
 • ایا باید کد بورسی داشته باشیم تا بتوانیم سهام خود را بفروشیم؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰

   سلام
   خیر نیازی نیست

   پاسخ
   • مهنازرستمی
    ۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۵۵

    سلام من سهام عدالتم یک میلیون تومانی.بایدچکاکنم ک بفروشم میشه راهنماییم کنین ممنون میشم

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۲۳

     سلام
     از ۱۰ خزداد میتونید به بانکی که به حساب سهام عدالتتون متصل هست مراجعه کنید

     پاسخ
    • خانم عزیز
     فورا برو روش مستقیم رو انتماب کن،تو سامانه سهام،۹۹/۰۳/۱۵هم برو بانک برا فروشش
     انشالا که زودی تحویل بدن،
     پولشو میگم

     پاسخ
    • سلام لزوما باید شماره موبایل بنام خودت باشه برای سهام عدالت؟

     پاسخ
   • من میخوام کل سهام عدالتمو بفروشم بخاطر مشکل گفتن ۱۵ میلیون هست کل سهامم ولی من ۱۲ میفرشم کسی میخره؟
    خیلی نیاز دارم

    پاسخ
    • ۷سلام.الان سهام عدالت ۵۳۲ تومنی را چند میخرن.میشه قیمت بدی؟؟؟؟

     پاسخ
     • سلام من میخوام سهاممو بفروشم.درسته میگن واسه هرکی توخانواده جدا ۱۲۰میلیون واریز میکنن چقد طول میکشه کل پول به حسابمون واریز شه؟

  • سلام من روش مستقیم رو زدم واس سهام عدالت بیاد داخل کد بورسیم آیا میشه از ۳۶ شرکت که بهم میده همه رو بفروشم پولش بیاد داخل سبدخریدم خودم شرکتا دیگه رو بگیرم یا پولشو در بیارم ؟

   پاسخ
 • سلام. اگر شخص قبلا کدبورسی داشته و مشغول خرید و فروش، آیا سهام عدالت در پرتفوی قبلیش دیده خواهدشد؟ آیا در هر صورت باید به بانک مراجعه بشه؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۴۳

   سلام
   ساز و کار دقیقی در این مورد هنوز مشخص نشده
   بهتره یا از طریق بانک اقدام کنید و یا موضوع رو با کارگزارتون مطرح کنید

   پاسخ
   • سلام ممنون از زمانی که برای پاسخگویی میزارید یه سوال من خودم تو بورس فعالیت میکنم اگه نخوام ۳۰ درصدسهام عدالتم را تو اون سه روز از طریق بانک بفروشم آیا بعدش میتونم خودم مستقیم از طریق بورس بفروشم یا نه؟؟

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۵

     سلام
     به سایر دوستان هم گفتم
     ساز و کار دقیقی هنوز معرفی نشده
     به نظرم این سوال رو از کارگزارتون بپرسید

     پاسخ
   • سلام.میخوام سهاممو بفروشم.شماره ای تو سهام عدالت سال ۹۵ثبت شده.مفقود شده.الان شماره رو ندارم.واسه فروختن رمز رواون شماره میاد که من ندارمش.میخوام شمارمو تغییر بدم.چکارکنم.اون شماره ی گم شده نمیدونم مال کی بود بهم داده بود.ممون.

    پاسخ
 • باز هم نفهمیدم یعنی منی که الان توی سهام عدالتم ۵۳۲ هزار تومان دارم چقد ارزش داره؟؟؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۷

   سلام
   در حال حاضر یعنی در اوایل خرداد ۹۹ تقریبا بین ۱۰ تا ۱۲ برابر این عدد

   پاسخ
  • خوب الان من روش مستقیمو اوکی کردم
   الان باید چیکار کنم
   چطوری سرمایه گزاری کنم یا چطوری پولو بگیرم

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۳۳

    سلام
    اخبار رو از منابع معتبر پیگیری کنید
    طبق آخرین ساز و کاری که اعلام شده
    می‌تونین با مراجعه به بانکی که حساب سهام عدالتتون به اون متصل هست
    حداکثر ۳۰% از سهامتون رو به فروش برسونید

    پاسخ
 • میشه کل سهامم رو تا مرداد ماه امسال بفروشم؟
  و این که باید برای فروشش از روش مستقیم استفاده کنم؟
  لطفا بهم بگید خیلی مهمه برام؟

  پاسخ
 • سلام اقای ادیب نیا اگر روش مستقیم رو انتخاب کنم در بورس خرید وفروش نکنم باز مثل سالهای قبل سود بهم تعلق میگیره سهام رومدیریت کردن یعنی چه

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۱۳

   سلام
   شما نگران سودتون نباشید
   هر روشی انتخاب کنید نهایت اگر سودی وجود داشته باشه شما به اون سود خواهی رسید

   پاسخ
   • عاقا یکی بگه چطوری بفروشیم من۴ تا برگ دارم ی میلیونی چطوری بفروشم چیکار کنم کجا لرم یا چطوری سرمایه گزار کنم

    پاسخ
 • سلام من یدونه از برگ سهاممو دارم مشکلی واسه فروشش هست یا نه

  پاسخ
 • سلام اگه من نخوام هیچکدوم از روشارو انتخاب نگنم سهام عدالت مثل گذشته بهم سود میده

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۸:۱۵

   سلام
   بله میده

   پاسخ
   • سلام چطوری برم بورس سهامم رو کامل بفروشم اصلا بلد نیستم

    پاسخ
    • سلام من مادربزرگم برگه یه ملیونی داره ولی تو سیستم براش ۵۳۰ تومن زده الان کدوم شاملش میشه یه ملیون یا پونصد ممنون میشم جواب بدین

     پاسخ
   • سلام. برای فروش سهام عدالت شخص باید خودش حضور داشته باشه؟ من میتونم سهام عدالت دختر و همسرم را بفروشم؟ اگر الان ایران نباشند باید چکار کرد؟ ممنون

    پاسخ
 • سلام ارزش سهام من ۳۲۲۷۲۸۰ ریال هستش اگه بفروشم چقدر می شه پولش؟

  پاسخ
 • سلام من میخواهم سهام خود را بفروشم باید چکار کنم

  پاسخ
 • باسلام
  من برای ورود به بازار سرمایه گذاری تصمیمم را گرفتم ولی تجربه ای ندارم و میخوام از اموزش های مجازی شما استفاده کنم ممنون میشم واسم ارسال کنید.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۸:۰۴

   سلام
   توصیه می‌کنم از آموزش‌های رایگان سایت شروع کنید

   پاسخ
   • سلام.من میخوام سهام عدالت خود رو بفروشم از کجا باید شروع کنم

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۵

     سلام
     در حال حاضر امکان فروش سهام عدالت وجود نداره
     قراره در آینده این امکان فراهم بشه
     در مرحله اول افراد بتونن ۲۰% از سهام خودشون رو به فروش برسونن

     پاسخ
    • سلام
     من امروز شماره شبا دادم ، آیا سودی که قبلا برای همه واریز شده رو برام واریز میکنن؟

     پاسخ
     • سلام .من و خانواده ام میخواهیم تمام سهاممان را یکجا بفروشیم .میخواهیم بدونیم امکانش هست که در مرحله هایه بعدی این امکان را بوجود بیاورند ؟؟

 • سلام من میخوام سهامموبفروشم میشه بگیدچجوری؟؟؟بایدب کجامراجعه کنم؟؟سهام من ۱میلیونی هستش واینکه الان قیمتش چنده

  پاسخ
 • قربان چک‌میکنم چیزی ارسال نشده.حتی دوباره جیمیل وارد کردم بازم ارسال نشد

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۵۲

   مجدد براتون ارسال شد
   ایمیلتون رو چک کنید

   پاسخ
  • سلام.لطفا راهنمایی جهت فروش سهام عدالت.سپاس

   پاسخ
   • حمید رضا مقرنس بند
    ۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۱۴

    سلام من پول لازم دارم و میخوام سعام ۱ میلیونی خودم‌ را بفروشم کجا و با چه شماره ای بفروشم لطفا کمکم بکنید تا سعام خود را بفروشم مرسی ممنون

    پاسخ
   • من تو سایت رفتم زده ارزش سهام پونصد سی دو هزار تومان درصورتی ک من برگه یک میلیونی دارم قضیه این چیه هیچ سودی هم نداده تو لیست

    پاسخ
   • سلام و خسته نباشید
    لطفا بهم بگید در مرحله اول که اعلام کردن ۲۰درصد سهام رو میتونیم بفروشیم میشه نفروشیم و نگه داریم تا در مراحل بعدی درصد بیشتری رو بفروشیم یا در هر مرحله باید هرچقدر اعلام شد رو بفروشیم؟

    پاسخ
  • سلام خسته نباشید من سهام عدالتم رو آزاد کردم و توی سجام و آکاه ثبت نام کردم. هنوز کد بورسی دریافت نکردم. بعضی جاها شنیدم برای هرید سهام عدالت باید به بانک مراجعه کنم یعنی چی؟ باید الان به جز مراحل ذکر شده و منتظر موند احراز هویت کار دیگه ایی انجام بدهم و به بانک مراجعه کنم؟ منظور از خرید سهام عدالت چیه درحالی که هنوز خرید و فروشش ممنوعه

   پاسخ
 • سلام اموزشات برای‌جیمیلی که وارد میکنم ارسال نمیشن

  پاسخ
 • بهمن سپهریان کلبعلی نژاد
  ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۴۳

  سلام خسته نباشین من هیچ کدام از سودهای که واریز کردین رو نگرفتم چیکار باید کرد

  پاسخ
 • چطور میتونم سهام عدالتمو کلا بفروشم یعنی میشه با وکالت دادن به شخصی فروخت؟
  آیا کسی خریدار هست؟

  پاسخ
 • سلام جناب آقای ادیب نیا خسته نباشید. ی سوال داشتم از خدمتتون. رو برگه سهام عدالت من ارزش یک میلیون تومانی نوشته ولی وقتی مراجعه میکنم سامانه و صورت وضعیت دارایی می گیرم اونجا ارزش سهامو ۴۱۲،۰۰۰ نوشته!؟ بنظرتون کدوم درسته؟ در ضمن من همون اوایل شماره حساب شبا دادم و همیشه اس ام اس دیگر تراکنشهای حسابم برام میاد ولی در طی ۳ بار سودی که میگن از طریق سهام عدالت ب حساب ریخته شده هیچ پیامکی برام ارسال نشده واقعا نمیدونم سود ریخته شده یا نه ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۴۷

   سلام عزیزم
   این موارد رو باید از مراجع دیگه سوال کنید

   انشاالله در همون سامانه‌ای که برای آزادسازی سهام عدالت مراجعه میکنید در آینده قسمتی رو برای پاسخ سوالاتتون ارائه خواهند داد.

   پاسخ
   • سلام، امشب اعلام کرد ک میشه بفروشی من سجام و احراز هویت و ازادسازی و تکمیل کردم و کد بورسی همم برام اومد و میخام بفروشم خیلی نیاز دارم لطفا راهنماییم کنید

    پاسخ
 • سلام ببخشید خسته نباشید من میخاستم سهاممو بفروشم ولی نمیدونم لطفا راهنمایم کنینبفروشم ب پولش خیلی نیاز دارم

  پاسخ
 • من میخوام سهاممو بفروشم باید روش مستقیم رو انتخاب کنم؟امکانش هست غیر مستقیم اجازه فروش رو استان بهم نده؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید من خیلی متوجه نشدم من حالا یک بن یک میلیون تومانی دارم ومیخوام بفروشم ولی نمی دونم چطوری وچکارکنم ونمی دونم ای اذادسازی مستقیم وغیرمستقیم چیه لطفا من بیشتر راهنمایی کنید

  پاسخ
 • ناصر بینامفرد
  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۰۳

  سلام علیکم از سخنرانی متشکریم

  پاسخ
 • سلام ببخشید میخوام سهام عدالت یک میلیونیمو بفروشم به پول نیاز دارم نمیخوامم معامله یاغیر داخل بورس بکنم لطفا راهنمایم کن از صفر تا صد که بفروشم ممنون

  پاسخ
 • تشکر از راهنمایی شما

  پاسخ
 • اگر کد بورس داشته باشیم برای فروش بعدش باید چیکار کنیم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام طبق برگه ی سهام عدالتی که ما داریم ارزش سهام هر کدام از خانواده ما یک میلیون تومان قید شده ولی تو سایت سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومان قید شده وتا الان سود سهام عدالت احتمالا طبق همون مبلغ ۵۰۰ تومان پرداخت شده. این تناقض برای چیست؟…متشگرم

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من ازاد سازی زدم و ثبت کردم حالا باید برم خودم تو بورس یا اوراق سهام بخرم یا نیاز نیست؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر ی سوالی داشتم فک کنم سوال خیلیا باشه
  اگه تو ی خاناده همه سهام عدالت داشته باشن باید همشون تو سجام ثبت نام کنن
  یا یکی میتونه سهامشونو مدیریت کنه

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۷:۱۳

   سلام
   بله همه باید ثبت نام کنند

   پاسخ
  • سلام طاعات قبول ممنون ازراهنماییهای شما موفق باشید.

   پاسخ
   • سلام ،طاعات و عبادات شما قبول.اگر در خانواده ای کسی بخواهد سهام خودرا بفروشد سهام دیگران جداگانه محفوظ می باشد؟سوال دیگر اینکه اگر ما سهام خود را غیر مستقیم درنظربگیریم در سالهای آتی امکان فروش در مواقع ضروری مهیا می باشد ؟

    پاسخ
    • ابوالفضل صابری
     ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۰:۰۴

     سلام. آیا در حال حاضر امکان فروش سهام عدالت هست؟ و باید چکار کنم بتوانم بفروشم؟ من که هیچ دانشی از بورس ندارم و میخوام بفروشم باید چکار کنم؟ لطفا به زبان ساده و خیلی واضح به من جواب بدهید. خیلی ممنون از لطف شما.

     پاسخ
   • سلام من سهامم رو ازاد کردم ولی اینک میگن باید ثبت نام کرد رو نفهمیدم؟؟کجادی باید ثبت نام کرد؟و کدوم روش رو انتخاب کنم مستقیم یا غیر مستقیم؟

    پاسخ
   • سلام من برای پسرم که سیزده سالشه روش مستقیم انتخاب کردم.ایا اون میتونه سهام خودشو بفروشه.

    پاسخ
 • سلام، من می خواهم سهام عدالت خود وهمسرم رابفروشم، دقیقا باید چیکارکنم؟

  پاسخ
  • سلام من هنوز هیچگونه سهامی دریافت نکرده ام و فرزندانم نیز ندارند چه اقدامی برای دریافت لازمه فقط همسرم داره

   پاسخ
   • سلام ممنون از توضیحاتتون
    فقط یه سوال برام ایجاد شده ایا اگه روش غیرمستقیم رو انتخاب کنم، بازم میتونم سهامم رو بفروشم یا نه؟؟؟
    ممنون میشم جواب بدید

    پاسخ
 • سلام زمانی که سهام عدالت برگه های یک میلیون تومانی رو دریافت کرپه بودم فرزندی نداستم سوالم این هست ایا برای فرزندم که دوسالش هست سهام تعلق میگیرد یا خیر
  با تشکر

  پاسخ
 • با عرض سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم ما میخوایم خانوادگی کلا سهام عدالتون رو بفروشیم، اما تو دو نکته آخر نوشته بود فعلا نمیتونیم بفروشیم یعنی برای فروش تاریخی معین میکنن لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

  پاسخ
 • سلام .. ببخشید من در سجام ثبت نام کردم ولی کد شعبه بانک و اشتباه زدم … بعد این پیام میاد برام( اطلاعات هویتی شما در سامانه سجام مورد تایید نمی باشد. لطفا برای تکمیل ثبت نام خود،پس از ورود به سامانه سجام اطلاعات هویتی خود را ویرایش نمایید.
  شرکت سپرده گذاری مرکزی)
  نمیتونم ویرایش کنم

  پاسخ
 • باسلام ودرودبرشمافرمودیددرسه نوبت سودسهام پرداخت شده امامتاسفانه من وهمسرم فقط دومرتبه انهم مرحله اول۴۰هزارتومان واخرینش دراسفندگذشته بود۱۰۹تومان بوده پس تابحال کلاه گشادی سرمون رفته ضمن انکه سهام۱میلیونی داریم باتوجه به اینکه تجربه کاردربورس ندارم چیکارکنم

  پاسخ
 • سلام.من سهام عدالت ثیت نام کردم اما برگه کپی به ما دادن و کدملی ما اصلا در سامانه سهام عدالت نیست.چاره کار ما چیه؟

  پاسخ
 • سلام استاد ممنون از توضیحات جامع وبجاتون.سپاسگزارم

  پاسخ
 • سلام.ببخشید پدر و مادرم به چه صورت میتوتن سهام عدالتشوت رو به نام من بزنن

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۸:۳۹

   سلام
   در حال حاضر و تا اطلاع ثانوی امکان انتقال سهام عدالت وجود نداره

   پاسخ
   • سلام وخسته نباشیدمن یک برگه سهام دارم رویش نوشته پنج هزارسهم ویک برگه یک میلیون تومانی است چون زیرنظرکمیته امدادبودم الان چندقیمت میخوردازخودم ودخترم سهام مستقیم آزادکردم بکجابایدمراجعه کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

    پاسخ
 • سلام
  من از قبل تو بورس فعالیت میکنم و خرید و فروش رو انجام میدم اگه روش غیر مستقیم رو انتخاب کنم بعد از اون میتونم به روال سابق تو بورس فعالیت کنم یا مدیریت کل سهامم میفته دست شرکتهای سرمایه گذاری؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۲۰

   سلام
   انتخاب روش غیر مستقیم در آزادسازی سهام عدالت ربطی به فعالیت شما در بورس نداره و مطابق گذشته میتونید به فعالیت خودتون در بورس ادامه بدید

   پاسخ
  • سلام ببخشید روش غیر مستقیم انتخاب کنم. کی میتونم کامل بفروشمش چون قصدم فروش کامله

   پاسخ
 • سلام بابت توضیحات کامل و جامع شما استاد بزرگ بسیار سپاسگزاریم.

  پاسخ
 • عبدالحمید گلزار
  ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱

  سلام
  من هنوز متوجه نشدم
  به نظر شما به عنوان یک کارشناس کدوم روش رو انتخاب کنم؟ من هنوز شک دارم
  ممنون از راهنمایتون

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۱۸

   سلام
   منظورتون از به عنوان یک کارشناس رو متوجه نشدم
   اما اگر توانایی مدیریت سهامتون رو دارید آزادسازی مستقیم گزینه بهتری هست

   پاسخ
   • سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی
    من سهام خودمو میخوام بفروشم بفروشم چقدر و چه زمانی پول به حسابم واریز میشه
    و ارزش سهام من چقدر است ۴۷۸۰۰۰۰موجودی داره سپاس فراوان جواب میخوام مرسی

    پاسخ
    • با سلام کل مبلغ سهامداران ۱۱ برابرشده
     پس برای پی بردن به اصل موجودی مبلغ سهامتونو ضربدر ۱۱کنید تا قیمت بدست بیاید

     پاسخ
 • با سلام
  من و همسرم در حال جدا شدن از همدیگر هستیم ، آیا همسرم می تواند بجای قسمتی از مهریه خود

  نسبت به توقیف سهام عدالت اینجانب اقدام نماید ، کدام روش را انتخاب نمایم که نتواند این کار را انجام دهد؟ روش مستقیم ؟ یا غیر مستیم ؟

  پاسخ
 • سیدمرتضی موسوی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷

  سلام اطلاعات خوبی بود ، ممنونم ، سهام عدالت برای بچه های ۱۰ ساله به چه صورتیست؟ میتونیم براشون کدبورسی بگیریم و سهام رو برای بچه هامون مدیریت کنیم (روش اول) یا باید برای بچه ها روش دوم آزاد سازی استفاده شود

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۱۳

   سلام
   اگر قبلا ثبت نام کرده باشید بهشون تعلق میگیره

   پاسخ
   • من هم روش مستقیم وانتخاب کردم یعنی اگه بشه پول ونقد میریزند توحساب یا باید همون جا سهاممون بمونه وباهاش سرمایه گذاری کنیم

    پاسخ
    • سلام ببخشید من همه کاراشو کردم در سامانه سجام ثبت نام کردم کد احراز هویتتم درست کردم ولی میزنه اطلاعات سهامدار درسامانه سهام عدالت یافت نشده است

     پاسخ
 • سلام ، اونایی که کد بورسی ندارن باید داشته باشن؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۵۷

   سلام
   فعلا در این مورد اطلاعاتی نداریم
   فقط میدونیم که اگر روش آزادسازی مستقیم رو انتخاب کنید باید ثبت نام سامانه سجام رو انجام بدین

   پاسخ
 • باسلام.
  این ک گفتن از ۴۹ شرکت ینی حق انتخاب با خودمان هستش یا از چند شرکت بصورت تصادفی انتخاب میکنن؟!

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶

   سلام
   هنوز ساز و کار اون دقیق مشخص نیست
   اما چیزی که واضحه این هست که باید ارزش سهام هر فرد با فرد دیگر برابر باشه
   حق انتخاب که احتمالا با شما نیست و خودشون سهام رو تخصیص میدن
   اما قطعا باید به نحوی باشه که عدالت برقرار بشه

   پاسخ
   • سلام پدرومادرم من سام عدالت دارن من چطور می تونم به روش مستقیم خودم این کارو رو انجام بدم وکالت بانکی لازم هست چون شماره شبا مال خودشون هست ور سنشون بالاست ونمی تونن مستقیم عهده دار این کار باشن واز روش غیر مستقیم هم خوش نمیاد میشه منو راهنمایی کنید

    پاسخ
 • محمدصالح فیضیان
  ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۹:۳۲

  با سلام و ارادت، سپاسگزارم

  پاسخ
  • سید اسماعیل موسوی
   ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۵۱

   باعرض پوزش میخواستم بدونم سهام عدالتم رو چطور میتونم بفروشم و چقدر زمان میبره تااینکه تبدیل به پول بشه.ببخشید بابت آدرس اشتباهی که فرستادم

   پاسخ
 • با سلام سهام فوتی ها چه می شود که من چهار فرزند دارم که دو از انان خارج کشور هستند من ودو فرزندم چگونه می توانیم سهم خودمون رو بگیریم

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۷:۳۰

   سلام
   سهام افرادی که فوت کرده‌اند و همه ورثه آن‌ها در قید حیات هستند به ورثه تعلق میگیره
   ورثه فرد فوت شده باید با در اختیار داشتن مدارک لازم به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و نسبت به دریافت سهام خوشون اقدام کنند

   پاسخ
  • سلام رفتم بانک برا فروش سهام عدالت گف فقط برگه ثبت فروش و بگیرید ایا فقط برگه ثبت فروش لازمه؟

   پاسخ
 • ممنون از توضیحات شما اگر ممکن است آمزش های پایه را که اکثر مردم لازم دارند و از طرفی از عهده هزینه های آن بر نمی آیند را در ستور کار آموزش خود قرار دهید

  پاسخ
 • سلام
  ممنون از مطلب بسیار خوبتون
  ببخشید من مطالب زیادی رو تو سایتهای مختلف در باره ی روش آزادسازی خوندم ولی باز یه مقدار شک و شبه تو ذهنم هست. در صورتی که برای آزادسازی روش غیر مستقیم رو انتخاب کنیم مدیریت خرید و فروش سهام ما توسط شرکت های منتخب دولتی انجام میشه یا سهام به شرکتها داده میشه و فقط ما سودش رو دریافت می کنیم؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۳۴

   سلام
   ممنون
   ببینید روش غیر مستقیم در آزادسازی سهام عدالت به این معنا هست که بعد از تخصیص سهام مدیریت سهام شما رو شرکت‌های سرمایه‌گذاری انجام میدن
   ساز و کار این شرکت‌ها مشابه صندوق‌های سرمایه‌گذاری هست
   یعنی شما دیگه نمیتونید مستقیما اقدام به فروش سهام خودتون بکنید
   و باید به این شرکت‌ها مراجعه کنید
   اما تعداد سهام و مزایای اون با روش مستقیم هیچ تفاوتی نداره
   در واقع روش غیر مستقیم بیشتر برای افرادی هست که خودشون خیلی توانایی در مدیریت سهام و خرید و فروش اون ندارن
   و این موضوع رو میسپرن به شرکت‌های سرمایه‌گذاری تا سهامشون رو مدیریت کنه

   پاسخ
   • سلام و سپاس از راهنمایی های خوبتون.
    راستش من دقیق منظور شما رو از اینکه میفرمایید هر دو روش آزاد سازی تفاوتی ندارند متوجه نمیشم، بالاخره دانش و سیاست سرمایه گذاری مؤثر هستش، و الا تمام کسانی که با سرمایه یکسان وارد بورس شدند باید سود یکسانی ببرند، درصورتیکه بعضی متضرر و بعضی به ثروت کلان رسیدند.

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۱۴

     سلام
     قطعا اگر فردی توانایی مدیریت سهامش رو داشته باشه روش آزادسازی مستقیم بهتر هست
     اما اگر روش غیر مستقیم رو هم انتخاب کنید میتونید از سود سهام و مزایای اون برخوردار بشید

     پاسخ
    • سلام اگه درروش غیرمستقیم باشیم اصل پول ویافروشش ازطریق صندوق سرمایه استانی ممکنه اذیت نمیکنن دراین موارد وآیامیشه سالها ازاین مزیت استفاده کردیاگذراست،مرسی

     پاسخ
   • با عرض سلام پس چرا اجازه فروش نداریم

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۱:۱۲

     سلام
     دارن مقدماتش رو فراهم میکنن که انشالله در آینده امکان فروشش هم ایجاد خواهد شد

     پاسخ
     • با سلام و خسته نباشید. برای من سؤالی پیش اومده. باتوجه به اینکه من هیچ اطلاعاتی در زمینه بورس ندارم، در روش مستقیم ما خودمون باید همه کارهای مربوط به فروش رو انجام بدیم و مشتری پیدا کنیم و روش غیر مستقیم ما واگذار میکنیم به سازمان بورس و در زمان فروش خودشون سهام رو میفروشن و ۷۰℅رو به ما میدن. درسته یا اشتباه متوجه شدم؟
      در هردو صورت ما میتونیم سهاممون رو بفروشیم یا خیر؟

     • ابوالفضل عرفانیان
      ۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۴۶

      سلام
      در روش مستقیم قرار نیست شمت خودتون مشتری پیدا کنید
      باید به کارگزار و یا احتمالا بانک مراجعه کنید تا سهام رو براتون بفروشن
      بله در هر دو صورت میتونید سهامتون رو بفروشید

   • سلام . ببخشید میشه بگین کدوم روش بهتره ؟ روش مستقیم یا غیر مستقیم ؟ من اصلاهیچی سر در نمیارم نمیدونم باید چیکار کنم و کدوم روش بهتره لطفا راهنمایی کنید . من کلا میخوام سهامم رو بفروشم کدوم روش انتخاب کنم ؟

    پاسخ
 • سلام.عرض ارادت ..به نظر شما در روش دوم امکان زد و بند و سو استفاده از سهام مردم نادانسته با بازی های حقوقی و حقیقی وجود نداره ؟که سهام دار به دلیل نیاز وادار به فروش سهمش بشه؟سپاس ازت به خاطر صداقتت.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷

   سلام
   بعیده که همچین اتفاقی در چنین سطح کلانی رخ بده
   اما اگر کسی میخواد مطمأن باشه میتونه از روش مستقیم استفاده کنه و مدیریت سهامش رو خودش به عهده بگیره
   که البته اون هم نیاز به دانش داره

   پاسخ
   • سلام.من کدبورسی دارم ایا میشه در سامانه سجام ثبت نام کنم یا ن
    بعداشم وارد سامانه سهام عدالت شدم وازاد سازی سهام عدالت را بصورت مستقیم انتخاب کردم.واسه خودم.
    اگه میشه منو راهنمایی کنید.من خودم چند سالی داخل بورس هستم.

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۳۰

     سلام
     بله با مراجعه به سایت سامانه سجام میتونید ثبت نام خودتون رو انجام بدین

     پاسخ
     • سلام جناب عرفانیان
      من تمامی ویدئو های رایگان آقای ادیب نیا رو مشاهده کردم، ولی فقط در رابطه با آشنایی با بورس هستش و نه آموزش بورس، ولو بصورت سطحی
      میخواستم ازتون بپرسم آیا امکان آموزش دیدن بصورت رایگان توسط آقای ادیب نیا و یا کارگزاری آگاه وجود داره یا خیر؟
      ممنون از راهنمایی شما

    • ملوک تاج سلمانی
     ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۵۳

     سلام من اگر نخواهم وارد سایت شوم و سهام خودرا طبق معمول قبل که سود آن را دریافت میکردم قبل از ازاد سازی باشد موردی ندارد.

     پاسخ
  • سلام و درود
   من الان حدود ده روز هستش که ثبت نام و احراز هویتم برای دریافت کد بورسی توسط کارگزاری آگاه به اتمام رسیده ولی هنوز پیامکی مبنی بر دریافت کد بورسی برای من ارسال نشده، میخواستم بدونم تا چه مدت ممکنه طول بکشه؟ بنظر شما دیر نشده نباید دوباره مراجعه کنم؟
   با تشکر از سایت خوبتون

   پاسخ
  • سلام
   با انتخاب روش غیر مستقیم مدیریت سهام رو در اختیار نداریم اما مدیریت زمان فروش چطور؟یعنی اگه مستقیم ها دو ماه دیگه ۳۰ درصد رو بفروشن غیر مستقیم ها آیا مدیریت فروش سهام رو دارن؟

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید.من یه سهم دارم میخواستم بدونم اینکه میگن فقط بیست درصد سهام رو میشه بفروشن یعنی چی؟بیست درصد یه درصد کجایه آدمو میگیری،میخواستم بدونم میشه کامل یه سهمو فروخت،واگر هم میشه کجا و چطور میشه اینکارو انجام داد،باتشکر فراوان

    پاسخ
   • والله به شعورمردم توهین میکنند

    پاسخ
  • سلام‌خسته نباشسد ببخشید من چطوری کد بورس و دریافت کنم‌

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۲۸

    سلام
    ممنون
    بر روی این لینک کلیک کنید

    پاسخ
   • سلام وقت بخیر سوالی دارم خواهش میکنم جواب بدین مادر م سهام عدالتشو فروخته چن سال پیش تو محضر امضا داده ایا این فروش درسته به قیمت خیلی پایینی از ش خریدن ما باید چه روشی انتخاب کنیم مادرم بی سواد بوده ممنون میشم جواب بدین

    پاسخ
   • سلام میخوام سهام عدالتم بفروشم قیمت چنده و چقد میدین لطفا بگین ممنون میشم

    پاسخ
    • باسلام من میخواهم سهام عدالتم روبفروشم چون بخدا برای عمل خانمم۳میلیون تومان نزول کردم وماهی۱۸۰هزارتومان نزول میدم ویارانه ام هم ۱۸۲هزارتومانه میدانم نزول حرامه ولی چکارکنم یه دختردانشگاهی هم دارم یکی هم کلاس۶دبستان توروخدایه فکری بکنینن مسئولین گرامی حداقل فکرمابدبختهاروداشته باشین فرداروزقیامتی هم هست باتشکر.

     پاسخ
     • سید اسماعیل موسوی
      ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۲۷

      سلام.من اگه بخوام سهام یک میلیونی خودمو بفروشم باید از چه راهی وارد بشم و چقدر زمان میبره که تا اینکارو انجام بدم؟متشکرم

   • سلام من میخوام سهام عدالتمو بفروشم امروز رفتم غیر مستقیمو انتخاب کردم بعد رفتم بانک فقط گفت برو تو ایوا،پولش میاد ب حسابت ،واقعا همچین چیزیه؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.