به گفته رئیس کل سازمان خصوصی سازی، آزاد سازی سهام عدالت برای ۴۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴۱ نفر مشمول، بعد از ۱۳ سال به دو روش مدیریت مستقیم بورسی و مدیریت غیر مستقیم از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و با انتخاب مشمول انجام می‌شود.

در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی را در مورد روش‌های آزاد سازی برای مشمولان سهام عدالت ارائه کنیم تا با آگاهی کامل در مورد سهام خود تصمیم بگیرند.

آزاد سازی سهام عدالت

در راستای اجرای فرمان آیت الله خامنه‌ای و موافقت ایشان با درخواست رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی سهام‌عدالت، سازمان خصوصی‌سازی با همکاری و مشارکت سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر نهادها در بازار سرمایه، اقدام به فراهم نمودن تمهیدات و اقدامات عملی لازم برای تحقق این امر نموده است تا شرایط بهره‌مندی هرچه سریع‌تر مردم از منافع و مدیریت سهام مذکور فراهم شود.

در همین ارتباط، هریک از سهام‌داران محترم سهام عدالت می‌توانند با انتخاب یکی از دو روش مطرح شده یعنی روش‌های مستقیم و غیر مستقیم نسبت به تعیین نحوه مدیریت سهام متعلق به خود تصمیم‌گیری نمایند.

انتخاب روش مسقیم آزادسازی سهام

در صورت انتخاب آزادسازی به روش مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت به‌ صورت مستقیم و بدون واسطه با لحاظ مراتب ذیل به شما تخصیص و انتقال می‌یابد:

به میزان سهام تخصیص ‌یافته به هر فرد در شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام‌عدالت و به ‌تناسب ارزش زمان واگذاری، تعدادی از سهام ۳۶ شرکت بورسی به شما تخصیص خواهد یافت. علاوه بر آن، این دسته از سهام‌داران سهام‌عدالت، به ازای سهام شرکت‌های غیر بورسی سرمایه‌پذیر سهام عدالت، سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را نیز دریافت خواهند نمود.

در این حالت مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام اختصاص‌یافته به عهده سهامدار بوده و در راستای حفظ ارزش سهام تخصیص‌یافته، قابلیت نقل‌ و انتقال سهام مزبور به غیر و فروش آن بر اساس محدودیت‌های زمانی و مقداری تعیین‌شده توسط شورای عالی بورس صورت خواهد گرفت. مطابق قانون تجارت شما سهامدار محسوب شده و از مزایای سهام تخصیص‌یافته ازجمله سود و … بهره‌مند خواهید شد.

همچنین شما می‌تونید دو ماه پس از تاریخ انتخاب روش مذکور با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از تعداد سهام تخصیص‌یافته نزد شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت مطلع شوید.

شایان‌ ذکر است بهره‌مندی از خدمات قابل ‌ارائه از جمله ایجاد امکان معامله‌پذیری سهام تخصیص‌یافته در آینده منوط به مراجعه به سامانه سجام، ثبت‌نام و احراز هویت در مراکز تعیین‌شده می‌باشد.

انتخاب روش غیر مستقیم آزادسازی سهام

در روش دوم و انتخاب آزادسازی به روش غیرمستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت شما با لحاظ مراتب ذیل از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد و شما حق انتقال به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهید داشت.

با دادن اختیار به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، سهام شما توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد. این سهام در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (۷۰%) و صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه استانی (۳۰%) قرار می‌گیرند.

ارزش کل سهام واگذار شده در قالب سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ به ۴۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴۱ نفر مشمول در ۶ دهک جمعیتی، از سهام ۵۰ شرکت شامل ۳۶ شرکت بورسی و ۱۴ شرکت غیر بورسی به ارزش کل ۲۶,۶۳۶ میلیارد تومان بود که اکنون بعد از حدود ۱۳ سال ارزش کل سهام‌عدالت به حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان (حدود ۱۱.۲ برابر ) رسیده است.

بر اساس صحبت‌های رئیس سازمان خصوصی سازی، شورای عالی بورس قرار است ظرف ماه جاری در مورد نحوه ورود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان سهام‌عدالت به بورس و حضور ۴۹ میلیون سهامدار جدید تصمیم گیری کند.

چطور سهام عدالت خود را آزادسازی کنیم؟!

برای انتخاب روش آزاد سازی سهام‌عدالت، باید مشمولان وارد سامانه‌سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir شوند و با وارد کردن اطلاعات هویتی خود اقدام نمایند. فرصت ورود مشمولان سهام‌عدالت به سامانه مذکور و گزینش نحوه آزادسازی سهام، ‌یک ماه (از ۱۰ اردیبهشت ۹۹ تا ۱۰ خرداد ۹۹) خواهد بود.

توجه کنید که انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تنها یک بار امکان پذیر بوده و مشمولان این طرح باید در گزینش روش آزادسازی سهام عدالت خود با مشورت و علم کافی اقدام نمایند.

نحوه آزادسازی سهام عدالت

سهام عدالت چقدر می ارزد؟!

هر چند پیش تر قیمت سهام عدالت ۵ میلیون تومان و در پایان سال گذشته نزدیک به هشت میلیون تومان اعلام شده بود، رییس سازمان خصوصی سازی ارزش این سهام را در شرایط کنونی حدود ۱۱ میلیون اعلام کرده است. به این ترتیب هر سهمی که قبلا حدود یک میلیون تومان ارزش داشته است، در حال حاضر ارزشی برابر با یازده میلیون تومان را داراست. هرچند که ممکن است در ماه‌های آینده تغییرات اندکی نیز در این ارقام به وجود آید.

آیا همه سهام عدالت یازده میلیون تومانی دارند؟!

طبق آخرین آمار اعلامی رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی، دو دهک کمیته امداد و سازمان بهزیستی برگه سهام یک میلیونی دارند و غیر از آن، ۲۵ میلیون نفر برگه‌های سهام‌عدالت ۵۳۲ هزار تومانی و ۱۰ میلیون نفر برگه‌های سهام ۴۷۸ هزار تومانی دراختیار دارند که البته ارزش هریک از این سهام حدود ۱۱ برابر شده است و برای دارنده سهام عدالت یک میلیون تومانی در سه سال گذشته ۵۰۰ هزار تومان سود واریز شده است.

پس می‌توان گفت که ارزش سهام‌عدالت دهک‌های کمیته امداد و سازمان بهزیستی در حال حاضر حدود ۱۱ میلیون تومن و ارزش سهام‌عدالت سایر افراد حدود ۵ میلیون تومان می‌باشد.

لازم به ذکر است که پیش از این دارندگان سهام‌عدالت در سه مرحله سود سهام خود را دریافت کرده‌اند. سود مرحله اول برای هر سهم یک میلیونی ۱۵۰ هزار تومان، در مرحله دوم ۱۷۵ هزار تومان و مرحله سوم ۲۰۵ هزار تومان بود. سومین مرحله واریز سود سهام عدالت در اسفند ماه سال گذشته صورت گرفته است.

کدام روش آزادسازی به نفع دارندگان سهام عدالت است؟

هر دو روشی که در سامانه سهام‌عدالت برای آزادسازی اعلام شده، بورسی است یعنی از طریق بورس انجام خواهد شد. در روش آزادسازی مستقیم سهام‌دار خودش مسئولیت پرتفوی بورسی (با شرایط خاص که در آینده تعریف خواهد شد) را به عهده دارد، ولی در روش غیرمستقیم پرتفوی افراد در شرکت سرمایه‌گذاری استانی قرار می‌گیرد و شرکت‌ها به نیابت از سهامداران سهام آن‌ها را مدیریت می‌کنند، بنابراین در روش دوم شخص به طور مستقیم درگیر نیست.

ماهیت این روش‌ها به شکل محسوسی فرقی ندارد یعنی از نظر سود و زیان یکی بهتر از دیگری نیست و هر دو تابع قانون تجارت و سازوکارهای بازار سرمایه است. قرار است که چارچوب آزادسازی سهام عدالت (شامل چه بازه زمانی و با چه درصدی) در شورای عالی بورس تصویب شده و اعلام گردد.

دو نکته بسیار مهم!

 • در حال حاضر امکان فروش سهام‌عدالت مشولان وجود ندارد. اما افرادی که قصد دارند در آینده سهام خود را به فروش برسانند می‌بایست با ورود به سایت www.samanese.ir روش آزادسازی سهام خود را انتخاب کنند.
 • توجه کنید که ثبت نام سهام‌عدالت در حال حاضر انجام نمی‌شود و این طرح تنها شامل کسانی است که در سال‌های گذشته ثبت نام خود را انجام داده‌اند.

در حال حاضر ثبت نام سهام عدالت انجام نمی‌شود!

چکیده مطلب:

سهام عدالت طرحی بود که در سال‌های ۸۴ و ۸۵ برای افزایش ثروت اقشار کم‌درآمد جامعه در نظر گرفته شد. در آن زمان برای هر نفر عددی حدود ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان سهمیه سهام عدالت در نظر گرفته شد که در حال حاضر و با گذشت ۱۴ سال ارزش فعلی سهام عدالت برای هر نفر چیزی حدود ۵ تا ۱۱ میلیون تومان برآورد می‌شود. البته قطعا شما هم می‌دانید که این رقم به هیچ وجه نمی‌تواند افرادی که به دنبال موفقیت و استقلال مالی هستند را راضی کند! برای اثبات این موضوع هم کافی است به قیمت یک خودروی پراید در بازار آزاد رجوع کنید!

ما معتقدیم که انسان‌های پر تلاش و با انگیزه لیاقت رسیدن به ثروت‌ها و نعمات بیشتری را دارند. تا هم خودشان رفاه و استقلال مالی واقعی را تجربه کنند و هم به رشد و پویایی اقتصاد کشور عزیزمان کمک کنند.

نظرات این مطلب

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.

۴۳۵ دیدگاه. شما هم نظر خود را بنویسید:

 • باسلام من بیژن احمدیم سعمام عدالت ۱ملیونی دا م از سال ۱۳۸۸داشتم تا الان یود نگرفتم تا پارسال برج ۱۲دوباره شماره شبا دادم بان خساب باز کردم الان خودم نی تونم بفهم به شبلی قبلی واسم واریز شده یا نه بانک گفت واریز نشده من ۶ ملیون وایه بیمارستان لازم دارم

  پاسخ
 • سلام دوستان من میخوام سهام عدالت مو از بانک صادرات به بانک‌ ملی انتقال بدم باید چیکار کنم ؟

  پاسخ
 • سلام میخوام سهام عدالتمو برداشت کنم اما نمیشه حساب به نام پدرم هست که برایه من بازکرده از پست بانک رفدم کارتمو عوض کردم نشد و ی سری کارای دیگ همش خطا میزنه نه میشه موجودی گرف نه انتقال و نه برداشت میشه خواهش کنم راهنمایی بکنید چیکار کنم بتونم برواشت کنم

  پاسخ
 • عارف شریفاتی
  ۱۱ دی ۱۴۰۲ ۰۱:۲۱

  سلام من میخوام سهام عدالت خودم رو بفروشم و خیلی پول لازم هستم ، اگر یک کمکی کنید من سهام عدالتم رو بفروشم ممنون میشم و براتون دعا میکنم

  پاسخ
 • فاسدترین دولتی که تا باحال دیدم

  پاسخ
 • زهرامرزوقی
  ۸ آذر ۱۴۰۲ ۱۷:۲۰

  سلام من ۶۰ درصد از سهام فروختم اما برام هیچی واریزنکردن چیکاربکنم میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
 • من می‌خوام سهام عدالت بفروشم ۵۳۲تومن سهام میشه

  پاسخ
 • چراداشتن این سهام فقط به اسم شخص است ولی ازداشتن اون هیچ اختیاری نداره ،مثل یه لقمه که حق جویدنش نداری، اینطوری فقط دارن مردم عذاب میدن ،ببین همینجا چقدازمردم دارن التماس میکنن که سهام خود رابفروشن، خواهش میکنم به فکر مردم باشید ،یا به شخص اختیار کامل بدهید ،یا کلا این سهام لغو بشه به نظرم مردم راحت تر باشن،

  پاسخ
 • سهام عدالت دقیقا شده مثل یه تیکه گوشت که دست دولت فاسده و با مردم مثل حیوون رفتار میکنه از جلوی دماغ مردم رد میکنه ولی بهشون نمیده واین دقیقا مردم آزاریه

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید خواستم بگم سهام عدالتم رابفرشم و بیکارهستم پدرم ومادرم فوت کردندپولش نیاز دارم

  پاسخ
 • من ۶۰درصدسهامم به یکی فروختم آیامیتونم پس بگیرم؟؟

  پاسخ
 • سعید اصغرزاده
  ۲۵ تیر ۱۴۰۲ ۰۰:۴۲

  سلام چطور کل سهام عدالت بفروشم، آیا امکانش هست؟لطفا جواب بدین

  پاسخ
 • حسن روحبخش
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲ ۱۵:۳۷

  سلام من سهام ۵۳۲ تومنی دارم کجا می‌خرن یا کسی هست بخره لطفا خبر بدین

  پاسخ
 • arsalanmajidi45@gmail.com
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ ۲۲:۵۴

  سلام ما چطوری سهامونو بفروشیم کسی بود لطف کنه خبر بده برای

  پاسخ
 • باسلام‌خسته نباشی من‌‌خیلی پول‌لازم‌هستم ‌کسی‌‌بخاطر‌خداسهام‌عدالت‌ما‌بخر‌ممنون میشم

  پاسخ
 • میخوام سهام عدالتمو بفروشم چیکارکنم

  پاسخ
 • من ۳۰ درصد سهام عدالت ازادشده دارمو ماله خودمه که میخوام بفروشمش کسی هست بخره یاراهنمایی کنه به کجابفروشیم ۳۰ درصد پونصدو خورده ای هستش

  پاسخ
 • من سه برگه یک میلیونی دارم برگه سهام عدالت کسی هست بخره

  پاسخ
 • سلام روش سهام من غیره مستقیم بود وارد بورس شده بود با برنامه ی ایزی تریدر کارگزاری مفید فروختم پولش دوروز بعد کامل به حسابم واریز شد

  پاسخ
  • سلام،میشه مراحل فروش رو توضیح بدین که چطوری و از طریق چه سایت هایی باید بفروشیم؟؟من داخل چندتا سایت مختلف مطالب رو خوندم اما کامل نبود،اگه بهم توضیح بدید ممنون میشم

   پاسخ
  • سلام خانم نازنین .میشه لطفا من رو راهنمایی کنید که چطور سهامم رو بفروشم پیشاپیش سپاسگذارگ

   پاسخ
  • میشه یه راهنمایی کنی چجوری بفروشم پول لازمم یه شیرنی عم به خودت میدم

   پاسخ
  • ب راهنماییتون نیاز دارم

   کجا چجوری باید بفروشمش

   پاسخ
  • چنگیز خسروی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ ۰۴:۲۶

   جان هرکی دو داری ب منم کمک کن ب خدا سهام عدالتم میخوام بفروشم اگه کمکم کنی دعا برات میکنم من جوانی هستم بیکار بی پول و س تا پسر دارم مدرسه ای ب خدا شرمنده زن پسرام شدم کمکم کنین خدا عجرش میده

   پاسخ
 • علیرضا دوانقی
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ۲۱:۵۶

  می خواهم سهام عدالت بفروشم ۱میلیون تومانی هست

  پاسخ
 • ای بابا الان دقیق ۷ ماهه سهامم‌ رو گذاشتم برای فروش.۳۰ درصد به قیمت نزدیک ۵ میلیون.ولی اصلا انگار نه انگار.اقا خواهشاً اگر کسی اطلاعات داره که کجا یا کدوم کارگذاری سریع می‌تونه برام بفروشه یه ندایی بده من حاضرم ۵۰۰ زیر قیمت هم زفروشم

  پاسخ
 • میخواهم سهام خود را بفروشم

  پاسخ
 • سلام الان میشه ۳۰ درصد از سهام عدالت رو بفروشیم ِِ
  خواهشا جواب بدین.

  پاسخ
 • سلام من سهام عدالت رابه سامانه سعدی فروختم هنوز پول واریز نکرده؟آیا کی جواب گوهست؟

  پاسخ
 • سلامممم

  پاسخ
 • افضل قربانی
  ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۶:۱۴

  سهام پارس و س
  هام عدالت دوتا است بورس بفروش

  پاسخ
 • دوماه پیش سهام رو فروختم پولش قطره قطره اونم یه قطره اش بحساب شده.تا پولش نیاز نداشته باشید نفروشید

  پاسخ
 • من از بانم ثبت نام کردم ک بفروشم فروخته نمیشه اگ میدونبن چجوری میشه فروخت راهنمایی کنید خواهشا

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من خودم وارد سامانه شدم از طریق کارگزاری اگاه ، سهام عدالتمو بخشیشو فروختم و به حسابم واریز شد ، مشکل ساز نمیشه واسم که خودم انجام دادم ؟

  پاسخ
 • سلام سهام غیر مستقیم چطور بفروشم

  پاسخ
 • سلام
  من نه آزاد کردم نه دنبالش رفتم حالا شده غیر مستقیم ???اگه بخام بفروشم چیکار باید کنم خواهشن جواب بدید ممنون

  پاسخ
  • نمیشه فبفروشی تا اخبار اعلام کنه سامانه سهام عدالت رو باز کردن اون موقع میتونی ازادسازی کنی و بفروشی

   پاسخ
   • العان درحال حاضر نمی توانم سهامم رابفروشم و حساب بانکی من متاسفانه بلوکه شده وهنوز نشده ازمسدودی دربیارم میخام بدونم سوداین چندوقت به حسابم رفته وهنوز داخل حسابه ومیتونم حساب بانکی راعوض کنم که به یک حساب دیگه واریز بشه

    پاسخ
  • سلام من مرحله ی اول مستقیم نکردم میتونم مرحله ی دوم مستقیم کنم؟و ۳۰ درصد از سهام مو بفروشم

   پاسخ
   • محسن امیر بارتکوبیان
    ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۲۱:۲۱

    سلام سهام بفروشم

    پاسخ
    • من یک سهام عدالت یک میلیونی دارم و شدیدا به پولش نیاز دارم حالا چطور وبه کجا شصت درصد سهام عدالت که آ زاد شده بفروشم در ضمن روش من مستقیم است و پولش را هم نقد بدهند آ یا چنین جایی است لطفا راهنمایی کنید

     پاسخ
 • سلام ۳۰ درصد دومو از چه تاریخی میشه رفت بانک فروخت ممنونم از برنامه خوبتون حمید دیروز رفتم گفتن هنوز ابلاغ نشده

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من سهام عدالتمو میخوام در سامانه کارگزاری مفید بفروشم سوالی که برام مطرح هست اینه کدام سهام ها رو انتخاب کنم که زودتر بفروش برسه ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید کدوم سهام ها رو بخرم

  پاسخ
 • ایا امکان داره سهام عدالت که کد بورسی داریم خودمان خرید یا فروش کنیم نیاز نباشه که در سامانه سعدی در خواست بدیم ازاد کردیم خودمان مدیریت کنیم .

  پاسخ
 • من هم میخام سهام عدالت زیر قیمت بفروشم خواهش میکنم کمکم کنید کسی خریدار هست

  پاسخ
 • من تمامی کارهای سهام عدالتمو انجام دادم تا کارگزاری اخرش پول لازممم چطور بفروشمش

  پاسخ
  • سلام شما میدونی برای۳۰دوم از چه تاریخی باید بری بانک ترو خدا جواب بدین رفتم گفت ابلغیه نیومده

   پاسخ
 • سلام من سهام عدالتمو ازاد سازی کردم کد بورسی و کارگزاری و همه چی هم درست کردم و حتی شالانه سود سهام عدالت هم واریز شده ولی ننیتونم سهام عدالتمو بفروشم شماره تلفن و سجام هم در سامانه تایید شده و به اسم خودم است ولی میخوام بفروشم میگه نامعتبر است

  پاسخ
  • محمودنریمانی
   ۴ مرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷

   من روش مستقیم انتخاب کردم ولی توضیح داده که شما اجازه فروش ندارید واگربفروشیدهیچ اعتباری ندارد.چرا نمیتوانم بفروشم

   پاسخ
 • من سهام عدالت خودمو آزاد کردم،سجام احراز هویت شدم، کدبورسی گرفتم،کارگزاری هم ثبت کردم
  ولی نمیدونم این سهام کجا هست؟
  سایت میگه سهام داری،بانک میگه نداری
  این اوضاعیه درست کردین

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید، من با احراز هویت آنلاین از سجام کد بورسی گرفتم اما کارگزاری ندارم. هیچ کارگزاری ای هست ک مراحل احراز هویتش آنلاین باشه کاملا؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۵:۵۳

   سلام
   خیر حداقل باید یک بار در کارگزاری هم احراز هویت بشید

   پاسخ
   • من همه مراحل وانجام دادم الان که میخایم بریم تو کارگزاری واسه فروش یا میزنه شماره موبایل معتبرنمیباشد یا شبا چیکارکنم راه حل نشون بدین؟ممنون میشم

    پاسخ
 • سلام من ۸ تیر درخواست فروش دادم قبوله؟یا مهلت داشت؟

  پاسخ
 • نعمت اصلانی
  ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۰۰:۳۳

  سلام ماکه اختیارسهامان رادردست گرفته ایم چرا نمی توانیم از۳۵ شرکت موجودسهام شرکتهای دلخواهمان بفروشیم

  پاسخ
 • سلام شماره شبا بانک رسالت واسه فروش اقدام کردم ولی هیچ پولی به حسابم واریز نشده

  پاسخ
 • لطفا مشکل بنام نبودن شماره موبایل را حل نمایید.من حتی شماره موبایل بنام خانمم زدم بازم سیستم نمیپذیرد.پسرم نیز زیر ۱۸ سال است شماره بنامش نمیشود .خواهشا این موضوع در اولویت قرار دهید .تا مردم اینقدر با مشکل روبرو نشوند.

  پاسخ
 • میفروشم خریدار کسی هست

  پاسخ
 • اقا من میخوام بفروشم ب یکی زیر قیمت کجا باید برم بفروشم بازاری جایی هست ک برم

  پاسخ
 • اقا من میخوام بفروشم ب یکی زیر قیمت کجا باید برم بفروشم

  پاسخ
 • سلام. من روش مستقیم رو برای ازاد سازی سهام انتخاب کردم الان سوالم اینه که نمی خوام ۳۰% رو بفروشم و می خوام کل سهام رو که ازاد کردن در اینده به صورت یکجا و به قیمت روز بفروشم. اینطوری مشکلی پیش نمیاد ؟ یا کار خاصی باید کرد ؟ لطفا جواب بدین از سردرگمی خارج شیم. با تشکر

  پاسخ
  • ییوسف خنیفر
   ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۲

   سلام اقا رامین
   هیچ کاری نمیخواد اجام بدی اگرمیخوای کل سهام یکجا بفروشی باید تا ۲۲بهمن امسال صبر کنی وکل سهامتو یکجا بفروشی البته فعلا در حال حاضر۳۰درصدو ۳۰رصد مرحله دوم عیدغدیر و۳۰درصدمرحله سوم ۲۲بهمن کلا۹۰درصد یکجابفروش ..

   پاسخ
   • ممنون بابت پاسخگویی یوسف جان

    پاسخ
   • تمام ایت اقدامات از کم واریز کردن ودیر واریز کردن وویا واریز نکردن توسط کارگزاریها دسیسه ایست برای مبهم شدن ماجرا وسو استفاده پیشنهاد میکنم فعلا صبر پیشه کنید تا توطئه گران و… دستشان رو شود

    پاسخ
 • سلام اساتید سوالم اینه که وقتی که از بانک مربوطه پیام میاد که درخواست فروش ثبت شد یعنی گذاشتن واسه فروش .درسته

  پاسخ
 • سلام من احراز هویت کردم و کارگذاری مفید دوشنبه هفته قبل ثبت نام کردم الان میخوام ۳۰ درصد سهام رو بفروشم میگه شماره موبایل معتبر نیست موبایل به نام خودمه و بانک هم رفتم ویرایش کردم در پنل سهام عدالت هم ویرایش کردم پس چرا نمیتونم بفروشم بخدا احتیاج دارم کمک کنید ۹

  پاسخ
  • من هم همین مشکل رو دارم.پیگیری کردم‌ گفتن باید صبر کنی که اصلاحات سهام عدالت آپدیت بشه و اطلاعات جدید رو به کارگزاری منتخب ارائه کنیم

   پاسخ
   • سلام من ازاد سازی کردم پنجشنبه کارگاه مفید ثبت نام کردم سجام ثبت نام کردم بورس ثبت نام کردم چرا وقتی میخام بفروشم میگه شماره تلفن باکد ملی مطابقت ندارد بااینکه بنام خودم چکار کنم کمک کنید لطفا

    پاسخ
    • سلام ببخشید من سهامم رو میخوام بفروشم ولی نمیتونم میگه کد ملی شما فاقد سهام میباشد رفتم بانک اونا گفتن من نمیدونم لطفا این مشکل روبرطرف کنید

     پاسخ
    • دوستان همه ما همین مشکل رو داریم.اما جواب پشتیبانی سامانه سعدی اینه که در سایت سهام عدالت اطلاعات به روز شدن اما هنوز برا سامانه های فروش فعلا ارسال نشدن وباید ۲هفته صبر کرد.که ۲هفته هم گذشت وهیچ خبری از فروش نیست

     پاسخ
  • محمد موسوی
   ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸

   اون شماره ای ک موقع ثبت نام سهام وارد کردین اون شماره رو میخواد

   پاسخ
  • برا منم میگه شماره موبایل معتبر نیست

   پاسخ
 • من میخوام درصدی از سهامم رو بفروشم..چه اقدامی باید بکنم؟؟؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.