سه باور محدود کننده که مانع از ثروتمند شدن می‌شوند!

3 restrictive beliefs that prevents wealth adibnia com
۵۴ دیدگاه
دوره‌های آموزشی

در آکادمی ادیب نیا

مشاهده ویدئو از طریق‌:

فایل صوتی

از نظر خودت بیشتر از هر کسی تلاش کردی اما باز هم خبری از پول و پولدار شدن نیست؟ باور داری از صبح تا شب دنبال پول می‌دوی اما انگار پول سریع‌تر از تو می‌دود؟ حتما بچه‌محل یا همکلاسی قدیمیت رو میشناسی که پولدار شده و تو همچنان اندر خم یک کوچه‌ای !!!! احتمالا هم افرادی رو در نزدیکی خودت دیدی که از تو کم سن و سال‌تر هستند و وضع مالی‌شان خیلی خیلی خیلی از تو بهتر است !!!!

اگر بپرسم چند کتاب درباره ثروتمند شدن خواندی احتمالا می‌تونی ده‌ها کتاب رو نام ببری ولی خبری از پول در زندگیت نیست! (اگر هیچ کتابی نخواندی که احتمالا اوضاع بدتر هم هست!)
اگر درباره مثبت فکر کردن بپرسم احتمالا چیزهایی رو می‌دونی که مدام افراد موفق درباره‌اش صحبت می‌کنند، ولی همچنان با آن افراد موفق فاصله داری!
اگر درباره انگیزه و میزان تلاشت بپرسم احتمالا با سند و مدرک اثبات می‌کنی که چندین برابر افرادی که می‌شناسی کار کردی ولی نتیجه چیزی نیست که دنبالش بودی! (اگر تلاشی نداشتی که باز هم اوضاع بدتر است!)

اما واقعا ایراد کار کجاست؟

حقیقت این است که یک سری از باورهای اشتباه مثل زالو وارد مغز و ضمیر ناخودآگاه می‌شوند و تنها وظیفه‌ای که دارند این است که نگذارند تو رنگ خوشبختی و پول رو ببینی. تا زمانی هم که این باورهای محدودکننده رو نشناسی نمی‌توانی آن‌ها را از بین ببری.

اگر آماده‌ای با چندتا از مخرب‌ترین و تلخ‌ترین باورهایت آشنا شوی کافی است که با ذهن باز ادامه این مقاله رو بخوانی. چون قرار است برخی از بزرگترین دشمن‌های زندگیت رو، خودت نابود کنی.

باور محدود کننده اول: ثروتمندان افراد خودخواه و بی احساسی هستند.

چه کسی دوست دارد یک آدم خودخواه و بی‌احساس باشد؟ من که به شخصه دوست ندارم آدم بی‌احساسی باشم!

یک لحظه تامل کن! اگر من چیزی را دوست نداشته باشم چقدر احتمال دارد که در آن مسیر حرکت کنم؟ احتمالا صفر درصد!

من اگر بر این باور باشم که ثروتمندان افراد خودخواه و بی‌احساسی هستند، به هیچ عنوان سعی نمی کنم یکی از آن‌ها باشم!!

اما این باور غلط و اشتباه از کجا آمده است؟

احتمالا یکی از دلایلش همین فیلم‌هایی است که برای گذراندن وقت نگاه می‌کنیم. فیلم هندی‌هایی که آدم بد داستان، هم پولدار است و هم بی احساس! به همه شک دارد و همیشه یک کلت کمری هم در کشوی کنار تختش قرار دارد! یک زن مو بلوند غرغرو هم دارد و… آدمِ خوبِ داستان هم پر از احساسات زیباست و عاشق دختری است که آدم پولدار سعی دارد او را از چنگش در بیاورد! شاید بگویی حواسم هست و این فیلم‌ها روی من تاثیری ندارد! اما اگر کمی درباره مغز و کارکرد ذهن تحقیق کنی، متوجه خواهی شد که این فیلم‌ها بیشترین تاثیر را در شکل دادن باورهایت دارند. موزیک‌های بی محتوا هم به همین شکل!

این‌ها ورودی‌های ذهن ما هستند!!

احتمالا می‌گویی “اینا همش فیلمه و میدونم که واقعی نیستند” و احتمالا می‌دونی فیلم رو هنرپیشه‌ها بازی می‌کنند و دیالوگ هنرپیشه‌ها رو فیلمنامه‌نویس‌ها می‌نویسند! اما قطعا برایت اتفاق افتاده است که هنگام تماشای یک فیلم ترسناک بترسی و یا هنگام تماشای یک فیلم درام، احساساتی شوی. درست است؟ پس بهتر است قبول کنیم که فیلم‌ها می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند!

احتمالا افراد موفقی رو دیدی که می‌گویند ما تلویزیون نداریم، یا داریم ولی اصلا تماشا نمی‌کنیم، و یا مشخصا می‌دانیم که چه چیزی ببینیم. چون آن‌ها هم به این راز پی برده‌اند و بدون این که دلیلش را به ما بگویند همیشه توصیه می‌کنند که تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی بی‌محتوا را از برنامه‌هایتان حذف کنید.

ناخودآگاهِ تو، قطعا چیزی رو که ببینه باور می‌کنه و زمانی این ماجرا تشدید می‌شه که آن موضوع با داستانی زیبا همراه باشد. شاید بگویی من به این مسائل آگاهم!! اما دقت کن که این ناخودآگاه توست که در شرایط مختلف افسار امور را بدست می‌گیرد!

باور محدود کننده دوم: زندگی و خوشبختی بعد از مرگ حاصل می‌شود.

کسی که باور دارد خوشبختی بعد از مرگش حاصل می شود، آیا امروز برای لذت بردن از این دنیا کاری انجام خواهد داد؟ قطعا خیر!

من در طول این سالیان افراد زیادی را دیده‌ام که برای پیشرفت‌شان هیچ کاری جز دعا کردن انجام نداده‌اند!

یک روز که در کارگزاری بودم یکی از مشتریانم تماس گرفت و بعد از دریافت کمی مشاوره و صحبت درباره سهم‌هایش، گفتم که نظرم روی فلان سهم شما مثبت نیست و بهتر بود قبل از خرید کمی تحقیقات خود را دقیق‌تر انجام می‌دادید. پاسخی که به من داد برایم جالب بود!

او گفت که امشب دعا می‌کنم که سهام این شرکت (که عملا زیان‌ده بود) بالا برود… من در جواب به او  گفتم “به جای این که انتظار داشته باشی خدا سهامتو ببره بالا، چند تا کتاب بخون و اطلاعاتت رو زیاد کن که این اتفاقات اشتباه رخ نده. چون احتمالا یک سری افراد هم دارن دعا می‌کنن که قیمت سهم بیاد پایین تا در قیمت‌های ارزنده‌تری خرید کنند!

واقعیت این است که ما بعضی وقت‌ها می‌خواهیم قوانین وضع شده کائنات و آفرینشی که خدا بر اساس حساب و کتاب خلق کرده را تغییر دهیم، که به خواسته‌های خودمان برسیم! دریغ از این که رسیدن به آن خواسته از مسیر صحیحش خیلی راحت‌تر است. مثلا در اصطلاح عامیانه بسیار شنیده‌ایم که می‌گویند “خدا بد نده!” گویی خدا ما را خلق کرده که اتفاقات بد را برای ما رقم بزند! یا بعضی وقت‌ها هم تنبل بودن خودمان را ربط می‌دهیم به خواست خدا! دریغ از این که خدا بد هیچ بنده‌ای را نمی‌خواهد!

یک دقیقه منطقی فکر کن!

به نظرت خدا تو رو در این دنیا قرار داده که با فقر اذیتت کنه و بعد تو را به بهشت ببره؟ به نظرت یک فقیر بیشتر می‌تواند به مردم کمک کند یا یک ثروتمند؟ قطعا یک ثروتمند

می‌دانم یک صدایی از پشت سرت و یا درونت می‌گوید فقرا آدم‌های بهتری هستند، چون ثروتمندان نمی‌توانند انسان‌های خوبی باشند! خدا فقیرها را بیشتر دوست دارد. درست است؟ اگر جوابت مثبت است پس بهتر است جواب این سوال را هم بدهی:

با این طرز فکر که “خدا فقرا را بیشتر از ثروتمندان دوست دارد.” آیا واقعا می‌توانی یا بهتر بگویم، می‌خواهی ثروتمند شوی؟ قطعا نه!

این باور به قدری خطرناک است که اگر تمام منابع و اطلاعات دنیا را برای ثروتمند شدن در اختیارت قرار دهند، باز هم نمی‌توانی ثروتمند شوی! چون با این باور فکر می‌کنی که خدا ثروتمندان را دوست ندارد و تو هم نمی‌خواهی از درگاه خدا رانده شوی.

احتمالا در این عکس صاحب BMW را آدم بدی می‌دانی و فردی که پیک موتوری است را انسان شریفی می‌پنداری. درست است؟

فقر یا ثروت - باور های مخرب

اگر پاسخ مثبت است بدان این باور اشتباه و محدودکننده، عمیقا در ذهنت ریشه دوانده است. (تو هیچکدام از این دو نفر را نمی‌شناسی!‌ و این قضاوت صحیحی نیست و احتمالا به زودی در این‌باره از رازی بزرگ سخن خواهم گفت…)

واما

باور محدود کننده سوم: وقتی بابام با این همه سال کار کردن نتوانسته پولدار بشه چطور من بتوانم.

این باوری است که از نسل‌های گذشته به ما منتقل شده است. امروزه دلایل علمی زیادی هم وجود دارد که تفکرات گذشتگان بر روی ژنتیک و تفکرات امروزی ما تاثیرگذارند. خیلی‌ها این باور را دارند که قرار نیست ما بهتر از پدرانمان باشیم! و ناخودآگاه احساس می‌کنند این باور درست است و بعضا حتی احساس شرمندگی دارند که زودتر از پدرشان به ثروت دست یابند!

حقیقت داستان این است که همه ما در ناخودآگاه خودمان و در دلمان آنقدر پدر و مادرمان را دوست داریم که احساس می‌کنیم اگر از آن‌ها بهتر شویم مرتکب گناه بزرگی شده‌ایم. و در ناخودآگاه خود تصور می‌کنیم اگر پولدارتر شویم بدین معناست که زحمات پدر و مادرمان را بی ارزش جلوه داده‌ایم! چند سال پیش تیتری را در یکی از سایت‌ها دیدم که برایم خیلی عجیب بود:

“قبل از پدرتان به مکه بروید!”

این یک تیتر تبلیغاتی بود که می‌خواست بر خلاف تفکر غالب جامعه حرفی را بزند تا مخاطب جذب کند! اما من را به فکر فرو برد! واقعا این تفکر تا چه حد بر ذهن ما غالب گشته است! تفکر این که دستیابی به هر نوع موفقیت زودتر از والدینمان بسیار خاص و ویژه است!

این یکی از آن اتفاقاتی بود که مرا به فکر فرو برد تا رفته رفته تغییر کنم. چون قبل از آن باور داشتم میزان درآمدم باید حتما کمتر از خانواده ام باشد تا آدم خوبی باشم! اما اگر امروز بخواهم به کسی که این باور را دارد جمله‌ای بگویم قطعا خواهم گفت:

این وظیفه توست که آنقدر ثروتمند شوی تا تمام آرزوهای برآورده نشده خودت و همچنین پدر و مادرت را برآورده کنی!

چکیده مطلب:

نتیجه این که: “اگر اطلاعات زیادی داری و نمی‌تونی به آن‌ها عمل کنی و به پول و ثروت برسی، به این خاطر است که اطلاعاتت با باورهایت در یک راستا نیستند.

یکی از راه‌هایی که می‌توانی از باورهای مخربت رهایی پیدا کنی این است که بدون ترس و قضاوت دیگران، اگر جایی لازم شد اعتقاد درونی خودت را مطرح کنی و با این کار خودت را به چالش بکشی و اگر احساس کردی نسبت به واکنش دیگران مقاومت داری بدان هنوز این باور در تو نهادینه نشده است و باید بیشتر روی خودت کار کنی.

اگر باوری داری که به ثروتمند شدنت آسیب می‌زند، در بخش نظرات همین پست بنویس شاید به من و خوانندگان این نظرات کمک کند…

برات آرزوی موفقیت می‌کنم
امیرحسین ادیب نیا – فروردین ۱۳۹۷

3 restrictive beliefs that prevents wealth.jpg

نظرات این مطلب

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.

۵۴ دیدگاه. شما هم نظر خود را بنویسید:

 • فاطمه مختاری
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۷:۳۲

  سلام و درود برشما.
  من حدودا ۱سال هست ک با قانون راز و کائنات و … اشنا شدم. و چون تصمیم قطعی برا ثروتمند شدن گرفتم در تکاپو و جست و جوی چگونگی ان هستم. و از انجا ک در قشر خیلی خیلی خیلی ضعیف جامعه و خانواده …….. هستم ،خودمو موظف میدونم ک ثروتمند بشم و زندگی خودمو خانوادمو تغییر بدم، بعد از خوندن کلی کتابهای مهم موفقیت مثل بیاندیشید و ثروتمند شوید ،و گوش کردن فایل خیلی از اساتید این حوزه مثل دکتر آزمندیان و استاد عباس منش، فهمیدم باید باورهای محدود کنندمو شناسایی کنم و با باورهای تقویت کننده جایگزینشون کنم، ولی هزاران باور محدودمننده حتما دارم ک مانع رسیدن ب ثروتم شده ک انقدر گمه در اعماق وجودم ک نمیتونم بنویسمش و نمیدونم چطور باور تقویت کنندشو جایگزینش کنم،میخام ی لیست هزارتایی ازباورهای محدود کننده پیدا کنم، و بهم بگید چطور جایگزینش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱ اسفند ۱۴۰۲ ۰۱:۱۳

   سلام دوست عزیز
   اینکه فقط بخواهید بشینید و فکر کنید ببینید چه باورهایی دارید شاید چیزی به ذهنتون نیاد و نتونید اون باورهارو پیدا کنید. اگر هم چیزی پیدا کنید شاید کمتر از انگشتان دست بتوانید چیزی برای نوشتن پیدا کنید. اما من یک فرمول به شما میدهم که باید هر لحظه بهش توجه کنید تا بتونید تفکرات محدود خودتون رو پیدا کنید.
   اون فرمول اینه که هر جا حس بدی به شما دست داد یعنی شما یک باور محدود در اون زمینه دارید و باید پیداش کنید و یادداشتش کنید و روش کار کنید. مثلا اگر فردی را میبینید که پولدار هست و حس بدی به شما دست میدهد و به طرف ناسزا میگویید یعنی شما باوری محدود راجع به پول دارید و برای جایگزین کردن این تفکر محدود باید تمرین کنید که آگاهانه افراد ثروتمند و موفق را تحسین کنید.
   و بی نهایت مثال دیگر

   این ویدئو رو حتما ببینید:
   https://adibnia.com/academy/money

   پاسخ
  • سلام دوست عزیز شما می تونین یک کاغذ و خودکار بزارین جلو دستتون و به خودتون بگید خداروشکر برای این همه ثروت و نعمتی که الان توی زندگی دارین بعد هر چی ذهنتون گفت در اون لحظه یادداشت کنین تمام اون گفتگوهای درونی شما میشه باورهای محدود کننده شما بعداً میتونین برای هر کدومش مثال نقض پیدا کنین و اونو از بین ببرین موفق باشید

   پاسخ
 • مجدد خوندنش خیلی ایده خوبی بود
  شما عالی هستین??

  پاسخ
 • سلام ..خیلی عالی بود ..سپاس

  پاسخ
 • سلام، خیلی عالی هستی، من متنفرم از سایت‌ها چون برای توضیح دادن یک مطلب کوچیکه ۱۰صفحه مینویسند که آخرش هم هیچی متوجه نمیشم، ولی شما خیلی کوتاه و عالی توضیح دادی و همینطور که تاثیر زیادی روی من داشت قطعا افراد زیاد دیگری هم مثل من بودن، قطعا و حتما خیلی خدا دوستت دارد که این جایگاه را بهت داده

  پاسخ
 • راحله جهانشاهی
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ۱۸:۲۱

  من فکر میکنم اگه پولدار بشم خدا شروع میکنه به گرفتن امتحان های سخت از من و منو با بیماری یا از دست دادن عزیزانم امتحان میکنه من همیشه از کلمه امتحان الهی وحشت دارم و میگم چرا خدا باید از ما امتحان بگیره اونم اینجوری با درد و ذلت

  پاسخ
 • صیاد نصیرزاده
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ۱۹:۵۴

  واقعا چطور بفهمم چه باوری جلو پولدار شدنم وگرفته ایا کسی با هیبنوتیز میتواند به ناخوداگاه ادم من وببره ببینم این باور مخرب چیه

  پاسخ
 • با سلام
  ممنونم از سایت خوبتون
  بنده باور محدود کننده ام را بعد از ماه‌ها پیدا کردم و اون این بود که
  اگه ماشین عالی، خانه عالی ویا زندگی عالی داشته باشم
  نمی توانم موقع مرگم دست از دنیا بکشم.
  و ای ذهنییت را بیشتر آدمای مذهبی دارند

  پاسخ
 • یکی از باورهای محدود کننده بنظرم اینه که وقتی پولدار شیم چشممون میزنن و خوشبختی و پولمون رو از دست میدیم

  پاسخ
 • سلام . با عرض خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز . بنده مهدی محمدی هستم . باورم این بود که اصلا مگه میشه انقدر پول دربیارم در روز؟ نه . اما باورامو عوض کردم و موفق شدم . ممنون از شما با سایت خوبتون

  پاسخ
 • برای اینکه بتوانیم در راه نهان موفقیت گام برداریم و به موفقیت و پیشرفت های بیشتری برسیم لازم است باورهای محدود کننده خود را شناسایی و رفع کنیم. این موارد واقعا جزو موارد بسیار مهم و پرتکرار در بین انسانهای مختلف هستند.
  واقعا ممنون بسیار مفید و کاربردی بود

  پاسخ
 • متاسفانه روند رشد من هم به دلیل همین باورهای مخرب محدود بسیار کند هست و رشد خیلی از همکاران و فامیل های نزدیک را میبینم و متاسفانه فقط خودخوری میکنم اما ناامید نمی شوم و در حال مبارزه برای جایگزینی باور خوب هستم اما چون در خانواده ای با افکار منفی و محدود بزرگ شده ام خیلی دست و پایم بسته میشود و ذهنم خوب و کامل یاری نمیکند ممنونم از بازگشایی ریشه این باورهای محدود کننده به امید روزی که باورهای سازنده جایگزین خودم و جامعه ایران شود

  پاسخ
 • سلام. هر کار میکنم باورهای منفی پیدا کنم نمیتونم باید چکار کنم ممنون اگه راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام.من از ۱۸سالگی کار میکردم و میشه گف مستقل بودم از لحاظ مالی.ولی خب پدرم و اطرافیان مدام آمار پول منو میگرفتن و هی میگفتن پولت چیکار کردی ماشین بخر.تو هرج خونه کمک کن.و طوری شده بود ک من اصلا جرات نکنم از پدرم پولی بخام چون میگف پس مگه خودت درامد نداری؟بجای اینکه کمک ما هم بکنی ازم پول هم میخای…درحالی ک درامد من خیلی کم و به اندازه گذروندن امورات خودم بود.
  همه اینا باعث شد من اگر هم پولی داشته باشم مدام پنهان کنم از دیت اطرافیان ک مبادا چشمداشتی داشته باشن.
  الان من ۳ تا مشکل دارم
  یکی اینکه وضعیت مالیم حالت درجازدن گرفته و رشد نمیکنه و ۲ اینکه من بخاطر اینکه عیچ وقت نتونستم از خانوادم پول و خرجی بگیرم الان از همسرمم نمیتونم پول بگیرم.همش میگه مگه خودت نداری؟
  و سوم اینکه مدام آدمای خسیس ب پستم میخورن
  نمیدونم چه باوری رو باید تغییر بدم و چجوری؟

  پاسخ
  • من فکر میکنم که اگر پولدار شوم چشم میخورم و یه اتفاق بد برای خانواده ام و خودم می افتد . چون از بچگی هر پیشرفتی که در زندگی پدر و مادرم رخ داد یه اتفاق خیلی بدی برایمان افتاد و دوباره به عقب برگشتیم و حالا این موضوع روی ناخودآگاه من تاثیر گذاشته

   پاسخ
 • من ده ساله سرمایه دارم،توانمندی دارم ولی شروع نمیکنم.
  همش وقتی کسی ازم میپرسه چرا شروع نمیکنی دوست دارم بگم من بی نیازم،در حالیکه خیلی خیلی پول لازم دارم
  کلا تولید ثروتو دوست دارم وانسان خلاقی هستم.
  همش میترسم برم دنبال پول از بچه هام غافل شم خوب مادری نکنم.
  مغازمو بسته ام به بهانه کرونا
  همش فکر میکنم برم دنبال پول از کدبانو گریم کم میشه

  نمیتونم باورامو پیدا کنم.
  میشه لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • سلام‌دوست عزیز
   نظرتون رو خوندم و به نظرم شما ‌از همین کامنتتون‌ می تونین حداقل دوتا باور فقرساز بکشین بیرون ?
   ۱ مادر خوبی بودن مغایر با ثروتمندی و ثروتسازی هست . که کاملا اشتباهه ! به خاطر اینکه شما اگر مادرخوبی باشید میتونید بهتر به بچه هاتون رسیدگی کنین ، واسشون خوب خرج کنین ، یک سری مشکلات روانی و تله های بچگی درشون به وجود نمیاد و غیره و غیره ‌‌.
   که‌ برای اصلاح این باور هم از تکنیک های مختلفی می تونین استفاده کنین و آموز ببینین ، هم کتابای مختلفی برای مادرانی چون شما نوشته شده ، که می تونین استفاده کنین ? ( پیشنهاد من اینه که از اپ‌ طاقچه استفاده کنین )
   ۲ ثروتسازی مغایر با به قول شما ” کد بانو ” بودنه !
   اولا که به نظر من کد بانو وجود نداره ! به خاطر اینکه این کلمه از نظر من یه کلمه ی جنسیت زده است !
   در واقع زن و شوهر باید هردو توی کارِخونه و نگهداری بچه ها و مسئولیت های اقتصادی زندگی سهیم‌ بشن !
   علاوه بر این ، ثروتسازی هیچ اختلالی در انجام‌مسئولیت هاتون در زندگی مشترک و… به وجود نمیاره ?
   این ذهن شماست که میخواد شما رو گول بزنه و اجازه پیشرفت به شما نده .
   ذهن شما میخواد شما همونجایی که (از نظر مالی ، شخصیتی ، زندگی مشترک یا هرچیز دیگه ) هستین ، همیشه همونجا بمونین !
   انگار با این فکر ها میخواد مانع ثروتسازی و پیشرفت شما بشه ?
   پس بهش اجازه ندین !
   ???

   پاسخ
   • بهارایزدی
    ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۰۲:۲۲

    به ما گفتن از بچگی پول کثیفه،پول چرک کف دسته ،در صورتی که دروغ گفتن پول مقدسه ،پول مهمه ،بهمون گفتن پول کمه پول نیس تو ایران پول دراوردن سخته در صورتی که دروغ گفتن تو ایران به راحتی با کمی خلاقیت و بدون داشتن سرمایه از راه شبکه های اجتماعی با بالابردن اطلاعاتمون میتونیم به راحتی پولدار شیم .به ما گفتن آدمای پولدار آدمای سنگدل و بدی هستن در واقع دروغ محض بود و ما فکر میکردیم اگه پولدار شیم از خدا دور میشیم .
    بهمون گفتن واسه پول دراوردن باید سختی بکشیم درصورتی که با فکر خلاق میشه براحتی ایده ساخت و پول دراورد .ما واسه پولهای خرد و کوچیکمون ارزش قایل نیستیم واسه همینه پول قلمبه وارد زندگیمون نمیشه پولای خردمون رو مچاله میندازیم یه گوشه یا با مشتریانی که کالا ارزان و کم میخرن بد و بی حوصله برخورد میکنیم غافل از اینکه داریم فرق میزاریم بین بندگان خدا بین پولدار و فقیر خدا مشتری میاره مغازت که کم خرید کنه ولی باهاش بد باشی مسلما اون مشتری پولداره هم جای دیگه میره …

    پاسخ
 • سلام
  من از بچگی همیشه تو کمبود بزرگ شدم همیشه میدونستم مامانم پول نداره که برام کیف و کتاب بخره و منتظر بودم دایی هام بیان و بهم یه پولی بدن الانم با اینکه خودم کارمیکنم و اما همیشه این فکر میاد تو ذهنم که چطور میشه تو پولدار بشی خونه بخری ماشین خوب بخری همشم بخاطر همون کمبود هایی هست که از بچگی داشتم

  یا یه باور دیگه اینکه باید حتما حمایت و ارثیه پدر و مادر باشه تا پولدار شیم من و همسرم هر دو کار میکنیم و درامد خوبی داریم ولی تو فامیل همسرم همه ثروتمندن جوری که برای بچه هاشون خونه و ماشین میخرن و حتی ماهانه بهشون پول میدن و وقتی من اینها میبنیم دلسرد میشم از کار و تلاش کردن و میگم ببین فلانی کار هم نمیکنه همه چیزش امادست ولی ما هنوز اول راهیم

  (لطفا راهنمایی کنین چطوری این باورام از بین ببرم)

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۱۳

   سلام
   دو تا طرز فکر فوق‌العاده رو میتونید جایگزین این نگاهتون کنید
   اول از همه این که برای رسیدن به ثروت نیاز به کمک هیچکس تدارید و خودتون میتونید به هر چیزی که بخواید برسید
   مثل خیلی از ثروتمندان خودساخته‌ای که بدون هیچ میراثی به ثروت خودشون رسیدن (توصیه می‌کنم مقالات مرتبط با ثروتمندان خودساخته) رو مطالعه کنید
   و ظرز فکر دوم هم فراوانی هست
   این دنیا پر از نعمت و فراوانی و فرصت‌های موفق شدن هست
   و روز به روز با گسترش جهان این نعمت‌ها و فرصت‌ها داره بیشتر میشه
   جا برای همه ما تو این دنیا هست و همه میتونن به خواسته‌هاسشون برسن
   البته به شرطی که واقعا ایمان و تعهد داشه باشن …

   پاسخ
   • درود و وقت بخیر و خسته نباشید.
    خیلی خوشحال شدم که مطالب سایتتون رو خوندم. شما به شکل خیلی خوب و موثری به باورهای محدود کننده پرداختید. متفاوت تر از خیلیای دیگه.
    دوتا خواهش دارم؛ یکی اینکه اگر ممکنه باورهای محدود کننده بیشتری رو مطرح کنید و در موردشون اطلاع رسانی کنید.
    دوم اینکه اگر میشه در اینستاگرام هم فعالیت کنید. کار شما ارزشمنده و خیلیا میتونن استفاده کنن.
    بی‌نهایت سپاسگزارم???❣❣❣

    پاسخ
  • سلام دوست عزیز باور های غلط رو که توی زندگی باهاش بزرگ شدی رو خط بزن وبر عکس باور های غلط تکرار کن تا ملکه ذهنت بشه تا بتونی موفق بشی مثل هر روز ۱۰۰ بار بگو پول هست پول هست

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب، باور من این بود که همیشه به خودم و اطرافیانم می‌گفتم پول واسم مهم نیست تا الان که واقعا ارزش پول رو درک می‌کنم و پول مساوی است با خوشبختی در جهان. شما چه راه‌کار‌های جذابی واسه تغییر باور‌های مالی من و سایر دوستان میدید. مثلا من خواندن زندگی‌نامه‌ی افراد موفق رو واقعا دوست دارم و راه‌کار‌های مشابه.

  تشکر از شما

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵

   سلام
   دقیقا همین طور هست
   اتفاقا در سایت ما هم بخشی تحت عنوان ثروتمندان خودساخته آماده شده که در اون به زندگینامه این افراد پرداختیم
   توصیه میکنم حتما این بخش رو هم دنبال کنید

   پاسخ
 • همه ما دارای باورهای محدود کننده ای هستیم که باعث می شوند نتوانیم پیشرفت کنیم. نگرش ما مهمترین بخش در پیشرفت و کسب ثروت و موفیت است. اگر نگرش درستی نداشته باشیم نمی توانیم نقشه گنج خود را بخوانیم . بنابراین نگرش که مجموعه باورهای ماست نقش تعیین کننده ای در پیشرفت ما دارد.

  پاسخ
 • سلام بله دقبقا من هم همین باور محدود کنند کلا باهام بوده که فقرا ادمای خوبی هستند و افراد ثروتمند ادمای بدی هستند

  پاسخ
 • اینکه ای بابا مگه ما میتونیم ثروتمند بشیم تو تمام نسل ما هیچ‌کس ثروتمند نبوده ثروتمند شدن ارثیه و متاسفانه هیچ آدم ثروتمندی تو‌اجدامون نداشتیم

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۴ بهمن ۱۳۹۸ ۲۲:۱۱

   سلام
   توی همین سایت میتونید مقالات ثروتمندان خودساخته رو دنبال کنید
   و ببینید که افرادی از فقر مطلق به میلیاردرهای خودساخته تبدیل شدند

   پاسخ
  • دقیقا همین باور مخرب باعث شده نتونید ثرونمد بشید… اینکه فکر می‌کنید تمام ثروتمندان با ارث و از طریق خانوادشون ثروتمند شدن. درصورتی که دنیا پر از میلیاردر های خودساخته هست

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۲۷

    دقیقا ??

    پاسخ
   • سلام و‌ روز خوش
    باوری که من امروز کشفش کردم این بود که من مادرم چون از نظر مالی وضعیت خوبی داره همیشه و همیشه از بچگی یادمه که میگفت هر چی داریم من خریده ام و من بهتون دادم! و حتی پدرم که فردی بسیار کاری و ادم بسیار شریفیه از نظر مالی خیلی در سطح بالایی قرار نداره با این حال سعی میکرد که همیشه خرج کنه و ما به بهترین حالت زندگی کنیم و همه چی داشته باشیم سفر بریم و همیشه مامانم زیر لب میگفت که من بهش پول میدم من اینکار رو کردم، من خریدم پول سفر رو من دادم. حالا بعد سالیان سال که من دارم کار میکنم فهمیدم که من خیلی پولدار نمیشم برای اینکه مادرم نگه من بهت دادم!!! من باعث شدم تو پولدار بشی من کمکت کردم!!
    و یادمه اگه من چیزی هم میخریدم مامانم به دوستاش میگفت من خریدم براش! و حالا دارم میفهمم که چرا من با اینکه از ۱۸ سالگی کار کردم پولدار نشدم. و خیلی پول زیادی به دست اوردم ولی همشو از دست دادم!

    پاسخ
 • سلام.باور مخرب من (اینکه در قیامت به موها آویزون میشیم) اگه حجاب کامل نکنیم.و همین باور باعث ریزش موی من در نوجوانی شده.چون همیشه دعا میکردن و به خدا میگفتم منکه موهامو بیرون نمیزارم پس چرا میریزه موهام؟
  چطور میشه تغییرش داد؟چه جمله ای پیشنهاد میکنید که متضاد با این باور باشه؟تشکر بابت مطلب عالیتون خیلی کمک کرد .

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ ۱۶:۵۷

   سلام دوست عزیز
   حقیقت اینجا بیشتر در مورد باورهای مالی صحبت میکنیم و من خیلی اطلاعاتی از اینکه یک جمله پیشنهاد بدم که موهاتون نریزه ندارم.
   با این حال ممنون از همراهیتون و امیدواروم این مقالات کمکتون کنه

   پاسخ
  • سلام دوست عزیز سعی کنید از جملات متضاد استفاده کنید

   پاسخ
  • باور صحیح:من موهای سالم وزیبایی دارم وخواهم داشت
   من در هر سنی موهای یالم وحجیمی دارم.
   خداوند لسیار مهربان است
   خداوند مرابسبار دوست دارد
   موهای من نعمتیست که خدواند مهربان به من ارزانی داشته
   من عاشق موهایم هستم
   من موهامو دوست دارم

   امیدوارم مثمر ثمر باشه
   التماس دعا

   پاسخ
 • سلام خدا قوت
  باور محدود کننده من برداشتی هست که از حدیث امام علی علیه السلام در کتاب درسی دوران مدرسه دیدم و تبدیل به باورم شده با این مضمون که اگر دیدی جایی پولی انباشته شده بدان حق مظلومی در آنجا ضایع شده
  حالا چطوری این باورم رو تغییر بدم؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۲۲:۱۱

   سلام
   همین که متوجه شدید این باور تو ذهنتون هست بیشتر راه رو رفتید و کافیه یک دیدگاه جدید رو جایگزین کنید.
   مثلا اینکه میشه پول فراوان داشت بدون اینکه حق مظلومی ضایع بشه و حتی میشه با پول زیاد به بشریت کمک کرد.

   پاسخ
  • من میتوانم با بدست اوردن پول از حق مظلومان دفاع کنم.
   من با پولی که به دست می آورم به مظلومان یاری میرسانم

   پاسخ
  • به نظر من اول تحقیق کن ببین این جمله اصلا درست بوده یا نه چون خود امام علی ثروتمند بوده خود پیامبر با زن پولدار ازدواج کرده و … همه اینها نشون میده که فقط میخواستن به ما بگن فقیرها ادمهای بهتری هستند تا قدرت دست یه عده کمی باشه
   خود حضرت علی جمله ی معروفی داره که میگه رزق به دنبال ماست

   پاسخ
 • سلام‌ و عرض ادب
  من یک‌راه حل بلدم برای خنثی کردن باورهای منفی و‌مخرب به نام ای اف تی یا ضربه تراپی ..لطفا تحقیق کنید تا مطمین شوید که بنده درست گفته ام بعد هم‌ تمرین‌کنید حتما موفق میشیم‌

  پاسخ
 • چقدر عالی منو با افکارم آشنا کردید. ممنونم ازتون
  البته فکر میکنم این باورهای محدود خیلی خیلی بیشتر هستند که ما باید بهشون توجه کنیم.
  سپاس بابت مطلب مفیدتون

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۹:۰۰

   ممنون ملیکا عزیز
   بله درست میفرمایید این باورهای محدود بیشمار هستند ولی من سعی کردم سه تا از مهمترین هاشو در این مقاله بیان کنم.
   در مقاله های دیگه بیشتر راجع بهش صحبت خواهم کرد

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید
    من یه کاری که میخوام انجامش بدم همش فکرای منفی میاد توی ذهنم ب عنوان مثال
    ممکنه کارم نگیره ،ممکنه مردم استقبال نکنن،پدرم بهم اعتماد نداره،خودم ب خودم اعتماد ندارم و….

    پاسخ
    • فقط وفقط روی حرمت نفس واعتماد به نفسث کار کن تا عملکرد مردم ونظر پدر محترم بی ثمر بشه.اون وقت روی باورها متمرکز شو وصحیح ها رو جایگزین کن.
     موفق باشی

     پاسخ
  • سلام دوست عزیزم کار کردن روی باورها عالیه ??

   پاسخ
   • دقیقا

    پاسخ
    • سلام داداش بهترین روش چیه برای تغییرباورعلاوه برجملات تاکیدی ینی الان من باوراشتباه پول به سختی درمیادو باپول راحت بدست میاد جایگزین کنم همش پول مفت بدست میارم؟

     پاسخ
     • سلام داداش شما روزی صد بار تکرار کن آسان ترین کار دنیا پول به دست آوردن هست تا ۲۱ روز به نتیجه میرسی

   • منم دوست دارم بدونم

    پاسخ
    • سلام ممنون از مطالب مفید تون
     در مورد این باور محدود کننده پیشنهادی دارید ؟
     که وقتی درآمدم بیشتر شود باید بیشتر خرج کنم برای اطرافیانم .یا درآمدم را مخفی کنم کسی متوجه درآمد زیاد من نشود
     چون شاید بگویند از کجا آورده، یا نقشه برای گرفتن آن از من بکنند یا اینکه وقتی درآمدم بیشتر می‌شود هزینه بیشتر می‌تراشند و خواسته بیشتر دارند

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.