توماس پیترفای (Thomas Peterffy) کارآفرین آمریکایی متولد مجارستان است. او مؤسس، رییس و مدیر عامل شرکت کارگزاران فعال آمریکا است. پس از مهاجرت به آمریکا کار خود را به عنوان مهندس نقشه‌کشی آغاز کرد و بعد از مدتی به برنامه‌نویسی کامپیوتر پرداخت. در سال ۱۹۷۷ به بورس سهام آمریکا وارد شد و در برنامه توسعه امنیت معاملات الکترونیکی نقش مهمی داشت. وی بزرگترین سهامدار شرکت کارگزاران فعال آمریکا بوده و بر اساس آخرین آمار نشریه فوربز، ثروتمندترین فرد مجارستانی و همچنین ثروتمندترین فرد در ایالت فلوریدای آمریکا است.

توماس پیترفای موسس شرکت کارگزاران فعال آمریکا

توماس پیترفای و شروع کسب و کار

توماس پیترفای در سال ۱۹۴۴ و در بوداپست مجارستان متولد شد. پس از تحصیلات مقدماتی، به دلیل شرایط کشورش دوره‌ی لیسانس خود را نیمه‌کاره رها کرد و و در سن ۲۱ سالگی به اردوگاهی در ایالات متحده پناهنده شد.

توماس پیترفای در کشور سوسیالیستی مجارستان به دنیا آمد...

توماس پیترفای در کشور سوسیالیستی مجارستان به دنیا آمد…

زمانی که توماس به نیویورک رفت حتی انگلیسی هم بلد نبود. پس از مدتی کار خود را به عنوان مهندس نقشه‌کش در یک پروژه‌ی احداث بزرگراه آغاز کرد. در همین حین برنامه‌ریزی کامپیوتر ابتدایی و تازه خریده شده توسط شرکت را به عهده گرفت و رسما به برنامه‌نویسی کامپیوتری پرداخت. او در این باره می‌گوید: “من فکر می‌کنم روشی که یک رییس برای مدیریت انتخاب می‌کند، بازخوردی از کارکنان اوست. یک کسب و کار مجموعه‌ای از فرآیندهاست و کار من نیز اتوماتیک کردن همین فرآیندها است، تا با کارایی بیشتر و مؤثرتر انجام شوند.”

پیترفای در سال ۱۹۷۷ کار خود را به عنوان برنامه‌نویس و طراح برنامه‌های مالی رها کرد و وارد بورس سهام آمریکا شد. او توانست در برنامه توسعه امنیت معاملات الکترونیکی بورس آمریکا نقش مهمی ایفا کند. همچنین توانست بسیاری از معاملات را از حالت دستی و کاغذی به سمت معاملات اتوماتیک پیش ببرد. پیترفای پس از گسترش فعالیت‌های خود در این حوزه، شرکت کارگزاران فعال آمریکا را تاسیس نمود.

توماس پیترفای

همون‌طور که می‌بینید ایشون علاقه زیادی هم به اسب‌سواری داره و کلا مالک اسب‌های زیادی هم هست!

تاثیرگذاری توماس پیترفای!

توماس پیترفای در سال ۱۹۹۹ توانست کمیته امنیت و معاملات بورس آمریکا را متقاعد کند تا سیستم ارتباط معاملات الکترونیکی بین بازارهای مختلف آنلاین را راه‌اندازی کنند. با این کار امکان استفاده از بهترین قیمت‌های خرید و فروش برای سرمایه‌گذاران فراهم شد. وی در جریان بررسی قانون امنیت، بیمه و سرمایه‌گذاری در سنای آمریکا نیز یکی از چهره‌های ویژه و مدافعین این قانون بود. در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۲ پیترفای یکی از حامیان حزب جمهوری‌خواه بود و هزینه‌های زیادی را صرف تبلیغات نامزد مورد نظر خود کرد.

او در یکی از جملات تاثیرگذارش می‌گوید:

ثروت آمریکا نشأت گرفته از رقابت مردمش برای موفقیت است. اگر اشتیاق آن‌ها را با کوچک‌کردن موفقیتشان از بین ببری، این ثروت نیز از بین خواهد رفت.”
– توماس پیترفای

دریافت نشان لیاقت توسط توماس پیترفای از دولت مجارستان

دریافت نشان لیاقت توسط توماس پیترفای از دولت مجارستان

شرکت کارگزاران فعال

شرکت کارگزاران فعال یک شرکت واسطه‌گری آنلاین در ایالات متحده است. ایده این شرکت در زمان ورود پیترفای به بورس آمریکا به عنوان یک بازارگردان فردی در سال ۱۹۷۷ به ذهن او رسید. اما در سال‌های بعد فعالیت‌های این شرکت در زمینه‌ی بازار سهام، بازار اختیار معامله، بازار آتی و فارکس، در سرتاسر جهان گسترش یافت. در سال ۲۰۰۷ شرکت پیترفای توانست به “بورس نزدک” راه پیدا کند. این شرکت توانست برای ۵ سال بسترهای فعالیت سرمایه‎‌گذاری با کمترین هزینه‌های مالی را فراهم کند. شرکت خصوصی وان‌شیکاگو از زیرمجموعه‌های این شرکت نیز در زمینه‌ی بازارهای مالی فعالیت وسیعی دارد.

چکیده مطلب:

ثروت توماس پیترفای اخیرا و در اواخر آگوست ۲۰۱۹ در حدود ۱۴/۶ میلیارد دلار برآورد شده است. مغز متفکر بازارهای مالی آمریکا توانسته از یک زندگی معمولی و شرایطی سخت در کشور مجارستان، تبدیل به ۸۸ امین ثروتمندمند برتر جهان شود! جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۵ حدود ۸۰ ملک در نقاط مختلف ایالت متحده به نام این ثروتمند خودساخته آمریکایی-مجارستانی ثبت شده است.

“حوصله‌ی من سر می‌رفت وقتی روزی ۲۰ تا ۳۰ معامله انجام می‌دادم و همزمان بقیه داشتن در مورد بسکتبال یا بیسبال صحبت می‌کردن! من فقط همون جا ایستادم و وسیله‌ای رو تصور کردم که همزمان هم بتونم اون جا باشم و هم معاملاتم رو انجام بدم!” – توماس پیترفای Thomas Peterffy

یکی از املاک زیبای توماس پیترفای ... فوق العادس نه؟!

یکی از املاک زیبای توماس پیترفای… فوق العادس نه؟!

نظرات این مطلب

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.

۱ دیدگاه. شما هم نظر خود را بنویسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.