پنج استراتژی ذهن ثروتمند که بهره‌مندی از آن می‌تواند پولدارتان کند!

five mindedness strategy make money
۶ دیدگاه
دوره‌های آموزشی

در آکادمی ادیب نیا

مسلما شما هم مانند میلیون‌ها انسان دیگر بر روی کره زمین، دلتان می‌خواهد ثروتمند باشید، پول فراوان داشته باشید و بتوانید فوق‌العاده زندگی کنید. شاید برای شما هم سوال باشد که ثروتمندان چگونه به ثروت رسیده‌اند و در کل، نظر آن‌ها نسبت به راه و روش پولدار شدن چیست؟ ذهن آن‌ها چگونه نسبت به پول واکنش نشان می‌دهد و تفاوت آن‌ها نسبت به سایرین در چه چیزی است؟

اما آنچه می‌تواند به شما کمک کند، این است که بدانید منظورتان از ثروت دقیقا چیست و چه کسی را ثروتمند می دانید! آیا فردی که یک خانه‌ی لوکس و شیک و یک ماشین گران‌قیمت دارد، ثروتمند است؟ یا فردی که برای خودش یک هواپیمای شخصی، یک کشتی و یک خانه خیلی بزرگ دارد!

اگر این سوال را از ۵ نفر دیگر هم بپرسید، هیچکدام از آن‌ها یک تعریف مشخص ندارند، بلکه فقط می‌دانند ثروت یعنی داشتن پول زیاد! منتها نمی‌دانند چقدر زیاد! بنابراین هنوز ذهن آنها متمرکز بر روی ثروت نیست و فقط دلشان می‌خواهد که به ثروت برسند. ما در این مطلب قصد داریم “پنج استراتژی ذهن ثروتمند” را برای شما عزیزان ارائه دهیم تا با به کار گرفتن این پنج استراتژی بتوانید با تغییر افکار و دیدگاهتان، رویاهای خود را به واقعیت نزدیک کنید.

۱- تصویری شفاف از ثروت را در ذهن خود بگنجانید!

پول نقش مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا می‌کند. پول به شما آزادی می‌دهد و نیازهای شما را تامین می کند. هنگامی که پول زیادی داشته باشید، می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید خرید کنید و از بی پولی هیچ نگرانی نداشته باشید. منتها تصویر هر کسی از ثروت با دیگری متفاوت است و عموما این تصویر شفاف نیست. اگر می خواهید اولین استراتژی ذهن ثروتمند را در خود پرورش دهید، لازم است تصویر شفافی از آنچه از ثروت می‌خواهید در ذهن خود داشته باشید. این تصویر به ذهن کمک می‌کند که با تمرکز بر روی هر چیزی، به آن برسید.

شما می‌خواهید پولدار شوید؟ آیا زمانش را مشخص کرده‌اید؟ آیا می‌دانید منظورتان از ثروت چیست؟ چه چیزهایی باید داشته باشید تا خودتان را ثروتمند بدانید؟! این سوال‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا هدفتان را مشخص کنید! با چه میزان پول شما خودتان را ثروتمند می‌دانید؟ آیا داشتن یک خانه لوکس و یک ماشین کافیست؟ یا داشتن یک حساب بانکی توپ! 🙂 😄 این فقط خود شما هستید که می‌دانید چه چیزی می‌خواهید، منتها بایستی آن را به صورت واضح در ذهن خود ثبت کنید و تصویر شفافی از آن داشته باشید. هر چه شفاف‌تر و واضح‌تر، بهتر!

پس در اولین قدم کاغذ و خودکار خود را بردارید و در مورد میزان ثروتی که می‌خواهید هر چیزی را که به ذهنتان می‌رسد یادداشت کنید. به چگونگی رسیدن به این ثروت فکر نکنید و فقط درخواست‌های خود را ثبت کنید.

۲- به جای برنامه ریزی عمل کنید!

ما انسان‌ها عادت کرده‌ایم، وقتی صحبت از انجام کاری می‌شود، اول از همه به چگونگی رسیدن به آن هدف فکر می‌کنیم و شروع به برنامه‌ریزی‌های عجیب و غریبی می‌کنیم که گاهی آنقدر این برنامه‌ریزی‌هایمان طولانی می‌شود که به کل یادمان می‌رود، طرف دیگر برنامه‌ریزی، عمل کردن است! در مقوله‌ی ثروتمند شدن، برنامه‌ریزی برای برداشتن اولین قدم می‌تواند مهم باشد، ولی این عمل کردن است که می‌تواند شما را به پول و ثروت واقعی برساند نه صرفا برنامه‌ریزی‌های بلند مدتی که فردا فراموش شده‌اند. اگر شما شبانه روز برای رسیدن به ثروت برنامه‌ریزی کنید، ولی هیچ عملی در کار نباشد، هیچ نتیجه‌ای برایتان نخواهد داشت. از همین حالا شروع کنید و با یک حرکت هر چند ساده، اولین گام خود را برای ثروتمند شدن بردارید.

بر خلاف باور عموم مردم، دومین استراتژی ذهن ثروتمند عمل کردن است، نه برنامه‌ریزی کردن!

۳- منتظر شانس نباشید!

به صراحت می‌شود گفت: گاهی اوقات انسان‌ها منتظر شانس بزرگی هستند و به قول آن‌ها، شانس یک شبه در می‌زند و زندگی آن‌ها را متحول می‌کند! منتها ممکن است در زدن این شانس برای آنها ۵۰ سال طول بکشد! آیا واقعا هنوز هم می‌خواهید منتظر باشید؟

از نظر ما چیزی تحت عنوان شانس وجود ندارد، چون انسان‌ها خالق تمام اتفاقات زندگی خود هستند. شما می‌توانید خلاف نظر ما فکر کنید و همچنان منتظر شانس بمانید و یا بپذیرید که شانسی وجود ندارد و دیدگاه خود را تغییر دهید. این تغییر دیدگاه به طور اساسی روی ذهن شما تاثیر مثبت می‌گذارد و خیلی زود می‌توانید این تغییر را در زندگی خود به وضوح مشاهده کنید. ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن، به این است که خودتان برای خودتان شانس بسازید نه اینکه منتظر شانس بمانید. افراد دارای ذهن ثروتمند از هر فرصتی برای ساختن یک راه بزرگ که برایشان ثروت می‌آفریند، استفاده می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید ذهنیت افراد ثروتمند را داشته باشید، کافی است همانند آن‌ها فکر کنید!

۴- الگوهای مناسب‌تان را دنبال کنید!

چهارمین استراتژی یک ذهن ثروتمند الگویابی صحیح است. قطعا الگوهایی وجود دارند که شما دوست دارید برخی از موقعیت‌های مشابه و حتی بهتر از آنها را داشته باشید. برای اینکه به موقعیت‌های مورد نظر خود نزدیک شوید، بهتر است با این افراد تعامل برقرار کنید و از راه و روش های آن‌ها برای رسیدن به موفقیت‌هایشان آگاه شوید. قطعا شما روش و مسیرهای خود را خواهید داشت ولی آگاهی از نتایج مشابه، دید خوبی برای پیمودن مسیر به شما خواهد داد. اگر افراد ثروتمندی در اطرافتان هستند که ارتباط با آن‌ها می‌تواند این تعامل را برقرار کند حتما سعی کنید خود را به آن‌ها نزدیک کرده تا با تفکرات ثروتمند آن‌ها بیشتر آشنا شوید. اگر فرد ثروتمندی در اطراف خود ندارید جای نگرانی نیست چون این تعامل می‌تواند مطالعه کتاب یک فرد ثروتمند باشد که باعث می‌شود با دیدگاهای ثروت‌آفرین این فرد آشنا شوید.

۵- از همان جایی که هستید شروع کنید!

و اما مهمترین استراتژی یک ذهن ثروتمند ! برداشتن قدم اول …

مهم نیست در چه جایگاهی هستید و چقدر از لحاظ شغلی، درآمد، پول و … موقعیت خوب و یا بدی دارید! اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید ذهن ثروتمندی داشته باشید! هنگامی‌که دیدگاهتان تغییر کند، خواه ناخواه روی رفتار و نوع نگرش شما هم تاثیر مثبت می‌گذارد. از این رو در هر موقعیتی که هستید، به جای فکر کردن به شرایط اکنون، قدم اول را بردارید، شروع کنید و کارهایی را انجام دهید که شرایط عالی آینده شما را رقم خواهد زد! نتایج بزرگ از پیمودن مسیرهای کوچک و مستمر حاصل می‌شود.

قدم اول، مهمترین قدم برای داشتن یک ذهن ثروتمند

چکیده مطلب:

برای ثروتمند شدن و رسیدن به مقدار پول دلخواه، کافی است ذهن ثروتمند داشته باشید. برای داشتن این ذهن می‌بایست افکار و باورهای مناسب را در خود نهادینه کنید. برخی از راهکارها و استراتژی‌ها از این قرارند:

تصویری شفاف از ثروت را در ذهن خود بگنجانید!   به جای برنامه ریزی عمل کنید!   منتظر شانس نباشید!   الگوهای مناسب‌تان را دنبال کنید!   از همان جایی که هستید شروع کنید!

اسفند ۱۳۹۶

نظرات این مطلب

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.

۶ دیدگاه. شما هم نظر خود را بنویسید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.