۴ راه برای اینکه جیب‌تان همیشه پر پول باشد!

رویاتوباورکن
دوره‌های آموزشی

در آکادمی ادیب نیا

ممکن است شما هم تصور کنید، بدست آوردن پول و ثروت واقعی یعنی این‌ که ساعت‌های زیادی را کار کنید و با تلاش و سختی زیاد به پول برسید! اما نگاه ما این نیست و باور داریم، همیشه ترفندها و روش‌های ساده‌ای وجود دارد که افراد موفق و ثروتمند با به کار بستن آنها در زندگی، توانسته‌اند آگاهانه میزان پول خود را افزایش دهند و روز به روز ثروتمندتر شوند. این افراد نیازی به ساعتهای طولانی کار سخت و گذراندن زندگی دشوار ندارند. موفقیت آنها در جذب ثروت، هوشمندانه عمل کردن است. این افراد نه تنها می توانند کنترل پول و ثروت خود را به درستی به عهده بگیرند، بلکه در کنترل و مدیریت امور اقتصادی فضاهای بزرگتر مثل شرکت و سازمان خود نیز متبحر و با درایت هستند. از این رو نگرش افراد موفق برای جذب پول و ثروت با مابقی افراد متفاوت است.

پس اگر می‌خواهید پولدار شوید و پولدار بمانید تا پایان این مطلب همراه ما باشید!

امور مالی خود را مدیریت کنید!

مدیریت امور مالی، اولین و مهمترین مرحله برای جذب پول و ثروت است. مدیریت مالی به این معنا نیست که در تمام ماه به خودتان سختی دهید و چشم‌هایتان را بر روی تمام خوشی‌ها ببندید. مدیریت مالی یعنی این که حساب دخل و خرجتان را داشته باشید. کافیست از همین امروز تمام خرج‌هایتان را تا آخر ماه در یک دفترچه بنویسید و در آخر ماه، ببینید که چقدر پول برایتان باقی مانده است. لازم است بدانید: بایستی فقط مخارجتان را در قسمتی مشخص از این دفترچه بنویسید، و سایر امور مالی و درآمدهایتان را تفکیک کنید. به عنوان مثال هزینه‌ی اجاره آپارتمان، پول قبض برق و آب و یا شارژ ساختمان و … خرج‌هایی هستند که می‌توانید در قسمت مخارج این دفترچه یادداشت کنید.

به این ترتیب می‌توانید از تمام هزینه‌های خود اطلاع داشته باشید. چرا که یکی از مهمترین راه‌های جذب ثروت، بودجه‌بندی (budgeting) بوده و عملا شما با این کار در حال بودجه‌بندی امور مالی خود هستید و می‌توانید با یک برنامه ریزی ساده، حساب دخل و خرجتان را داشته باشید!

برای سرمایه‌گذاری پس انداز کنید!

هرقدر که بزرگتر می‌شویم تصوراتمان در مورد پول و ثروت نیز تغییر می‌کند. در نگاه برخی افراد، همواره اوضاع در حال بدتر شدن است و بحران‌ها روز به روز بیشتر می‌شوند. اما در همین فضا، افرادی هستند که می‌توانند در این اوضاع به ظاهر بحرانی، راههای جذب پول را بیابند. این امر تنها با نگرش متفاوت آن‌ها به این اوضاع و شرایط و کشف بهترین فضاهای سرمایه‌گذاری حاصل می‌شود. این‌ها همان افراد موفق و ثروتمند هستند. از اینرو دومین گام برای جذب ثروت، پس انداز کردن (فقط و فقط برای سرمایه‌گذاری) است.

در مقالات گذشته اشاره شد که پس‌انداز برای روز مبادا، شما را به سمت روز مبادا سوق می‌دهد و تاکید کردیم که پس‌انداز خود را فقط برای سرمایه‌گذاری انجام دهید. با توجه به گام اول یعنی بودجه‌بندی، بهتر است از همان ابتدا مبالغی از درآمدتان را برای سرمایه‌گذاری پس انداز کنید. (شاید چیزی در حدود ۱۰% معقول به نظر برسد اما بهترین تصمیم گیرنده خود شما هستید) سعی کنید حساب پس انداز شما جدا از حساب شخصی و یا حساب مشترکتان باشد تا به راحتی به آن دسترسی داشته باشید و در زمان‌های مناسب در فضاهای مناسب سرمایه‌گذاری کنید. قطعا پس از مدتی معجزه سرمایه‌گذاری‌های خود را خواهید دید. (برای یافتن فضاهای مناسب برای سرمایه‌گذاری، مطالعه مقاله انواع بازار توصیه می‌شود.)

بدهی نداشته باشید!

اگر می‌خواهید جیب‌هایتان همیشه پر پول باشد و اگر قصد دارید ثروتمند شوید، خودتان را زیر بار بدهی نبرید. بدهی باعث می‌شود جیب‌هایتان همیشه خالی و بی پول باشد و مهمتر از همه تمرکز شما را برای برداشتن قدم‌های بعدی در راستای پیشرفت مالی (که به آن‌ها اشاره شد) خواهد گرفت. از این‌رو اکیدا توصیه می‌کنیم که اگر وامی گرفته‌اید که بهره‌ی بالایی هم دارد، به محض اینکه پول دستتان آمد آن را تسویه نمایید تا خودتان را از شر بدهی خلاص کرده باشید. شاید کمی سخت به نظر برسد، ولی قطعا روزی نتیجه این تصمیم خوب خود را خواهید گرفت. شما لایق بیشترین ثروت‌ها هستید نه انباشتی از بدهی و اقساط بانکی!

بدهی در نقطه مقابل پول درآوردن است !

درآمدتان را به درستی خرج کنید!

می‌رسیم به جالب‌ترین و در عین حال اصلی‌ترین عامل بی پولی افراد!

خریدهای ناگهانی مثل رفتن به مراکز خرید با گروهی از دوستان و خرج کردن کل پولی که در جیب دارید، هیجان‌انگیز و در عین حال نابودکننده است. این به این معنی نیست که شما هیچ‌گاه نباید به خرید بروید، بلکه ما معتقدیم در زمان مناسب شما مختارید که بهترین خرید‌های ممکن را انجام دهید و از آن لذت ببرید. اما برای رسیدن به موفقیت مالی و داشتن جیبی پر پول باید سعی کنید که درآمدتان را به درستی خرج کنید و طبق بودجه‌بندی خود، تنها به خرید لوازمی بپردازید که به آن‌ها واقعا نیاز دارید! پس از خریدهایی که از سر بیکاری و صرفا جهت سرگرمی انجام می شود بپرهیزید. همچنین از خریدهایی که مبلغ آن‌ها بیشتر از دخلتان است هم جلوگیری کنید و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی پولی قرض نگیرید تا بدهی ایجاد نشود.

امیدواریم با این راه‌کارهای ساده اما عملی به زودی به ثروت مورد نظر خود برسید و همیشه جیبتان پر پول باشد، تا هیچ وقت خریدهای مد نظر شما بیشتر از دخلتان نباشد که مجبور به انصراف از خرید دلخواهتان شوید!

چکیده مطلب:

بدست آوردن پول و ثروت واقعی، ارتباطی با سخت و زیاد کار کردن ندارد و در واقع مهمترین عامل، درست و بهینه عمل کردن خواهد بود. شما با مدیریت امور مالی خود، پس انداز به منظور سرمایه‌گذاری، نداشتن بدهی و درست خرج کردن درآمدتان، همواره می‌توانید جیبی پر از پول داشته باشید.

نظرات این مطلب

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.