آیا میشه از طریق بورس پولدار شد؟

servatmand sho
۳۲ دیدگاه

آیا میشه از طریق بورس پولدار شد؟

۳۲ دیدگاه

(ویدئو در اردیبهشت ۱۳۹۸ تهیه شده است)

مشاهده ویدئو از طریق‌:

آیا میشه از طریق بورس پولدار شد؟!

دوست من سلام!
امیدوارم هر جای این کره خاکی که هستی، زندگی بر وفق مرادت باشه !
امروز قصد داریم در مورد این سوال صحبت کنیم که : “آیا از طریق بورس می‌شه پولدار شد؟!”

سوال‌های خیلی زیادی از این دست از من پرسیده می‌شه، به عنوان مثال بعضی افراد می‌گن “ما مبلغی پول داریم، اگر بیاریم توی بورس تضمین می‌کنید که ما موفق بشیم و توی این حوزه پولدار بشیم؟!” “آیا اصلا میشه به بورس اتکا کرد؟!”

خب خیلی طبیعی هست که هر کسی دوست داره پولدار و ثروتمند بشه و قطعا توی همه مشاغل و حوزه‌های مختلف این خواسته وجود داره. توی بورس هم این موضوع با توجه به پتانسیل‌هایی که وجود داره قطعا شدت بیشتری خواهد داشت. افراد دوست دارند وارد بورس بشن، سرمایه‌گذاری کنن و به ثروت دلخواه خودشون برسن. احتمالا تو هم به این موضوع فکر کردی که چی می‌شد اگر می‌تونستی از طریق بورس پولدار بشی…

بعضی‌ افراد هم ممکنه این سوال به ذهنشون برسه که “آیا توی بورس و مخصوصا بورس ایران، واقعا کسی بوده که بتونه پولدار بشه و به ثروت دلخواهش برسه؟!”

فرقی نمی‌کنه… اگه هنوز وارد این کار نشدی، یا اگه تازه وارد بورس شدی و از ادامه مسیر خیلی خبر نداری… حتما این ویدیو به تو کمک خواهد کرد…

از خودم شروع می‌کنم !

خب اجازه بده اول از خودم شروع کنم. زمانی که من قصد داشتم وارد بازار سرمایه یا همون بورس بشم، دنبال فردی می‌گشتم که بتونه یک اطمینان صد در صدی رو در اختیار من قرار بده و بهم بگه که “قطعا اگر وارد بورس بشی می‌تونی موفق بشی!”، تا من هم با یک خیال راحت و آسوده وارد این بازار بشم! اما خب همچین فردی هیچ‌وقت وجود نداشت!

پس توصیه‌ای که برای تو دارم این هست که اگر قصد داری وارد بورس بشی، یا وارد اون شدی و دنبال این هستی که یک نفر این اطمینان صد در صد رو بهت بده، بهت میگم که “کسی وجود نداره که این اطمینان صد در صدی رو (از بیرون) بهت بده!” تنها کسی که می‌تونه این اطمینان صد در صد رو به تو بده خود تو هستی! فقط خود تو هستی که می‌تونی این اطمینان درونی رو به دست بیاری که می‌تونی توی یک حوزه‌ای موفق بشی…

دلیل این موضوع این هست که…

اون قدر که آینده خودت برای خودت مهم هست، برای اطرافیانت مهم نیست !

برای اینکه این موضوع رو بیشتر درک کنی می‌تونی این سوال رو از خودت بپرسی که “آیا کسب و کاری که همسایه تو داره، برای تو اهمیتی داره؟! این که دوست یا همسایت توی کسب و کاری که داره، سود می‌کنه یا ضرر می‌کنه، آیا واقعا برات اهمیت داره؟! اگر دوست و آشنایی رو داری که توی بورس داره فعالیت می‌کنه، آیا سود کرن یا نکردن اون برای تو اهمیتی داره؟!”

پس می‌بینی که فقط موفق شدن و سود کردن خودت هست که برات از اهمیت بیشتری برخورداره! البته این به این معنی نیست که دلت بخواد بقیه ضرر کنن! اما منطقیه که بیشتر تلاشت برای خودت باشه! پس به خاطر همین هستش که کسی از بیرون نمی‌تونه این اطمینان صد در صدی رو بهت بده … چون خیلی براش مهم نیست!

چند حقیقت مهم درباره بورس!

قصد دارم چند حقیقت خیلی مهم رو بهت بگم و بهت کمک کنم به یک نتیجه واقعی برسی! به این نتیجه که آیا این مسیر واقعا به دردت می‌خوره یا نه! آیا بالاخره توی بورس میشه پولدار شد یا نه … پس بهت توصیه می‌کنم ادامه این مقاله یا ویدیو رو با دقت بخونی و ببینی…

حقیقت اول: توی بورس هیچ کس نیست که ضرر نکرده باشه!

دوست من باید قبول کنی که اگر وارد این بازار شدی، در طول سرمایه‌گذاری‌های خودت متحمل ضررهایی خواهی شد. نکته این جاست که در بازار بورس کسی موفق میشه که  این ضررها را به حداقل برسونه. اگر تو بتونی از این ضررها به سلامت عبور کنی، قطعا به جایگاهی می‌رسی که حتی امروز توان تصور کردنش رو هم نداری! امکان نداره بتونی در بورس موفق بشی بدون اینکه حتی یک ضرر نکرده باشی. در رابطه با این موضوع من همیشه این جمله رو میگم که:

“اگر کسی مدعی شود که در بورس ضرر نکرده، احتمالا به این خاطر است که هیچ معامله‌ای در بورس انجام نداده است“ – امیرحسین ادیب نیا

شاید این سوال رو بپرسی که “چرا افراد فعال و حرفه‌ای‌های این بازار خیلی در مورد ضررهایشان صحبت نمی‌کنند؟!”

قطعا همه این افراد در مورد این موضوع آگاهی دارند. اما ممکنه به این دلیل باشه که کسی دوست نداره خبر بد بده و در مورد چیزهای بد صحبت کنه. من هم شخصا خیلی دوست ندارم در مورد عبارت‌های منفی مثل ضرر و شکست صحبت کنم. پس این واژه‌ها رو در ذهن خودم با “پذیرش ریسک” و “کسب تجربه” تغییر دادم و پیشنهاد می‌کنم تو هم از زاویه دیگه‌ای به این قضیه نگاه کنی، چون ضرر و شکست یعنی کسب تجربه، که در نهایت منجر به موفقیت ما میشه! پس بهتره به جای غر زدن، از اتفاقات درس بگیریم.

برای بدست آوردن نتایج جدید، باید کارهای قدیمی رو تغییر بدیم. کسی که قصد داره دستاورد جدیدی به دست بیاره، باید وارد مسیر جدیدی هم بشه. واقعا هم عاقلانه نیست که همون کارهای قدیم رو انجام بدیم و انتظار داشته باشیم که نتایج جدیدی بدست بیاریم!!

و نتیجه هر تغییری دو چیز بیشتر نیست…

خیلی‌ها از دو واژه شکست و موفقیت استفاده می‌کنند اما من میگم :

 • تجربه
 • موفقیت

در بورس هم این موضوع صدق می‌کنه. اگر بتونی با راهکارهایی مثل مدیریت ریسک، ضررهای خودت را به حداقل برسونی و به تجربه و مهارت خودت اضافه کنی، قطعا موفقیت در انتظار تو خواهد بود.

زمانی که اول راه هستی شاید دقیقا نتونی جهت اصلی رو پیدا کنی اما به مرور زمان با پیدا کردن راهکارهای مناسب و بهره‌گیری از تجربه می‌تونی جهت اصلی مسیرت در بورس رو مشخص کنی. برای پیدا کردن جهت اصلی مسیر در بورس لازم نیست کار عجیب و غریبی انجام دهی. کافی هستش که خوب تجربه کنی و به قول عطار “خود راه بگویدت که چون باید رفت.”

توی بورس هیچ کس نیست که ضرر نکرده باشه!

حقیقت دوم: بورس هم هزینه داره! پول، زمان یا انرژیت … 

نه تنها در این حوزه، بلکه در هر حوزه دیگه‌ای که شما بخواید وارد اون بشید، برای رسیدن به موفقیت باید هزینه اون رو پرداخت کنید! این هزینه فقط هزینه مالی نیست! می‌تونه هزینه‌ی زمانی و یا حتی انرژی شما هم باشه.

تو می‌تونی یک میلیونر خودساخته بشی اما به شرطی که هزینه اون رو پرداخت کرده باشی تا مثل هزاران نفری که در این حوزه موفق بودند بدرخشی. اگر فکر می‌کنی شم اقتصادی خوبی داری، پس می‌تونی با وارد کردن یک سرمایه خوب و کمی تجربه و با روش‌های مستقیم و غیر مستقیم به سودهای خوبی دست پیدا کنی.

اما شاید برای شروع کار پولی نداشته باشی. اشکالی هم نداره! همیشه راه حل دومی وجود داره …

تو این روش باید این هزینه رو با وقتت بپردازی تا به معجزه سرمایه‎‌گذاری ایمان بیاری!

طبیعی هست که یکی از مهم‌ترین کارها برای رسیدن به موفقیت آموزش دیدن و کسب مهارته! در بورس هم رسیدن به سودهای خوب نیاز به مهارت و دانش کافی در این حوزه داره. شما اگه دانش لازم رو داشته باشید، هم می‌تونید با سرمایه‌های خیلی کوچک به موفقیت برسید و هم بدون شک همیشه افرادی حاضر هستند که سرمایه‌هاشون رو در اختیار شما قرار بدن که شما براشون سرمایه‌گذاری کنید و به این صورت خودتون هم به سود برسید.

اما دانش بورس چیزی نیست که یک شبه بدست بیاد و یک شبه هم نتیجه بده! اگر مصمم باشی و هر روز ساعاتی رو به آموزش خودت در بورس اختصاص بدی، می‌تونی انتظار داشته باشی بین ۶ ماه تا ۱ سال، نتیجه خوبی رو بدست بیاری.

این یعنی برای هر کسی در هر شرایطی قطعا یک راهی وجود داره!

پس بهتره دنبال راهکارهای عجیب و غریب نباشی و بدونی…

 تنها کسی که می‌تونه به تو کمک کنه خود خود تو هستی!

حقیقت سوم: نترسید!

افرادی که وارد بورس میشن قطعا به دنبال این هستن که بتونن سرمایه‌گذاری‌های موفقی داشته باشن و سرمایه‌های خودشون رو بیشتر کنن. اما خیلی از افراد بعد از این که مدتی از ورودشون به این بازار می‌گذره، اصلا هدف اصلی از ورود به بورس رو فراموش می‌کنن! در نتیجه در درونشان همواره ترس حکمفرما می‌شه … این افراد معمولا با ترس معامله می‌‌کنن و همواره از اتفاقات احتمالی هراس دارن!

همون‌طور که گفتم وجه مشترک تمام این افراد این هست که فراموش می‌کنن برای چی وارد بورس شدند. فراموش می‌کنند که برای یک سرمایه‌گذاری عالی و کسب ثروت وارد بورس شدند! پس وقتی تمام تمرکزشون روی ضرر هست و با ترس و دلهره سهام می‌خرند، نتیجه‌ای خارج از چیزی که فکر می‌کنن هم دریافت نخواهند کرد! این افراد همواره به این فکر می‌کنن که ممکنه ضرر کنن و مدام به خودشون میگن اگر ضرر کنیم چی؟! پس دقیقا همون ترس و ضرر رو هم دریافت خواهند کرد.

.Whether you think you can, or you think you can’t – you’re right

زمانی که شما وارد این بازار شدید، موفقیت شما ارتباط مستقیمی با کنترل احساسات و هیجانات و دور شدن از ترس‌های درونی شما داره. پس باید بدون ترس و با توجه به استراتژی‌هایی که برای خودتون تعریف کردین و به صورت هدفمند معاملات خودتون رو دنبال کنید. پس اگر همیشه یادتون باشه که برای چی وارد این حوزه شدید و تمرکزتان روی اون باشه …. قطعا نتایج و سودهای عالی رو هم کسب خواهید کرد.

در حوزه سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی، وارن بافت رو خیلی دوست دارم … چون خیلی ساده و با روش‌هایی کاملا بدیهی ولی با استمرار و بدون عجله به موفقترین چهره در این حوزه تبدیل شده! به نظر شما بهتر نیست نگاه ما هم شبیه به همین افراد پولدار و ثروتمند خودساخته باشه تا نتایجی شبیه به اون‌ها دریافت کنیم؟!

“فقط چیزی که شما را کاملا خوشحال می­‌کند بخرید، حتی اگر به شما بگویند که بازار به مدت ده سال تعطیل خواهد شد.“ – وارن بافت

اگر به دنبال چیزی هستید که شما رو خوشحال نمی‌کنه و دائما شما رو با حس بد، ترس و نگرانی آزار میده، باید بگم بهتره که در مورد حوزه‌ای که انتخاب کردید تجدید نظر کنید! در مورد سهام خریدن هم همینطوره!

دقت کردی زمانی که پول نداری هر کاری می‌کنی تا پول در بیاری. کانون توجه زندگی‌ت میشه پول، اما خبر نداری که پول زمانی بدست میاد که تو لایق اون باشی و بدون هیچ ترسی بپذیری که استحقاق داشتن پول زیاد رو داری! اما ترس دقیقا در نقطه مقابل این طرز فکره!

ممکنه از ورود به بورس و تجربه کردن اون بترسید! اما نهایتا کسی موفق میشه که به ترس‌هاش غلبه کنه و خودش را لایق ثروت بدونه!

 

حقیقت چهارم: فقط با عمل کردن می‌تونی پول در بیاری!

یک عده‌ هم هستن که متاسفانه ذهنشون را تبدیل به انباری از اطلاعات کردن کتاب‌های زیادی خوندن. تو دوره‌های آموزشی زیادی شرکت کردن. شاید ده‌ها مقاله خوندن، خلاصه که دانش تئوری خیلی زیادی دارند اما متاسفانه به اون عمل نمی‌کنن! تنها کاری که می‌کنن تعریف کردن از این کتاب‌ها و آموزش‌هاست تا فقط خودشون رو روشن‌فکر جلوه بدن!

یک عده دیگه که خیلی هم زیادن، از معضل کما‌لگرایی رنج می‌برن!! اون‌ها همیشه به خودشون میگن که من تا در فلان حوزه کامل نشم، شروع نمی‌کنم! به نظرم فقط خدا می‌دونه که بالاخره کی قراره اون‌قدری که می‌خوان کامل بشن! من به شما قول میدم که این افراد هیچوقت شروع نخواهند کرد! چرا که همیشه پله‌ای برای پیشرفت و بیشتر یاد گرفتن وجود داره!! یادت باشه که

“برای شروع کردن لازم نیست عالی باشی اما برای عالی شدن لازم است شروع کنی.“

پس مهم نیست که تو این حوزه یا هر حوزه دیگه‌ای چند نفر بهتر از تو وجود دارن، چون اون‌ها هم یک روزی از نقطه‌ای که تو الان قرار داری شروع کردن، یا شاید هم پایین‌تر، پس توی هر سطحی که هستی شروع کن! فراموش نکن بهتر شدن و پیشرفت کردن وظیفه‌ای هست که در ادامه مسیر باید اون رو انجام بدی. نگاهی به افراد موفق و خودساخته در حوزه‌های دیگر بنداز! خیلی راحت خواهی دید که اون‌ها هم در ابتدا کامل نبودن!

مهم نیست در چه سطحی هستی. شروع کن و در ادامه مسیر، پیشرفت کردن رو در دستور کار خودت قرار بده. شک نکن که در هر حوزه‌ای ورود کنی مسیرهایی برای پولدار شدن هست،

"مراقب افرادی که فرمول‌های عجیب و غریب (برای پولدار شدن) ارائه می‌کنند، باشید." - وارن بافت

چکیده مطلب:

شک نکن از طریق بورس هم میشه پولدار شد، اما با راه درست!

و فراموش نکن که افراد پولدار منتظر نموندن که کسی بیاد و اون‌ها را ثروتمند کنه! بلکه خودشون به خودشون این اطمینان رو دادند که باید ثروتمند و پولدار بشن و به همین دلیل هم هست که همه افراد این کره خاکی ثروتمند نیستن و فقط افرادی که خودشون رو باور کردن ثروتمند شدن!

در هر حوزه‌ای اگر به دنبال کسی یا چیزی هستی که به تو اطمینان بده که موفق خواهی شد… تو محکوم به شکستی!

چون ریشه این سوال برگرفته از عدم موفقیت توعه…

کسی که به دنبال این سوال هست دو چیز در ناخودآگاهش وجود داره:

۱. یا به دنباله این هست که کلا کسی بهش این اطمینان رو نده و اون هم بیخیال بشه! (معمولا افراد تنبل به دنبال این بهونه‌ها هستن و هیچ وقت هم کاری انجام نمیدن.)

۲. یا به دنبال اینه که یک نفر این اطمینان رو بهش بده تا وقتی شکست خورد بهش ثابت کنه که اشتباه می‌کرده! (معمولا این افراد هم از همون اول تصویر شکست رو در ناخودآکاه خودشون ایجاد کردن)

توجه کن که من مخالف این نیستم که کسی به شما مسیر رو نشون بده و یا بهتون قوت قلب و اطمینان بده! خود من هم به خیلی‌ها تا الان انگیزه دادم! اما نکته اینجاست که تنها دلیل انجام یک کار، نباید صرفا این موضوع باشه که کسی بیاد و ۱۰۰ درصد موفقیت شما رو تضمین کنه!

تنها کسی که می‌تونه به شما تضمین ۱۰۰ درصد بده و بگه که شما حتما موفق میشید، فقط و فقط خود شما هستید.

پس قطعا تو می‌تونی وقتی اول خودت رو باور کنی…

آرزوی من موفقیت توست…

#رویاتوباورکن

امیرحسین ادیب نیا

نظرات این مطلب

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.

۳۲ دیدگاه. شما هم نظر خود را بنویسید:

 • باتشکر از راهنمایی های شما استاد

  پاسخ
 • ابراهیم رحمانیان
  ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۳

  سلام استاد خوشتیپ و خوش سخن امیدوارم همیشه پر قدرت و پر انرژی باشی
  یک‌سوال راجب عضویت داشتم که اگر ایمیل من رو پاسخ بدید ممنون میشم

  پاسخ
 • با سلام امیرحسین عزیز
  من هم با دیدگاههای سایر دوستان درباره اثر بخشی وفوق العاده بودن مطالبی که در ویدئو گفتید و در مقاله هم آمده موافقم.
  خصوصا خواستم بگویم که اون جمله انگلیسی به قدری عاشقش شدم که در لوح وجودم حک شد. واقعا عالی هستند همه مطالبتون.
  انشاله که همیشه در پناه حق سلامت و موفق باشی.

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار ادیب‌نیا.
  آقای ادیب‌نیا یه سوال از حضورتون میپرسم خواهشا صادقانه جواب بدین و انکار نکنید..
  شما از شاگردهای استاد عباس منش هستید درسته؟؟ حرفاتون خیلی شبیه ب حرفای ایشونه

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۰۲

   سلام دوست عزیز
   چرا آدم باید چیزی رو انکار کنه ؟
   نمیدونم تعریف استاد و شاگرد چیه ولی ایشون رو دنبال می‌کنم و خیلی چیزها ازشون یادگرفتم.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من تا درس هفتم رسیدم میخواستم بدونم چند درس دیگه باقی مانده باتشکر

  پاسخ
 • سلام
  چطور میشود ارزش واقعی یک سهام را دونست که با ارزش قید شده درتابلو مقایسه کرد. که بعدش بدونیم با خرید سهم سود میکنیم

  پاسخ
 • سلام به تو دوست عزیز
  من علی اکبر بهرامیان هستم، امیدوارم هر کجا که هستی زندگی بر وفق مرادت باشه.?
  من یه اطلاعات متوسطی از بازار بورس و سرمایه دارم و ویدئوهای شما رو مشاهده کردم تا بدین لحظه، میخواستم بدونم چجور میشه به اطلاعات تخصصی تری که شما ارائه میدید دست پیدا کرد؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۹:۲۵

   سلام به تو دوستِ پررر قدرت و پر توان
   ویدیوهایی که به ایمیلت فرستاده میشه رو تا انتها دنبال کن تا به جواب سوالت برسی

   پاسخ
 • سلام، خداقوت، بسیار عالی، ان شاالله خداخیرت بده.
  عزیز میخوام مستقیم ورود کنم و ان شاالله موفق میشم،
  به نظر شما کارکزاری مهمه یا همشون یکیه. تشکر
  تا درس ششم عالی، مشخصا باقیشم عالیه، به امید دیدار، یاحق
  مهدی از بوشهر

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۱۳

   سلام
   خوشحالیم که از آموزش‌ها استفاده کردید
   خدمات کارگزاری‌ها خیلی با هم فرفی ندارند اما می‌تونید از این لینک برای دریافت کد بورسی اقدام کنید.

   پاسخ
 • سلام درود . انصافا خدا خیرت بده . جیبت همیشه پر از پول. تنت سلامت. فدات که بی چشمداشت و خالصانه و بی منت . راهنمایی میکنی. این خصلت مردان بزرگ و بی ادعاست که دوست دارن بقیه هم داشته باشن. دمت گرم ایول

  پاسخ
 • سلام آقای ادیب نیا
  خواستم تشکر کنم بابت اینکه این آموزش ها رو در اختیار عموم قرار داد …….سپاس فروان
  انشالله که شما هم همیشه موفق باشی و آرزوی بهترین ها برای شما

  پاسخ
 • سلام من می خواستم آموزش ببینم چطور باید تو بورس تحلیل کنم امااین فیلمهاخلاف اون چیزیه که من متصور بودم

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹

   سلام
   برای آموزش میتونید از آموزش‌های رایگان سایت شروع کنید
   اما جمله دومتون رو متاسفانه متوجه نشدم …

   پاسخ
   • منظورم اینه که می خواستم شروع به کار کنم تو بورس تحلیل یاد بگیرم اما تو ویدئو های شما آموزش تحلیل نیست

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۵

     آموزش تحلیل چیزی نیست که در قالب یک مقاله یا ویدئو آماده بشه. نیاز به ساعت‌ها آموزش هست که استاد ادیب‌نیا در کلاس‌های آموزشیشون کامل مباحث رو توضیح میدن

     پاسخ
    • سلاآیا دریافت کد بورسی از یک کارگزاری مشخص تاثیری در موفقیت اارد؟ بعبارتی دیگر کارگزار چه نقشی در موفقیت یا عدم موفقیت سرمایه گذار در بورس دارد؟اگر دارد لطفا کارگزاری های خوب را معرفی کنید

     پاسخ
     • ابوالفضل عرفانیان
      ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۱:۰۲

      سلام
      خیر تاثیر خاصی نداره
      ضمنا اگر از کارگزارتون راضی نباشید میتونید به راحتی اون رو تغییر بدین

   • سلام ویدیو از لحاظ انگیزشی و مسیر شناسی درامدزایی خوب بود.
    یه سوال پیش میاد اونم اینکه ایا با این ویدیو ها میتونیم سرمایه گذار موفقی تو بورس باشیم یا در نهایت باید مسائل تخصصی که تو محصول اموزشی استاد هست رو یاد بگیریم.

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷

     سلام وقت شما بخیر
     دقیقا هدف این ویدیوها این است که افراد بدونن میشه در یک مسیر درست به موفقیت رسید
     اما قطعا برای رسیدن به اون اهداف و خواسته‌ها ابزارهایی هم نیاز هستن

     پاسخ
 • سلام. آیا برای موفق شدن در بورس باید آن را به عنوان شغل اول خود انتخاب کنیم.؟ چون اکثر افرادی که شاغل هستند زمان کاری آنها با ساعت کار بازار سرمایه (۹ تا ۱۲و نیم) تداخل دارد. واینکه اگر می‌شود چگونه؟ و چه مقدار از وقت روزانه خود را باید به آن اختصاص داد؟ و اگر بخواهیم سرمایه گذاری در بازار سرمایه را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کنیم آیا شغل اول ما محدودیتی برای این شغل دوم ما ایجاد نمی‌کند؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۸:۱۵

   سلام
   بازار بورس به دلیل گستردگی و تنوع ابزارها برای سرمایه‌گذاری همه افراد مناسب است
   چه به عنوان شغل دوم، چه به عنوان شغل اول
   چه برای کسانی که زمان کمی دارند و چه برای افرادی که محدودیت زمانی ندارد، فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری در بورس وجود دارد
   این شما هستید که باید هدف خودتون از ورود به بورس رو مشخص کنید و با توجه به شرایط خودتون از ابزارهاش استفاده کنید
   توصیه می‌کنم مقاله “بورس برای همه” را مطالعه کنید

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید خدمت شما بنده میخوام از صفر وارد بورس بشم و هیچ اطلاعاتی ندارم چطور میتونم ویدیوهی شما رو دنبال کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 • بی نظیر بود
  ممنون از اطلاعات خوبتون

  پاسخ
 • محمد مهدی احمدانیان
  ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴

  سلام
  صحبتهای شما بسیار امید دهنده است.
  چند جلسه از فیلمهای آموزشی باقی مانده است؟
  در فیلم درس چهارم مدارک ثبت نام در بورس شناخت شرکتها(مثلث ثروت ساز) توضیحاتی داده شده است ،آیا آموزشها تخصصی تر خواهد شد؟ البته فیلم‌های بعدی رو هنوز ندیدم
  ممنون از ارسال فایلهای آموزشی

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۱۶

   سلام
   ویدئوهای رایگانی که در اختیارتون هست برای آشنایی شما با این بازار هست.
   قطعا کسی که میخواد حرفه‌ای‌تر این کار رو دنبال کنه باید آموزش‌های تخصصی‌تری رو دنبال کنه که در محصول آموزشیمون این اطلاعات دقیق‌تر بیان شده.

   پاسخ
 • با سلام و عرض ادب بی نهایت ممنون و سپاسگزارم ، نکاتی بسیار ارزشمند را به کار گرفتین ، با توجه به علم و دانشی که یاد گرفتین و باعث رشد شما شده ، واقعا بهتون تبریک میگم ، مطمعنا شما نوری هستین در تاریکی تا ادمهایی که خودشون رو لایق رشد و توسعه فردی و اجتماعی میدونند در حوزه بورس به علم و فرایند رشد مادی برسند ، انشاالله که کار خیر شما ، راهگشای موانع مسیر رشد شما باشه ، زنده باد ، از خداوند براتون بهترینها رو ارزو میکنم .

  پاسخ
 • با تشکر خیلی عالی و شفاف و صریح و.کاربردی آنچه لازمه ورود به بورس و انگیزه برای معامله کردن در بورس نیاز بود توضیح دادید، ممنون از لطف شما ، با آرزوی موفقیت بیشتر برای شما دوست عزیز

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.