خرید عرضه اولیه در روز بعد از عرضه

830 arze avalie
۵۰۲ دیدگاه

خرید عرضه اولیه در روز بعد از عرضه

۵۰۲ دیدگاه

(ویدئو در تیر ۱۳۹۸ تهیه شده است)

مشاهده ویدئو از طریق‌:

با توجه به زمان تهیه این ویدئو، به این نکته توجه داشته باشید که در حال حاضر زمان پیش گشایش بازار از ساعت ۸:۴۵ شروع می‌شود.

اگر شما هم در روزهای بعد از عرضه اولیه مانند بسیاری از افراد دیگر می‌خواهید به خرید عرضه اولیه بپردازید، حتما این ویدیو به شما کمک خواهد کرد…

دوست من سلام!
امیدوارم هرجای این کره خاکی که هستی زندگی بر وفق مرادت باشد…

در مقالات و ویدیوهای گذشته در مورد عرضه اولیه و حتی آمار و اطلاعات آن‌ها توضیحات مفصلی داده شد. اگر هنوز آن‌ها را ندیدی و یا تازه وارد بورس شده‌ای حتما به این مطالب هم سری بزن. همچنین یک مقاله تحت عنوان راهنمای کامل شرکت در عرضه اولیه برای تو دوست خوبم نوشته شده که پاسخ همه سوالاتت را در آن‌جا خواهی یافت.

 اما امروز قصد دارم یکی از سوالات شما در مورد خرید عرضه اولیه را پاسخ دهم. سوالی که به خصوص در بین تازه واردها بسیار پرسیده می‌شود …

“چطور در صف خرید عرضه اولیه، سهم بخریم؟!”
“چرا فردای عرضه اولیه نمی‌توانم سهم بخرم؟!”
“به نظر می‌رسد خرید سهام عرضه اولیه فقط برای تعداد خاصی از افراد است، واقعا چرا؟!”
” آیا راه و روش و یا ترفند ویژه‌ای برای خرید عرضه اولیه در روزهای بعد از عرضه وجود دارد؟!”

این‌ها فقط تعداد کمی از سوالات شماست که از طریق ایمیل، فضای مجازی و … از ما پرسیده می‌شود. اگر عرضه‌ای هم در پیش باشد که تعداد این نوع سوالات دیگر حتی قابل شمارش هم نیست!

چرا عرضه اولیه جذاب است؟!

قبل‌تر گفتیم که ارزش‌گذاری سهام شرکت‌ها در عرضه‌های اولیه به صورتی است که معمولا کمتر از ارزش ذاتی آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. دلیل این موضوع این است که خرید سهام شرکت تازه وارد برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران جذاب باشد. پس به همین دلیل و همچنین به دلیل این که معمولا تقاضا برای خرید عرضه اولیه زیاد است، تا چند روز سهام شرکت رشد خواهد کرد. در این مواقع (تا چند روز کاری) و در زمان پیش‌گشایش بازار، رأس ساعت ۸:۳۰ صبح، صف‌های خرید توسط معامله‌گران تشکیل می‌شوند. چرا که خیلی از افراد تقاضای خرید سهام عرضه شده را دارند تا بتوانند از این رشد قیمت سود خوبی کسب کنند!

 اکثر افراد شکایت می‌کنند!

خیلی از کسانی که در عرضه اولیه شرکت می‌کنند گله دارند که چرا مبلغ تخصیص یافته به هر نفر در این عرضه‌ها بسیار کم است! بسیاری از افراد هم قصد دارند که در روزهای بعد از خرید عرضه اولیه تعداد بیشتری سهام بخرند تا سود بیشتری کسب کنند. حتما شما هم به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر بتوانید فردای روز عرضه، تعداد زیادی سهام بخرید، چقدر خوب خواهد شد! تصور می‌کنید که اگر بتوانید در روز بعد از عرضه اولیه تعداد زیادی سهام بخرید چه سود سرشاری کسب خواهید کرد! احتمالا روز کاری بعد برای خرید عرضه اولیه در همان ابتدای صبح هم اقدام می‌کنید تا نفر اول در صف خرید باشید! اما غافل از این که همزمان با شما هزاران و یا حتی ده‌ها هزار نفر دیگر هم در صف خرید قرار می‌گیرند … درست در ساعت ۸:۳۰ صبح، ده‌ها هزار سفارش، همزمان با شما…

پاسخ شما یک رابطه ساده است…

به طور خلاصه بگویم که نه روش و شیوه خاصی برای خرید عرضه‌های اولیه وجود دارد و نه افراد خاص و ویژه‌ای هستند که سهام عرضه شده را بخرند! خیلی راحت بگویم که این ذهنیت‌ها را دور بریزید! تنها روشی که برای ثبت سفارش استفاده می‌شود همان روشی است که همه ما از آن استفاده می‌کنیم. اگر قصد خرید عرضه اولیه پس از روز عرضه را دارید، می‌بایست همانند سایر افراد رأس ساعت ۸:۳۰ صبح سفارش خود را ارسال کنید. احتمالا می‌دانید که اولویت خرید سهام در صف خرید با کسانی است که سفارش خود را زودتر ارسال کرده‌اند. پس حتما توجه کنید که چند ثانیه تأخیر هم می‌تواند باعث شود که شما جایگاه مناسبی در صف خرید نداشته باشید!

توجه کنید که در مورد عرضه‌های اولیه تعداد سفارش‌های ارسال شده بسیار زیاد بوده و در کسری از ثانیه هزاران سفارش به هسته معاملات بورس فرستاده می‌شود! طبق اعلام سازمان بورس در این گونه موارد سیستم به صورت تصادفی جایگاه افراد در صف خرید را مشخص می‌کند.

حالا فرض کنید که ۱۰,۰۰۰ نفر سفارش خود را برای خرید عرضه اولیه ارسال کرده باشند. معمولا اگر دقت کنید در روزهای اول پس از عرضه تعداد بسیار کمی از افراد (معمولا کمتر از تعداد انگشتان دست) هستند که می‌توانند سهم مورد نظر را خریداری کنند. پس اگر طبق علم احتمال این دو عدد را بر هم تقسیم کنیم (۱۰,۰۰۰ تقسیم بر ۱۰)، احتمال این که شما جزء آن افراد باشید چقدر است؟! بلکه یک در هزار یا ۰.۱%!

به جای غصه خوردن از فرصت‌ها استفاده کنید!

پس دیدیم که بیش از ۹۹% افراد در روزهای اول پس از عرضه نمی‌توانند سهام عرضه شده را بخرند. طبیعی است که تعداد افرادی که ناراضی هستند بسیار بسیار بیشتر از تعداد افرادی است که راضی هستند … و این افراد هم معمولا یا از شانس و اقبال خود ناراحت‌اند و یا رانت و دست‌های پشت پرده را مسئول می‌دانند!

من و دوستان من هیچ‌گاه ذهن خود را درگیر این موضوع که آیا سهام عرضه اولیه به ما می‌رسد یا خیر نکرده و نمی‌کنیم. چرا که اساسا به دنبال شانس و اقبال نیستیم. هر کسی که با دانش کافی وارد بورس شود، می‌تواند سهم‌هایی را پیدا کند که حتی بسیار ارزنده‌تر از سهام عرضه اولیه هستند. به نظر عاقلانه‌تر هم هست که موفقیت و کسب سود را متکی به دانش و مهارت خود کنیم و نه متکی به شانس و اقبال و…

در مورد خرید عرضه‌ اولیه هم اگر شما تحلیل مناسبی از نظر بنیادی بر روی سهم عرضه شده داشته باشید، در زمان‌هایی که اصطلاحا صف‌ خرید می‌ریزد و سهم متعادل می‌شود، می‌توانید سرمایه‌گذاری خوبی را انجام دهید. البته همان‌طور که گفتم این موضوع به شرطی است که تحلیل مناسبی روی شرکت انجام شده باشد و شرکت از نظر بنیادی از ارزش بالایی برخوردار باشد.

بررسی آماری عرضه‌های اولیه و خرید عرضه اولیه جدید

بررسی آماری عرضه‌های اولیه

چرا سهم‌ها گران عرضه می‌شوند؟!

نکته دیگری که قصد دارم به آن اشاره کنم در مورد قیمت سهام عرضه اولیه است. بسیاری از افراد تازه وارد فکر می‌کنند که اگر برای مثال سهام شرکت الف با قیمت ۳۰۰۰ تومان عرضه می‌شود، نسبت به سهام شرکت ب که مثلا با قیمت ۲۰۰ تومان عرضه می‌شود، خیلی گران‌تر است! شاید برای شما جالب باشد که تعداد زیادی از افراد این طور فکر می‌کنند! اما اگر کمی تجربه داشته باشید احتمالا برایتان بدیهی است که ارزش یک سهم را نباید با قیمت ریالی آن سنجید. مثلا ممکن است ارزش واقعی سهام شرکت الف ۶۰۰۰ تومان باشد، پس در واقع ۳۰۰۰ تومان برای آن ارزان هم هست! اما در سمت مقابل سهام شرکت ب با قیمت ۲۰۰ تومان گران باشد، چرا که ارزش واقعی یا ذاتی بیشتر از ۱۵۰ تومان ندارد.

ارزش ذاتی یا واقعی سهام را می‌توان با بررسی صورت‌های مالی آن‌ها به دست آورد.

چکیده مطلب:

بررسی‌هایی که ما داشتیم نشان می‌دهد که علاوه بر بازدهی اولیه‌ای که خرید عرضه اولیه برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد، بازدهی ثانویه می‌تواند بسیار پرسودتر بوده و پتانسیل بیشتری داشته باشد. چرا که تعداد سهام تخصیص یافته در عرضه اولیه به هر نفر (کد سهامداری) بسیار محدود است، اما برای کسب بازدهی ثانویه این محدودیت وجود ندارد. شما می‎‌توانید این اطلاعات و آمار را در مقاله بررسی آماری عرضه‌های اولیه به تقکیک سهام مشاهده کنید.

توصیه ما این است که با سودهایی که از خرید عرضه اولیه به دست می‌آورید بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید. سرمایه‌گذاری بر روی خودتان یعنی آموزش دیدن و کسب مهارت برای رسیدن به ثروت دلخواه خودتان…

نظرات این مطلب

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.

۵۰۲ دیدگاه. شما هم نظر خود را بنویسید:

 • سلام دوستان خرید عرضه اولیه در روز دوم عرضه امکان پذیره ،من خودم ۵۰۰۰۰سهم عالیس خریدم،شرطش اینه که سرور مجازی با رم ۱۰گیگ داشته باشی واین سرور باید به شبکه فیبر نوری وصل باشه ودرخواست راس ساعت ۸و۴۵دقیقه و۰ثانیه و۰میله ثانیه به کارگزاری ارسال بشه،من در شیراز زندگی می کنم ودر خود شیراز خریدم

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشید من عرضه اولیه خریداری کردم و الان چند روز گذشته می خاستم ببینم باز هم می تونم از همین سهام خرید کنم؟؟
  من چند بار درخواست خرید زدم و تایید نشده

  پاسخ
 • عالی هستی پسر

  پاسخ
 • سلام چرا من دفعه دوم هم نتونستم عرض اولیه بخرم یعنی تعداد و ثبت سفارش زدم ولی قبول نشد و نوشته خرید منقضی شد

  پاسخ
 • وای برام خیلی جالب هست که خیلی ها بدون اینکه بدونم سهم چیه بازار چیه بچه چطور باید خرید فروش کنن اومدن کد بورسی گرفتم شروع به خرید و فروش می‌کنند باور کنید اگر اموزش این بینی اگر تمرین نکنیم اگر برا خودتون استراتژی تعیین کنیم و تست نزنیم آخر سر بازنده بازی خواهیم بود لطفاً سرمایه های خودتان را به طمع سود کردن به باد ندهید قبل از هر چیزی باید علم شد داشته باشیدکسانی که سود می‌کنند کلی ضرر داده اند و کلی آموزش دیده اند و کلی وقت گذاشته اند هیچ چیزی مفتی به دست نمی آید

  پاسخ
 • چرا اینقد زیاد؟

  پاسخ
 • سلام
  عرض ادب
  من یه تازه کار هستم و یه سوال ذهنم و درگیر کرده
  برای هر کد بورسی چقدر سهم میتونیم خریداری کنیم و اگر سقف عرضه تعداد سهامی که به بنده تعلق میگیره مبلغش کمتر از ۵۰۰ تومن بشه چکار باید بکنم؟؟؟؟
  و سوال دوم در کل اگر مایل بودم تعداد سهامی که از یه شرکت میخرم کمتر از ۵۰۰ تومن بشه و مابقی رو سهمی دیگر از شرکت دیگر بخرم که شاید جمعا مبلغ بالاتر از ۵۰۰ تومن بشه چکار باید بکنم؟؟؟؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ۲۰:۲۵

   سلام دوست عزیز
   حداقل خرید در یک سهم ۵۰۰ هزار تومن هست. یعنی هر سفارش خرید باید حداقل ۵۰۰ هزار تومن باشه.
   تنها استثنا در مورد عرضه اولیه هست که با توجه به سهمیه‌ای که اعلام میکنند می‌تواند کمتر از ۵۰۰ هزار تومن باشه.

   پاسخ
 • سلام سوالم راجب خرید آفلاین عرضه اولیه هست کدوم روش بهتره؟ آنلاین یا آفلاین

  پاسخ
 • خیلی خوب

  پاسخ
 • ببخشید فردای عرضه اولیه، هیچ محدودیت حجمی غیر از محدودیت خود هسته معاملات نباید وجود داشته درسته؟!؟!؟ پس چرا برای اپال زده هر کد بیشتر از ده هزار سهم نمیتونه معامله کنه از فردای روز عرضه اولیه؟!؟؟ آیا این محدودیت برای همه عرضه اولیه ها هست؟!؟؟

  پاسخ
  • سلام و عرض ادب ممنون از راهنمایی خوب و مفید شما

   پاسخ
   • چرا اختلاس در عرضه اولیه صورت میگیرد چرا در روز بعد عرضه یک نفر صد هزار سهم میگیرند و یک نفر هیچی نمبگبرد. چرا؟؟؟؟

    چ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    پاسخ
    • سلام.این دیدگاه اختلاس دیدگاه درستی نیست.اختلاس توی سهام جا افتاده خیلی مهم میتونه پیش بیاد اما توی عرضه اولیه ک زیر ذره بینه ن. بیشتر به ۱- سرعت اینترنت ۲- سرعت عمل شما و ۳- سرعت انتقال کارگزارتون مربوط میشه.اگ سرعت این ۳ مورد عالی باشه ، شما هم جزو اختلاس کننده ها حساب میشین!!!!

     پاسخ
 • سلام من میخوام خرید کنم ولی برام میزنه ثبت سفارش با موفقیت انجام شد ولی من که هنوز خرید نکردم چکار باید انجام بدهم باید ۵۰۰ تومن بریزم ولی حسابم خالی بود تو بورس

  پاسخ
 • من ۱۰ روز پیش سرور مجازی وب داده یکماهه خریدم و با کارگزاری های مختلف سرخطی زدم ولی دیگه ازش استفاده نمیکنم چون دیدم برخلاف سرعت ظاهر نشان داده شده، از اینترنت خانگی هم ضعیفتره و اصلا به درد نمیخوره و حیف که پولمو دور ریختم . میخوام بگم شما گول تبلیغات دروغین را نخورید و اگر خواستید لااقل سروری را بخرید که تست قبل از خرید داشته باشد .

  پاسخ
 • سلام ببخشید مثلا عرضه اولیه اپال یک میلیونه من اگه ۱۸۱۰ هزار تومن بزارم میتونم عرضه اولیه بخرم اما تعداد سهماش کمتر باشه؟یا باید حتما یک میلیون بزرام؟

  پاسخ
 • سلام _ ساعت ۸:۳۳ درخواست با بالاترین نرخ روز فرستادم . ابتدا در صف قرار گرفت ولی بعداز ۱۵ دقیق از صف خارج شد، میشه بفرمائید علت احتمالی چه بوده؟

  با تشکر

  پاسخ
 • ساعت هشت نیم میفرستیم میگه خطا tp و میگه هنوز وقتش نیست.

  پاسخ
 • معصومه بنکداری
  ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶

  سلام روزتون بخیر ببخشید نحوه خرید عرضه اولیه در کارگزاری آگاه به چه صورت هستش لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • ببخشید چه ساعتی میتونیم عرض اولیه هاروبفروشیم?

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  ببخشید میخواستم بپرسم امکان داره عرضه اولیه ای رو روز عرضه ثبت کنیم و چند روز بعد مجددا سهم همان شرکت رو ثبت سفارش کنیم؟

  پاسخ
 • با سلام و تشکر
  باید بگم من اصلا قبول ندارم که باید سر ساعت سفارش بزاری تا بتونی سهم بخری .چرا کامل توضیح نمیدی که شرکتهایی هستند که تعداد خیلی زیادی سهم با قیمت مناسبتر سفارش میگذارن و اولویت با کسانی هست که بالاترین میزان سهم رو با قیمت مناسب می خرن.در ضمن احتمال اینم هست که سفارشی باشه تا فقط یه عده ای سرکار بمونن تا قیمتها بالا بره بعدش خودشون خارج میشن با کلی سود فقط فلک زده ها اعلاف توی صف خرید با مبلغ بالا.مرد باشین چاپ کنین.

  پاسخ
 • ممنون بابت وقتی که گذاشتین . چرا حدود ۱۰ دقیقه اول چند جمله رو مدام تکرار کردی ؟ خسته کننده بود

  پاسخ
  • با سلام اولا عرضه اولیه ها تا یکماه و بعضاً چند ماه روزی ۵درصد وبا توقف های فی‌مابین تا ۵۰و حتی دویست درصد رشد قیمت دارند پس کسی نمیتونه منکر سود آن شود
   دوم اینکه چرا روز اول به هر سهامدار به تعداد مساوی فروخته می شود ولی از روز بعد این عدالت رعایت نمی شود مثلاً روز اول صد سهم تعلق گرفته روزهای بعد هم به هر سهامدار صد سهم تعلق بگیرد
   پس نتیجه می گیریم که عده ای خاص از این عرضه اولیه سود هنگفتی به جیب می‌زنند و بعد از یکی دوماه که سود کردند آن را به من و شما می‌فروشند که البته قوه قضاییه باید دخالت می کرد
   وانگهی سؤال اینجاست شرکتی که هنوز سابقه چندانی در بورس ندارد بایستی سهامش افزایش قیمت داشته باشد

   پاسخ
   • شما احتمالا خوب گوش نگردید . براتون مثال میزنم . فکر کنید صد تا بازیکن دارن کارت بازی میکنن . اول بازی تعداد هزار کارت وجود داره که به هر نفر ۱۰ تا میرسه بصورت مساوی . بعد از شروع بازی دیگه کارتی از بیرون نمیاد .و بازی با کارتهای توی دست اون بازیکنا پیش میره .حالا اگه یکی از بازیکنا مثلا بخواد پنج تا کارتشو بفروشه . بقیه بازیکنا هرکی زودتر ازش درخواست کنه اون پنج تا کارت رو میگیره . پس هیچ تقسیم و … ای وجود نداره .در دور های اول بازی هم چون سود کمه .معمولا کسی کارتشو نمیفروشه . چون جلوتر سود کارتش بیشتر میشه …

    پاسخ
   • من موافقم روش همین باشه ولی بیاین حجم سفارش بجای صد هزار بزارند ده هزار یا ۵ هزار که حداقل سودش به جیب چند نفر برسه شاید یه کم زیان مردم کم بشه

    پاسخ
 • واقعا ممنون عالی بود

  پاسخ
 • چرا بعد از خرید عرضه اولیه وضعیت رو می نویسه در جریان نمی نویسه موفق در حالی که پول کم کرده و سفارش انگار انجام داده نشده؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من امروز میخواستم سهام پیزد رو بفروشم با خطای tp مواجه شدم کارگزاریم مفیده مشکل کجاست؟

  پاسخ
 • فرح ناز قاضیانی
  ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۲

  در زبانه “وضعیت سفارش” زیر مجموعۀ “گزارش سفارشات” برای همه سهام اولیه خریداری شده توسط کارگزاری مفید این نوشته آمده است. منظور چیست؟
  “”قسمتی از سفارش انجام و منقضی شد”” چه معنی ای میدهد؟ لطفا توضیح دهید. lممنون میشوم که جواب را به ایمیل اینجانب ارسال فرمایید.

  پاسخ
 • سلام من سهم امین خریدم اما بعد از مدتی نوشت از سفارش انجام و منقضی شد بعد هم پولم برنگشت حالا باید چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام استاد میخوام بسهم بگیلان اضافه کنم یعنی مقداری سهم بخرم اما موفق نمیشم لطفن اگه راحل سریع وآسانی هست راهنمایی فرمایید.تشکر

  پاسخ
 • بهروز نهایی
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۴۲

  ممنون .خیلی زیبا و مفید توضیح داده شد .

  پاسخ
 • سلام وقت تون بخیر
  میخاستم بپرسم من الان عرضه اولیه بگیلان یا غزر رو گرفتم که از هر کدوم ۵۰ و ۳۰ سهم بهم رسیده
  حالا من میتونم بازم از این نماد ها سهم بخرم؟
  یعنی میتونم سهم بگیلان که ۵۰ سهم بهم رسیده رو افزایش بدم و مثلا بکنم ۲۰۰ سهم؟
  اگه میشه لطفا بگین چطوری؟
  چون من سفارش خرید میزنم خطا میزنه

  پاسخ
  • سلام بله میشه ولی همونطوری که توی متن گفتن خیییلی احتمالش کمه. باید اول وقت سفارش بزنید. البته این سهمهایی که گفتید بعداز ظهره. صبح نمیخره. گاهی هم سیستم مشکل داره که خطا میزنه. ساعت معامله‌ی اینها رو توی قسمت پیام ناظر زده. از سایت و کانالهای بورسی هم میتونید پیدا کنید.

   پاسخ
   • سلام علی آقا
    آخه من از پیام ناظر که نگا میکنم مثلا زده نماد غزر ساعت ۱۳:۴۵ تا ۱۳:۵۰ سفارش گیری میشه خب من تو همون بازه زمانی وقتی سفارش با قیمت بالاتر از آخرین قیمت دیروز میزنم خطا میزنه میگه خارج از بازه زمانی
    اگه من این موقع نزنم پس کی سفارش بزنم؟

    پاسخ
    • سلام
     من هر چقدر سهم میخوام بخرم مثلا ساعت ۸:۳۰ یا ۱۲:۳۰ هر کدوم پنج دقیقه دیرتر خرید میشه یعنی من ۸:۳۰ میزنم تا بالاخره ۸:۳۵ گرفته میشه و بعد میبینم ۱۰۰ میلیون جلوتر من هستن
     مشکل از کجاست؟؟؟؟

     پاسخ
    • سلام دوست عزیز بازه زمانی تعیین شده برای سهام مثل همون ۸و۳۰صبحه. یعنی ۱۳و ۴۵دقیقه و یک ثانیه باید ارسال کنید
     تازه همونم بصورت تصادفی در صف قرار میگیرید

     پاسخ
   • سلام ببخشید برای ما که تازه وارد هستیم اگه فقط عرضه اولیه بخریم و روزهای بعد از ارائه باز از همون سهم بخوایم بگیریم حالا به همون روشی که فرمودین اول و وقت و اینا ایا کار درستی هست ؟ چون ظاهرا همه ی عرضه اولیه ها سود دارن

    پاسخ
  • گیرت نمیاد که اضافه کنی .

   پاسخ
 • موقع خرید عرصه اولیه وقتیکه ما خرید میکنیم مبلغ کی از حساب کم میشه همونموقع یا بعدا

  پاسخ
  • وقتی خرید میزنید همون موقع مبلغ مورد نظر بلوکه میشه، و وقتی که کاملا خریده شد، دیگه به صورت سهام درمیاد

   پاسخ
   • واقعا مزخرفه پول بلوکه میشه اونم چند ساعت

    پاسخ
   • صدیقه شیرانی
    ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۴۸

    چرا سهام اولیه شارون و امین از همون ابتدا ارزش سهامشون اومد پایین. من ۷۰۰هزارتومن دارایی داشتم رسید به ۵۰۰ هزار تومن یعنی چی ؟ یعنی ۲۰۰ هزار تومن ضرر کردم ؟
    من سر در نمیارم

    پاسخ
   • سلام من میخوام سهام هایم رو بفروشم و میزنه خطای tp ساعت هم ۹:۵۵هستش چرا باید کچا کنم

    پاسخ
 • با سلام ببخشید دوستان من سهام بگیلان رو زودتر از موعدش و بصورت آفلاین خرید زدم به اندازه پول و سهمی که می تونستم بخرم، الان از زمان عرضه سهامش گذشته ولی نه به لیست دارایی های من اضافه شده و نه جای دیگه ای قرار گرفته از بخش خرید و فروش آفلاین هم که پیگیری می کنم زده فقط در حال جریان کسی میدونه چرا؟ ممنون میشم بهم علتشو بگه اگه کسی میتونه
  الان برای غزر هم همین اتفاق افتاده برام… اگه خرید آفلاین کار نمی کنه و کارگزاری ارسال نمی کنه لطفا بگید که در ساعت و روز عرضه خریدمون رو بزنیم لااقل

  پاسخ
  • سلام. من بگیلان رو خرید آنلاین زدم. ولی الان ۲روزه پولمو بلوکه کرده و توی وضعیت خریدم نوشته : ثبت ددر سیستم معاملاتی… اصلا نمی فهمم چی به چیه؟ من اولین بارم هست ک عرضه اولیه میخرم و نمیدونم چجوریه و آیا این ۲روز بلوکه کردن پول و تخصیص ندادن سهم عادیه یا مشکلی پیش اومده؟

   پاسخ
  • سلام .در پیام های ناظر مثلا میزند فلان سهم در ساعت مثلا ۱۳:۴۵تا۱۳:۵۵دقیقه ثبت سفارش داره یعنی چیه.چرا شما می فرمایید ۸:۳۰صبح روز بعد.این مربوط به عرضه چه سهامیه؟؟؟؟

   پاسخ
 • سلام من عرضه اولیه رو میخرم آیا بعدش باید تاموقعی که عرضه خریداری شده در قسمت سفارشات هست اون تیک بالا که زده ثبت در هسته معاملات رو‌بزنم؟؟

  پاسخ
  • سلام من سهام ولپارس خریدم و سودش الان شده ۳۷ درصد اگه بخوام دوباره سهامشو بخرم اون ۳۷ درصد به این سهام جدیدم هم اضافه میشه یا نه ؟؟

   پاسخ
   • امیرحسین ادیب نیا
    ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۸:۴۶

    سلام
    سهام جدید شما سود و زیانش ربطی به خرید قبلیتون نداره
    هر کدوم جدا محاسبه میشه

    پاسخ
 • سلام. من چند مرتبه درخواست خرید عرضه اولیه میکنم و ثبت سفارش هم میشه ولی روز بعد هیچی بهم تعلق نمیگیره. چکار کنم؟

  پاسخ
 • سلام من ۳۰ ام تیرماه تقاضای خریده وپویا دادم ولی تا ب امروز ک ۶ ام مرداد ماهه چیزی بهم تعلق نگرفته و مینویسه ثبت در هسته معاملات ، من تا کی باید صبر کنم؟

  پاسخ
  • سلام، جناب هر روز قیمتش میره بالاتر. پس قیمتی که چند روز قبل زدید دیگه فایده نداره. باید حذفش کنید و دوباره اول وقت به قیمت روز بزنید

   پاسخ
  • احمد امدادیان
   ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۱۰

   سلام برای خرید بصورت افلاین تاثیری روی سف دارد

   پاسخ
 • سلام من تازه واردم هر روز ساعت ۸:۳۰هرسهمی که دوست داریم میتونیم سفارش بدیم یا سفارشها فرق دارندمثلا هرساعت معین شده باید همون سهم سفارش بدیم

  پاسخ
  • سلام فرق دارن. بعضی سهمها بعد از ظهرن. یعنی خارج از روال طبیعی بازار. باید قسمت پیام ناظر رو نگاه کنید ببینید آیا ساعت خاصی زده؟ و اینکه همون ساعت هم در روزهای بعد ممکنه تغییر کنه دوباره.

   پاسخ
 • سلام چرا من عرضه اولیه به صورت آفلاین خرید کردم اما کارگزاری برام انجام نداده الان چهار مرتبه پشت سر هم این مشکل برام پیش اومده لطفا راهنمایین کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • سلام من بعد اینکه عرضه اولیه تمام شد چند روز بعدش میخوام دوباره خرید کنم تو پیام ناظر نوشته مثلا ۱:۳۰ دقیقه تا ۱:۳۵ دقیقه زمان سفارشگیری. که میزنم و خطا میخوره اما تو آموزش شما میگین ساعت ۸:۳۰ صبح ثبت سفارش بزنیم. اون موقع که نمادش باز نیست تا ساعت ۱ که میخواد نمادش باز بشه آیا برگشت نمیخوره؟؟؟

   پاسخ
   • عرصه اولیه ها رو فقط همون به صورت آفلاین میتونین بگیرین که به تعداد کم سهام تخصیص داده میشه . زیاد خودتون رو درگیر گرفتن عرصه اولیه نکنین چون احتمالش خیلی ناچیزه که گیرتون بیاد.
    شما که تازه واردین با تحلیل سهمهای بنیادی سود ده دیگه هم هست و از کم شرو کنین

    پاسخ
   • سلام من وسپهر ۴۰۰ سفارش زدم الان ۳ روزه پولم بلوکه شده چیکار کنم خواهش میکنم راهنماییم کنین

    پاسخ
 • سلام من تازه وارد بورس شدم ،چرا هر هفته که میخوام عرضه اولیه بخرم ممنوع متوقف نوشته،هم این هفته هم هفته قبل
  از ساعت ۷:۳۰تا الان آنلاینم

  پاسخ
  • عزیز من خودم جوابتو میدم تو بگو چقد بورستو شارژ کردی باید ۵۱۰ هزار تومان شارژ کنی اگه کمتر از این باشه نمیشه چیزی خرید کرد

   پاسخ
   • سلام. میشه منم راهنمایی کنی لطفا؟
    سلام. من بگیلان رو خرید آنلاین زدم. ولی الان ۲روزه پولمو بلوکه کرده و توی وضعیت خریدم نوشته : ثبت ددر سیستم معاملاتی… اصلا نمی فهمم چی به چیه؟ من اولین بارم هست ک عرضه اولیه میخرم و نمیدونم چجوریه و آیا این ۲روز بلوکه کردن پول و تخصیص ندادن سهم عادیه یا مشکلی پیش اومده؟ یک و نیم میلیون هم شارژ داره حسابم هنوز. الان ممکنه پول منو بخوره و سهم رو بهم نده؟ گیج کننده است…

    پاسخ
    • توی قسمت ثبت سفارش باید گزینه مدت زمان ثبت سفارش رو بدلخواه تغییر بدید بصورت روزانه یا هفتگی یا تا لغو

     پاسخ
   • عرضه اولیه ۵۰۰ نمیخواد با کمتر هم درست میشه

    پاسخ
   • همگی در اشتباه هستید باید در نرم افزار ایزی تریدر بخش خرید خودکار سهام عرضه اولیه رو فعال کنید و پول به اندازه کافی تو حسابتون باشه تا خود کارگزاری به صورت خودکار براتون خرید عرضه اولیه کنه

    پاسخ
 • سلام و خسته نباشی من عرضه اولیه ثبت کردم امروز ن پول اومده ن سود تازه واردم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام
  من عرضه اولیه ولپارس رو میخرم ولی میزنه در حال ارسال و اخر سر هم میزنه خطا در سفارش و ثبت نمیشه
  دیروز هم دقیقا همینجوری شد
  مشکل چیه

  پاسخ
  • سلام شما خرید خودکار رو فعال کنید و حسابتون شارژ کنید خود به خود زمان عرضه اولیه سیستم براتون خرید میزنه

   پاسخ
   • با سلام
    اگر امکان داره روش فعال سازی خودکار خرید را بهم بگید

    پاسخ
    • سلام، در قسمت پایین سمت راست صفحه تون روی علامت آدمک کلیک کنید، جدولی باز می شود ، روی توافق نامه ها کلیک کنید، توافق نامه ارسال سفارش عرضه اولیه را سبز کنید ، دیگه خودش بصورت خودکار عرصه اولیه رو براتون میخره

     پاسخ
     • سلام. من کارگزاری مبین سرمایه ام، و از مرورکر وارد معاملات میشم. ولی این آدمکی ک شما میگید نیستش. منظورتون توی سایت خاصی هستش؟ یا اپلیکیشن داره؟ منم تازه واردم. ببخشید

 • سلام.
  آیا میشه در بورس ایران همچون فارکس سهم نداشته را فروخت. یعنی بجای BAY , بشه SELL گرفت.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۰۶

   سلام
   اخیرا امکان فروش تعهدی یا همان اخذ موقعیت فروش (Sell) راه‌اندازی شده
   اما هنوز به صورت گسترده استفاده نمیشه

   پاسخ
   • سپاس بیکران دوست عزیز،
    آیا با این روش موافق هستید یا خیر در بورس داخلی

    پاسخ
   • کاش یه کانال میزدین در پیامرسانهای خارجی و ایرانی به افراد تازه وارد آموزش خاص و اطلاعات کافی و توضیحات مناسب ارائه می کردین به صورت رایگان خدا خیرتون می داد واقعا??

    پاسخ
  • سلام، در قسمت پایین سمت راست صفحه تون روی علامت آدمک کلیک کنید، جدولی باز می شود ، روی توافق نامه ها کلیک کنید، توافق نامه ارسال سفارش عرضه اولیه را سبز کنید ، دیگه خودش بصورت خودکار عرصه اولیه رو براتون میخره

   پاسخ
 • سلام
  می خواستم بدونم با این رباط همزمان میشه دو یا چند سفارش همزمان ارسال کرد؟

  پاسخ
 • سلام

  اگر موجودی حساب برای تعداد درخواست عرضه اولیه کم باشد ، آیا به میزان موجودی حساب ، سهم تعلق می گیرد یا کلاً سفارش لغو می شود ؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۱۸

   سلام
   به اندازه پولتون بهتون تخصیص داده میشه
   فقط باید سفارشتون رو بر اساس مبلغی که دارید باید وارد کنید

   پاسخ
   • سلام عرضه اولیه را خریدم ک مجاز ب خرید ۲۰۰ سهم بودم ولی بعلت کسری مبلغ ۱۰۰ سهم بیشتر درخواست خرید نزدم ولی امروز دیدم ۴۸ تاش اومده ولی مابقی مبلغ سهمی ک نخریده برام مرا ب حسابم برگشت نداده ایا امروز مابقی درخواست خریدم را میزنه؟ و چکنم

    پاسخ
  • شما اینستگرام هم دارین!؟یا کانال تلگرام؟

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۸

    سلام
    فعالیت اصلی ما روی همین سایت هست

    پاسخ
   • سلام
    وقت بخیر
    قیمت سرخطی زدن روی سهامی، قیمت پایانی روز قبله، یا قیمت معامله شده ی روز قبل؟

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴

     سلام
     مبنا قیمت پایانی روز قبل هست
     بر اساس دامنه قیمت سهم و قیمت پایانی روز گذشته باید سرخطی بزنید.
     مثلا اگر سهمی دامنه ۵ درصدی داره شما باید سرخطی روز جدید رو ۵ درصد بالاتر از قیمت پایانی روز قبل بزنید.

     پاسخ
    • سلام من سفارش عرض اولیه اپال دادم اما پول از حساب کم نشد میخاستم ببینم احتمالش هست به پرتفوی من اضافه بشه

     پاسخ
 • سلام من ساعت ٧/٣۶دقیقه درخواست عرضه سیتا زدم تا ساعت ۴توی سفارشات بود اما الان میبینم منقضی شده،علتش چیه؟

  پاسخ
 • سلام اگه سفارش خرید رو ۲روزه ثبت کنیم توی صف فردا جلو تر از کسایی هستیم که فردا سفارش ثبت میکنن؟

  پاسخ
 • سلام
  شب بخیر
  اگر موجودی حساب برای تعداد درخواست عرضه اولیه کم باشد ، آیا به میزان موجودی حساب ، سهم تعلق می گیرد یا کلاً سفارش لغو می شود ؟

  پاسخ
  • کاظم یوسفی
   ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۵:۴۶

   سلام
   برای خودم و خانواده عرضه اولیه گرفتم به تعداد برابر فرضارسیتا ۳۰۰ سهم چرا امروز سود من کمتر از بقیه شد؟ برای پیزد و وپویا هم همین طور بود
   ممنونم

   پاسخ
 • علی اکبردهقان
  ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۰

  جناب آقای کارشناس بحثتون خوبه اماسرساعت ۸/۳۰اردرمیزاریم امادودقیقه بعد پیام میاد که واردهسته معاملات شدباتوجه به اینکه شمامیگیدصدم ثانیه چه توجیهی برای گفته من دارید

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من تو کارگزاری مفید خرید اتوماتیک عرض اولیه رو زدم پویا رو برام خرید امروز هر کار کردم پول واریز نشد ولی مانده حساب داشتم ولی سیتا برام نخریده دلیلش چیه؟

  پاسخ
 • سلام من عرضه اولیه سیتا رو خریدم ولی امروز مشخص نشد برام چقد سهم بهم تعلق گرفته همچنان نوشته در جریانه میخواستم بدونم مشکل از چیه ؟ چون قبلا هم یبار عرضه اولیه خریده بودم و پولم برگشت حسابم و سهمی بهم تعلق نگرفت

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۴

   دلایل مختلفی میتونه داشته باشه
   اگر تا شنبه صبح در داراییتون ثبت نشد موضوع رو از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

   پاسخ
  • یه سوال دیکه هم داشتم اینکه اگر بعد از ده روز عرضه اولیه رو راس ۸/۳۰ خرید زدیم باید به اندازه ای که روزانه درصد سود میزنه مبلغ خرید و ثبت کنیم؟

   پاسخ
   • سلام من ۳۰۰ سهم از عرضه ولپارس درخواست دادم اونم روز قبلش و برای بقیه خانواده روز عرضه. اما در هردو مورد الان میبینم ۷۴ سهم در نظر گرفته شده و پول ۳۰۰ سهم رو گرفته اند .علت چیست ؟ ممنون

    پاسخ
 • من برای سیتا ساعت هشت و چهار دقیقه اقدام کردم ولی‌تا الان هنوز برای من سهمی خرید نشده علتش چی هست؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۳

   اگر تا شنبه صبح در داراییتون ثبت نشد موضوع رو از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

   پاسخ
  • سلام دوستان
   اینقد واسه عرضه اولیه حرص نزنین،سهم های بهتر از عرضه اولیه زیاده،عرضه اولیه درصورتی خوبه که روزای بعدش بازم بتونید بخرید،وگرنه با ۳۰۰‌تا سهمه ۳۰۰ تومنی چقد میخاید سود کنید؟من که کلا عرضه اولیه نمیخرم.

   پاسخ
 • و یه سوال دیگه اینکه الان سیتا تو پورتفو لحظه ایی من هست و منفی خورده چه جوری هنوز عرضه اولیس و خرید و فروشش شروع نشده منفی خورده

  پاسخ
 • سلام من امروز عرضه اولیه سیتا رو گرفتم البته کارگزاری برام گرفت سقف ۸۰۰ سهم رو زده بود الان ۳۰۰ سهم تعلق گرفته ولی باقی پول به حسابم برنگشته الان مشکلی هست یا باید صبر کنم تا پول برگرده؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۰

   سلام
   به دلیل مشارکت بالا به هر نفر فقط ۳۰۰ سهم تعلق گرفته است

   پاسخ
   • سلام امروز من عرضه اولیه تعداد سهم کمتر (اشتباهی )سفارش خرید دادم ولی در ادامه به خاطر اختلال نتونستم ویرایش انجام بدم دوباره مابقی سهم را شفارش خرید زدم کلا در دومرحله سفارش خرید دادم اولی قبول شده ولی دومی اعمال نشده آیا کل سهم برام تعلق میگیره یا نه؟

    پاسخ
 • سلام من امروز نتونستم عرض اولیه سیتا بخرم میشه شنبه بخرم یا نه

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۹

   سلام
   خیر فرصت شرکت در عرضه اولیه امروز بود

   پاسخ
   • محراب کولیوند
    ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۴۰

    سلام و عرض ادب
    برای من زده خرید منقضی در صورتی که هم در سبدم پول بوده و هم از طریق مفید بلوکه شده حالا ساعت ۱۲ شب مفید پول رو برگردونده تو سبد میگه خرید منقضی شده این یعنی چی؟!!!!

    پاسخ
 • اگه خرید همسرم توی عرضه اولیه سیتا تایید بشه فردا یا روزای دیگه میتونیم خریدم نو زیاد کنیم
  اگه بله راهشم بگین لطفا

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید،ببخشید شما گفتید که ساعت ٨/٣٠ سفارش بزینم اما در روز های بعد از عرضع در سایت نوشته شده حراج پیوسته به فرض از ساعت ١٢:٣٠ تا ١۴ این به چه معناست؟؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۹

   سلام
   در مواقعی ممکن هست که ساعت معاملات عرضه اولیه رو برای جلوگیری از اختلال در هسته تغییر بدن
   که این موضوع از طریق پیام ناظر اطلاع‌رسانی میشه

   پاسخ
 • سلام من سهام سیتارو صبح ساعت ۷.۳۵ دقیقه برایخرید گذاشتم ک بعد از ساعت ۱۲.۳۰ به من پیغام خطا داده و رد درخواست داده الان چیکار کنم؟؟??

  پاسخ
 • احمد فرهمند
  ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۳

  بنده سهام عرضه اولیه سیتا را سفارش گذاشتم اما پول کم نکرد از حساب کارگزاری من لطفا میتونید بگید چرا کم نکرده؟؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۵

   سلام امروز هسته معاملات از سمت بورس کمی مشکل داشته.
   بهتره شما درخواست خرید عرضه اولیه رو به ساعات پایانی موکول نکنید و زودتر اقدام کنید.
   برخی از کارگزاری ها که از روزهای قبل سفارشات شمارو میپذیرن

   پاسخ
   • من سفارش عرضه اولیه سیتا گذاشتم کارگزاری فقط ۳۰۰ تا خرید بقیه ۵۰۰ تا سهم در روز ای آینده خرید خواهد کرد

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۶

     سلام
     به دلیل مشارکت بالا به هر نفر ۳۰۰ سهم تعلق گرفته و باقی مبلغ به حساب شما برمیگرده

     پاسخ
    • سلام اولا ممنون مطالب خوبی بود
     ثانیا من در ثانیه های اول یعنی ۱۲و ۳۵ دقیقه و ۵ ثانیه در خواست خرید سیتا رو گذاشتم ولی هزاران نفر جلوتر از من بودن چطور ممکنه؟

     پاسخ
   • سلام من سیتا سهم خریدم و ثبت شد حتی در آفلاین هم آمد ولی دو ساعت بد نگاه کردم کلا نیست پاک شده چرا

    پاسخ
  • سلام من امروزسیتاسفارش زدم بعدتوی افلاینم زده بودم پول واریزبوده توی سفارشی ک خودم صب زدم ساعت۸:۱۰دقیقه زده رکوردموردنظرثبت گردید اما پول کم نکرده ازحسابم میشه راهنماییم کنین

   پاسخ
 • احمد فرهمند
  ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۰

  واقعا بسیار عالی و رسا و بیان تازه توضیح دادید.موفق و موئید باشید.

  پاسخ
  • سلام من موجودیم ۸۰۰ بود عرضه اولیه هم برام ثبت شده بود ۱۱ و ۲۰ دقیقه وجه نقد اضافه کردم و ویرایش زدم اما بعد از ۱۲ و نیم حذف شد باید چکار کرد؟

   پاسخ
 • سلام برای عرضه اولیه سیتا من در ساعت ۱۲.۱۱ درخواست و ثبت سفارش زدم توسط بورس هم تایید شد منهتا پولش به حساب صندوق برگشته و در سفارشات روز رو که نگاه کردم درخواستم رد شده پیام حذف توسط بورس اینه در ساعت ۱۲.۳۱ توسط بورس تایید و رد گردیده ساعت پایان معاملات ۱۲.۳۰ بوده درصورتی که من ۱۲.۱۱ درخواست سفارش دادم چرا این اختلال در بورس باید باعث بشه دیر دستشون برسه و درخواست من تایید نشه؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۵

   سلام امروز هسته معاملات از سمت بورس کمی مشکل داشته.
   بهتره شما درخواست خرید عرضه اولیه رو به ساعات پایانی موکول نکنید و زودتر اقدام کنید.
   برخی از کارگزاری ها که از روزهای قبل سفارشات شمارو میپذیرن

   پاسخ
   • با سلام من عرضه اولیه سیتا رو گرفتم تویه سفارشات هست پولم کم کرده نوشته تایید توسط بورس کی میاد دارایم؟

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۷

     سلام
     حداکثر تا شنبه صبح اگر به داراییتون اضافه نشد موضوع رو از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

     پاسخ
   • سلام
    کارگزاری سامان بصورت خودکار برام سفارش گذاشته اما در نهایت خریداری نشده و پیام منقضی شده درج شده است. زیر ردیف مقصد هم نوشته شده وب سایت. احتمالاً مفهومش مشکل از سیستم آنهاست. بنظرتون سهام مجددا از طریق کارگزاری خریداری میشه یا خودم سفارش بزارم.

    پاسخ
   • سلام سهام هایی که ساعت ۱۲ تا ۱ خرید و فروش میشن رو میشه ساعت ۸ و نیم صبح ثبت سفارش زد؟

    پاسخ
 • سلام. من صبح سیتا رو سفارش دادم ثبت نشده بود. پول از حسابم کم شده بود. دوباره سفارش دادم باز پول کم شد. حالا اولیش ثبت شده دومی نوشته در حال ارسال . اینطوری مشکلی بوجود میاد؟ممکنه عرضه اولیه رو برام نخره

  پاسخ
 • عالی بود توضیحات خیلی کامل و بهزبان ساده … فقط یسوال من امروز سفارش زدم برای عرضه اولیه سیتا چه موقع باید پرداخت انجام بدم برام زده ثبت سفارش

  پاسخ
 • سلام
  من خرید زدم تیک اولم خورده تیک دومم نمیخوره
  میشه توضیح بدید! چقدر زمان میبره که تیک دوم هم بخوره
  ایا مشکلی هست
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام ،
   سوالی داشتم ،اگر بخواهیم عرضه اولیه مثلا صبا یا پیزد را بخریم مثل بقیه سهام ها ، تایم خاصی داره برای خرید یا نه مثل بقیه سهام ها میشه خرید ؟از ۸/۳۰ تا ظهر

   پاسخ
 • سلام
  چه زمانی امکان خرید سهام هایی که بصورت عرضه ا‌ولیه ارائه میشه ؟!یک روز بعد از عرضه اولیه؟!

  پاسخ
 • اگه کمتر از حجم عرضه اولیه بخریم چی میشه مثلا سیتا سقفش ۸۰۰ تا هست ما تعداد ۷۰۰ تا بخریم

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۴

   مشکلی نیست و میتونید کمتر از سقف سفارش بذارید

   پاسخ
   • میتونم ویرایش کنم ؟ من ۴۰۰ تا سهم سیتا خریدم میتونم ۴۵۰ تاش کنم؟

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۳

     دیگه الان دیر شده

     پاسخ
    • سلام من دیروز از کارگزاری آگاه عرضه اولیه سیتا بصور آفلاین ۴۰۰ تا خرید زدم ولی امروز نگاه می کنم نوشته در جریان آیا حذف خواهد شد

     پاسخ
     • حسین زاددولتی ماسوله
      ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۹

      من خرید می کنم بعد دو روز حرف می شود مشکل کجاست دوتا عرض اولیه مثل زملارد وثهبساز هر دو بعد از دوروزپریدن حسین زاددولتی ماسوله هستم از تهران

   • سلام من خرید سیتارو ۷۵۰تا زدم اول کم کرد بعد دوباره برگشت دوسه بار تکرار شد منم باز خرید زدم الان پولم کسر نشده
    توی تاریخچه سفارشات دارم دوتا این خرید قبلا ثبت شده سه تاشم زمان قبول درخواست تمام شده هس
    اگه ثبت شده چرا پولم هنوز کم نشده اگه قبول شده این پیام بعد از درخواست مجددم چیه لطفا جواب بدین

    پاسخ
    • اگه خرید همسرم توی عرضه اولیه سیتا تایید بشه فردا یا روزای دیگه میتونیم خریدم نو زیاد کنیم
     اگه بله راهشم بگین لطفا

     پاسخ
     • ابوالفضل عرفانیان
      ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۰

      سلام
      استاد ادیب نیا در این ویدیو در مورد همین موضوع صحبت کردند

 • سلام ویدئوتون بسیار مفید بود
  ولی می شد خیلی خلاصه تر در دو دقیقه همه ی اینها رو توضیح داد
  ممنون

  پاسخ
 • سلام وقتی عرضه اولیه، خرید اتوماتیک فعال هست لازمه که خودمم سفارش بزارم

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من عرضه اولیه سیتا به صورت آفلاین خرید کردم حالا قصد اصلاح آنرا دارم درخواست انصراف زدم بعداز ۲۴ساعت نه هنوز پول برگشته به حسابم نه میتونم دوباره عرضه اولیه بخرم چیکارکنم؟

  پاسخ
  • جناب ادیب نیا مگه فروشنده ای بعد از فردای عرضه اولیه هست که این همه صف برای خرید اون تشکیل میشه؟ چون اکثرا خریدن که بعد از مدتی روش سود کنند پس چرا از فردای عرضه صف خرید تشکیل میشه.

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵

    ممکنه تعداد کمی از افراد بین چند میلیون نفر بخوان سهامشون رو به هر دلیلی بفروشن
    یا این که سهامدار عمده بخواد مقدار بیشتری از سهم رو عرضه کنه

    پاسخ
    • سلام تکلیف پول بلوکه شده در عرض اولیه سیتا کی مشخص میشه من ۸۰۰ سهم سفارش دادم ۳۰۰ تا تخصیص خورده .بقیه پولم بلوکه شده کی بهم میرسه این پول بلوکه شده

     پاسخ
     • ابوالفضل عرفانیان
      ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۶

      سلام
      به دلیل مشارکت بالا به هر نفر ۳۰۰ سهم تعلق گرفته و باقی مبلغ به حساب شما برمیگرده

 • salam emroz arza avalie kharidam vali dar ghesmat vaziat minevise khata be nazar shoma dalilesh che??

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۸

   سلام
   تا شنبه صبح صبر کنید
   اگر روی پورتفوتون قرار نگرفته بود با کارگزارتون تماس بگیرید

   پاسخ
 • امکان داره کارگزاری عمدا در ارسال سفارش سهام اولیه در روز های بعدی خطای زمان مبالغ و… برای حذف سفارش در ثانیه اول ۸/۳۰ بدهند یا بورس کنترل میکنم؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۵

   قطعا همه موارد توسط سازمان کنترل میشه
   اما ممکنه در بعضی موارد تخلفاتی هم صورت بگیره

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر
    من امروز عرضه اولیه سیتا به تعداد ۸۰۰ زدم به همراه موجودی بیشتر ولی ۳۰۰ تاش تو پرتفوی رفته و درقسمت وضعیت نوشته قسمتی از سفارش انجام شده!!! علت چیه!؟ باقی مبلغ هم بلوکه مونده!!

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۵

     سلام
     به دلیل مشارکت بالا به هر نفر ۳۰۰ سهم تعلق گرفته و باقی مبلغ به حساب شما برمیگرده

     پاسخ
   • سلام وقت خوش من امروز ۳۰۰ هزار تومان سهم سیتا خریدم کارگزاری ازم پول کم کرد ولی الان قشمت سفارشات فعال اول نوشته بود ارسال شد در انتظار تایید بورس الان نوشته شما سفارش فعالی ندارید و در قسمت پرتفوی هم که اصلا سهامی ندارم .این یعنی چی؟

    پاسخ
 • سلام دوست عزیز
  چرا وقتی راس ساعت ۸:۳۰ سفارش خرید را ارسال میکنیم چند ثانیه بعد (گاها تا ۱۵ ثانیه )طول میکشد تا در سیستم کارگزاری آگاه ثبت شود و سپس حدود بیش از یک دقیقه بعد توسط هسته مرکزی بورس تایید می شود. اینجوری همیشه ما تو صف خرید سهامی که سودآور هستند جا میمانیم و وقتی در کسری از ثانیه هزاران نفر وارد صف خرید میشوند عملا شانسی برای ما وجود ندارد . لطفا راهنمایی بفرمایید چکار باید کرد.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۳ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۵

   سلام
   این موضوع بخاطر دلایلی مثل حجم بالای سفارشات، اختلال در سیستم آنلاین کارگزاری‌ها و یا اختلال در هسته مرکزی معاملات میتونه باشه
   اگر از خدمات کارگزارتون راضی نیستید میتونید از خدمات کارگزار دیگه‌ای استفاده کنید

   پاسخ
 • سلام.ساعت کارگزاری آگاه نسبت به ساعت سایت فناوری بورس حدودا ۳ ثانیه عقب تره.این میتونه تو ثبت سفارش های سر خطی تاثیر بزاره؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید.چیکارکنیم توصف خریدنمونیم؟من دیروزازآریاخریدزدم ولی منقضی شد،درست زمان شروع ثبت زدم.من میخوام فردای عرضه اولیه باز هم سهم بخرم،توروخدااگه راهکاری دارید بگید.ممنون

  پاسخ
 • سلام پس از عرضه اولیه مقدار سهم من مشخص شده وکنار نما آن علامت حذف هست من بایستی برای برگشت الباقی پول بلوکه شده گزینه حذف رو بزنم

  پاسخ
 • بله شما صحیح میفرمایید ک خرید عرضه اولیه زیر ۵۰۰۰۰۰ مشکلی نداره برای فروش هم مشکلی نیس ولی ی سوال برای این فروش زیر ۵۰۰۰۰۰ هم اون طرف باید خریدار باشه. خب این خرید ک زیر ۵۰۰۰۰۰ برای خریدار ممکن نیس از این طرفم ما سهم زیر ۵۰۰۰۰۰ داریم الان مشکل چطوری حل میشه؟؟!!؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۴ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۰۰

   سلام
   توصیه میکنم برای آشنایی با مبانی بورس علی‌الخصوص ساز و کار معاملات وقت بذارید و آموزش ببینید

   پاسخ
   • سلام برای عرضه اولیه سیتا حداکثر ۸۰۰ سهم قابل خریده اگه پول کافی نداشته باشیم میشه سهم کمتری خرید یا حتما باید ۸۰۰ باشه؟ اخه یه جایی خوندم ب مقدار مساوی سهم میشه خرید

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۵۴

     سلام
     شما هر چقدر که پول دارید بخرید هیچ مشکلی نداره

     پاسخ
     • حتی اگه توافق نامه سفارش عرضه اولیه کارگزاری مفید فعال کرده باشیم بازم ب مقدار پولی که تو حسابه خرید میشه؟ یا در این صورت باید روز عرضه اقدام ب خرید کنیم؟

     • سلام من ساعت ٧/٣۶دقیقه درخواست عرضه سیتا زدم تا ساعت ۴توی سفارشات بود اما الان میبینم منقضی شده

     • سلام من صبح خرید زدم همین سیتا رو ۷.۴۵ولی الان پیام امده منقضی شده میشه راهنمای کنید
      ۸۰۰سهام ۱۴۹۰۰تومد زدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

امیرحسین ادیب نیا

با رویکردی موثر در این فضا حضور دارم.
امیدوارم حال و انرژیِ خوب، در زندگیِ من و تو جریان یابد.